Skip to content

Jak zamknąć grę na PS5 we właściwy sposób? – Proces i porady

9 de luty de 2022

Jedną z rzeczy, które musimy zaakceptować, gdy mamy konsolę PS5, jest to, że używamy jej do wielu rzeczy, a nie tylko do gier.. Sposób użycia aplikacje do słuchania muzyki lub oglądania filmów i seriali jest w tym powszechne. Co daje nam wiele możliwości do wyboru i korzystania z konsoli. Teraz stanowi to niedogodność, ponieważ jeśli nie zamkniemy odpowiednio gier i otworzymy aplikacji, mogą one na nas wpłynąć na dłuższą metę.

W tym konkretnym przypadku może to rzucić światło na pytanie, dlaczego moja PlayStation się nagrzewa? To coś, nad czym bez wątpienia zastanawiamy się, że coś, co nie powinno się dziać, system oprogramowania ma temperaturę poza społecznością, w tym artykule dowiemy się, jak poprawnie zamknąć grę, aby uniknąć przegrzania, które czasami jest tak powszechne w tej konsoli; Zobaczmy, co to wszystko jest.

Dlaczego ważne jest, aby zamknąć gry, aby wejść do innej lub wyłączyć PS5?

To bardzo logiczne pytanie, ponieważ przetwarzanie danych przez konsolę jest wysokie, a więcej przetwarzania oznacza większe zużycie zasobów, a zatem więcej ciepła.. Ten jest jak formuła fizyki, która nie zawiedziecałe to nadmierne ciepło niesie ze sobą problemy, które można rozwiązać, a tym samym uniknąć żalu w przyszłości.

Zapobieganie pozostawianiu gier otwartych w tle może oznaczać unikanie problemów z wydajnością i wydłużenie żywotności urządzenia. Te ciekawe twierdzenia może dostarczyć wiedzę koncepcyjną, czego powinniśmy unikać i wiedząc, co robimy, przyjrzyjmy się dokładniej, o co w tym chodzi. W każdym razie zmiana języka na swój jest niezbędna, aby wiedzieć, co robisz i aby wszystko poprawnie zamknąć.

Unikaj problemów z obsługą

Prawidłowo zamknij gry i aplikacje, one pomagają do optymalne funkcjonowanie wszystkich części systemuponieważ gdy jesteś zajęty, jesteś w jednej grze bez konieczności posiadania procesów w tle, wykona ona swoje funkcje tak, jak powinna, może to być przyczyną, jeśli Twój PS5 nie zawsze jest taki sam, wykonuj akcje w tło, którego nie potrzebujesz ani nie używasz

W niektórych ważniejszych przypadkach widać to w postaci: nieoczekiwane wyłączenie lub ponowne uruchomienie konsoliw innych przypadkach gra nietypowo zatrzymuje się lub nie działa tak, jak w normalnych warunkach. Czasami może to być spowodowane zapaleniem się pomarańczowego światła.

prawidłowe użytkowanie wydłuża żywotność playstation 5

Przedłuż żywotność swojego urządzenia

Bez wątpienia należy tego unikać z oczywistych powodów, aby móc przedłużyć żywotność PS5, ponieważ ten stres może skrócić żywotność niektórych części, które ją tworzą, a ponieważ polega to na byciu dobrze zorganizowanym systemem, jeśli każda część zawodzi, bez względu na to, jak mała, reszta idzie w ten sposób. Aby zachować nasz cenny nabytek, musimy uważać na wszystko, co wiąże się z ryzykiem dla niego i poprawnie zamykaj gry i aplikacje jest jednym z nich

Bez przegrzania

Główny problem z działaniem tego urządzenia, czy to jeśli w tym? przegrzać części, które go integrują, jeśli te części będą bardziej domagane lub bardziej stresowane, przyniosą negatywne konsekwencje, to znaczy wywołają wahania energii, co znajdzie odzwierciedlenie w nietypowych zachowaniach konsoli; Efekt ten można zauważyć w namacalny sposób, do tego stopnia, że ​​jeśli pozostawimy pobrane gry online bez ich prawidłowego zamknięcia, mogą one ogólnie spowodować poważne uszkodzenie systemu.

Jak poprawnie zamknąć grę wideo na PS5?

opiekuj się konsolą poprawnie zamyka również twoje gry i aplikacje gdy ich nie używamy, ponieważ pozostaną otwarte w tle, aby poprawnie zamknąć gry, musimy wykonać następujące kroki.

  1. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to nacisnąć przycisk PS
  2. Otworzy się szybkie menu
  3. Teraz w grze klikniemy „Selector”
  4. W grze, którą chcemy zamknąć, klikamy polecenie „Opcje”
  5. Teraz wybieramy „Zamknij grę”
  6. Aby wyjść, przytrzymaj przycisk PS

poprawnie zamknij wszystkie aplikacje i gry

Jak zamknąć inną aplikację, taką jak Facebook, z PS5, aby uniknąć przyszłych problemów?

W ten sam sposób, aby wykonać tę akcję z dowolną aplikacją, którą dodaliśmy do systemu, przycupniemy kursorem sterowania na aplikacji i wciśniemy na chwilę przycisk PS na sterowaniu, teraz „Opcje” w menu rozwijanym kliknij „Zamknij aplikację”

dołącz do naszego kanału telegram