Skip to content

Jak zatrzymać automatyczne instalowanie i aktualizowanie aplikacji i gier na Androida i iPhone’a

10 de marzec de 2023

Twórcy oprogramowania są obecnie w ciągłym doskonaleniu, co oznacza, że ​​nasze aplikacje mobilne ciągle się zmieniają, jednak jeśli szybko ich nie kontrolujemy, zwiększymy zużycie zasobów na naszym sprzęcie. W podglądzie jak to zrobić przedstawiamy Wam Jak uniemożliwić automatyczne instalowanie i aktualizowanie aplikacji i gier na Androida i iPhone’a.

W tym konkretnym przypadku chcemy nauczyć Cię szeregu sztuczek, zwłaszcza gdy masz mało miejsca w pamięci RAM, pojemność pamięci wewnętrznej osiąga swój limit i zamknąłeś aplikacje, które miałeś w tle. Przedstawiamy kompletny krok po kroku, jak tego uniknąć instaluj aplikacje automatycznie na Androidzie lub iPhonie.

Chociaż działanie Androida zwykle nie sprawiać kłopotów większości użytkownikówod czasu do czasu spotykamy osoby, które twierdzą, że ich komputery działają zbyt wolno.

Szczególnie przydatna będzie wiedza jak uniemożliwić automatyczne pobieranie aplikacji mobilnych, bo nawet jeśli o tym nie wiesz, wiele razy te aplikacje są instalowane w naszym terminalu bez naszej wiedzy, a potem pozostają tam, działając w tle i zastanawiamy się, dlaczego bateria mojego nowego telefonu komórkowego ładuje się bardzo wolno i bardzo się rozładowuje szybko?

Co mogę zrobić, aby aktualizacje mojego telefonu komórkowego nie były przeprowadzane automatycznie?

Procedura w tym zakresie jest właściwie dość prosta, jedyne co musimy zrobić to zmienić ustawienia Sklepu Google Play, z jego „Menu”, „Ustawienia” i „Aktualizuj automatycznie”, gdzie pojawią się maksymalnie trzy różne opcje, spośród których będziemy musieli wybrać zgodnie z rodzajem użytkowania, jaki zwykle dajemy danemu urządzeniu mobilnemu. Aby jak najlepiej wykorzystać sieci internetowe WiFi i nie marnować naszego pakietu danych.

  • Nie aktualizuj aplikacji automatycznie,Jeśli jesteś raczej ostrożnym użytkownikiem, jednym z tych, którzy lubią być całkowicie na bieżąco ze wszystkimi aplikacjami, ta opcja poinformuje Cię za każdym razem, gdy aplikacja wymaga aktualizacji.

Ciekawe jest to, że te aktualizacje w żadnym przypadku nie zostaną one wykonane automatycznie, więc nie zjedzą twoich danych ani nie spowalniają twojego telefonu komórkowego, kiedy najmniej się tego spodziewasz.

  • Aktualizuj aplikacje w dowolnym momencie, Jest to alternatywa dla najbardziej liberalnych osób, dla których priorytetem jest ciągłe aktualizowanie aplikacji, a nie związane z tym koszty.

Jeśli zwykle jesteś podłączony do sieci Wi-Fi przez cały dzieńlub Twój pakiet danych 4G LTE ma wystarczająco dużą pojemność, możesz śmiało trzymać się tej opcji.

  • Automatycznie aktualizuj aplikacje tylko przez Wi-Fi, Oczywiście ta możliwość jest najbardziej umiarkowana z trzech i jest to ta, którą domyślnie aktywowało wiele terminali z Androidem.

Interesujące jest to, że gdy jesteśmy poza domem, korzystając z danych pakietowych, aktualizacje nie zostaną pobrane, ale zostaną umieszczone w kolejce, a potem tak, kiedy połączymy się z siecią Wi-Fi, zaczną aktualizować się jeden po drugim, aż wszystkie oczekujące aktualizacje zostaną zakończone.

Jak skonfigurować powiadomienia moich aplikacji, aby uniknąć automatycznego pobierania?

  • Powiadomienia o dostępnych aktualizacjach, Wybierając go, mamy pewność, że sklep Google Play powiadomi nas za każdym razem, gdy pojawi się nowa aktualizacja i chociaż jest to przydatne, jeśli mamy wiele zainstalowanych, powiadomień będzie również wiele.
  • Automatyczne powiadomienia o aktualizacjachjeśli chcemy tylko mieć świadomość, że aplikacje zostały poprawnie zainstalowane lub zaktualizowane automatycznie, możemy wybrać tę opcję, która również działa wydajnie.

ekran, aby wyłączyć powiadomienia mobilne

W ten sposób niezwykle łatwo będzie Ci uzyskać wszystkie informacje dotyczące każdej instalacji lub aktualizacji aplikacji oraz zapobiegać ich automatycznemu występowaniuco może być bardzo irytujące.

Więc następnym razem, gdy bateria twojego telefonu komórkowego się wyczerpie, ponieważ automatycznie rozpoczęło się pobieranie najnowszej wersji WhatsApp. Sprawdź wszystkie swoje aplikacje, gry, konfigurować sprzęt zgodnie z Twoimi potrzebami i zapobiegać ich pobieraniu bez Twojej zgody.

Czy znasz te wszystkie opcje ze Sklepu Google Play do pobierania i aktualizowania różnych aplikacji?

dołącz do naszego kanału telegram