Skip to content

Jak zainstalować programy na pamięci USB i zaoszczędzić miejsce na dysku twardym (przykład) | Zobacz, jak to się robi

4 de luty de 2021

Kiedy jesteśmy w domu, zawsze chcemy mieć wystarczająco dużo miejsca, aby wygodnie robić dowolne rzeczy. Brak jej zawsze będzie generował dla nas problemy, kiedy tylko będziemy chcieli, na przykład; kup jakieś meble lub dekoracje do naszego domu.

Chcielibyśmy, abyśmy mieli zewnętrzne miejsce, w którym moglibyśmy tak umieścić niektóre nasze rzeczy lepiej wykorzystać przestrzeń co mamy. To byłaby naprawdę świetna rzecz.

My, którzy mamy nasze komputery, moglibyśmy życzyć sobie tego samego. Mogą one zostać nasycone programami i zacząć przyprawiać nas o bóle głowy z powodu braku wystarczającej ilości miejsca na dysku twardym.

Na szczęście zanim to się stanie, mamy pod ręką opcję zainstalować programy na pendrive oszczędzając w ten sposób miejsce na dysku twardym. Jeśli nadal nie wiesz, jak wykonać to zadanie, z przyjemnością przeczytaj te informacje.

PortableApps narzędzie dla systemu Windows

Jeśli jesteśmy użytkownikami systemu Windows, możemy instalować programy i uruchamiać je na pendrive. Jedziemy do stronie internetowej z PortableApps i znajdziemy wiele aplikacji open source dla laptopów, które są wolny.

Nie martwmy się o jego kompatybilność z naszym systemem, ponieważ program jest aktualizowany o najnowsze wersje systemu Windows.

Oprócz pomocy w uruchamianiu programów z USB, oferuje nam także ich organizację. To jest coś, co zapobiegnie utracie kontroli podczas pobierania aplikacji. Aktualizuje je również automatycznie. Jej możliwości organizacyjne dają nam taką możliwość przeglądać wszystkie aplikacje według ich kategorii iw momencie ich uwolnienia.

Wchodząc na stronę główną zobaczymy zielony przycisk „Pobierz teraz za darmo”, kliknij go, aby następnie zainstalować platformę.

Ważne jest, aby wiedzieć, że to pobranie nie jest konieczne, aby uzyskać dostęp do poszczególnych aplikacji PortableApps, ale ułatwia to ich znalezienie i zainstalowanie. To wszystko jest tego warte, zastanówmy się, ile miejsca zaoszczędzimy na naszym dysku twardym.

Kroki instalacji programów na pamięci USB

Wprowadzamy dysk USB do komputera. Następnie przechodzimy do folderu pobierania i klikamy plik do pobrania PortableApps. Po przejściu przez okienko ostrzegawcze informujące, że mamy zamiar otworzyć plik z rozszerzeniem „.exe” i zapisujemy na dysku USB.

Teraz z urządzenia USB uruchamiamy platformę, robiąc to przeniesie nas do katalogu konkretnych aplikacji, które możemy wybrać i zainstalować.

Należy pamiętać, że na przykład programy takie jak Adobe Photoshop lub Microsoft nie będą dostępne. Ale zamiast tego, tak, inne programy; Możemy pobrać Google Chrome Portable offline dla systemu Windows, a także Firefox, Open Office, Dropbox, Skype i wiele innych, które będziemy mieć dostępne w ich przenośnych wersjach.

kroki instalacji programów na pamięci USB

Następnym krokiem jest przejście do strony PortableApps.com poprzez kliknięcie StartPortableApps.exe wewnątrz pamięci USB. Wchodzimy do sklepu z aplikacjami w menu „Platforma”, klikamy „Aplikacje”, a następnie „Pobierz aplikacje”.

Gdy znajdziesz ten, którego potrzebujesz i wybierzesz go, instalator automatycznie pobierze i zainstaluje aplikację na pamięci USB.

Po pobraniu aplikacji możemy uruchomić ją w pliku, w którym została zainstalowana na dysku USB i dwukrotnie na nią kliknąć. Gotowy! Możemy teraz korzystać z aplikacji, nie martwiąc się o wolne miejsce na dysku. Dysk USB będzie idealnym uzupełnieniem zaoszczędzić nam dużo miejsca na naszym dysku.

Pokazaliśmy Ci sposób tworzenia przenośnych programów dla aplikacji zainstalowanych w systemie Windows; w celu zaoszczędzenia miejsca na dysku twardym. Oprócz platformy PortableApps istnieją inne, które mogą nam pomóc w ten sam sposób.

Repertuar przenośnych programów w Internecie jest bardzo szeroki. Możemy nawet pobrać i zainstalować Virtual Dj Portable dla Windows; program miksujący dla DJ-ów. Możesz więc już sobie wyobrazić zalety korzystania z USB w ten sposób.

Wreszcie jako dodatkowy środek bezpieczeństwa; Zalecamy ustawienie hasła do plików na przenośnej pamięci USB aplikacji, aby uniemożliwić osobom trzecim dostęp do Twoich programów.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci rozwiązać problemy z przestrzenią na Twoim komputerze. Będziemy wdzięczni, jeśli nas zostawisz komentarz tego, co pokazaliśmy w tym poście.

dołącz do naszego kanału telegram