Skip to content

Jak zainstalować Linuksa na mojej karcie SD z USB? – System operacyjny

23 de grudzień de 2021

Linux to system operacyjny, który oferuje bardzo przydatne i praktyczne narzędzia. Być może słyszałeś o tym systemie operacyjnym, ale go nie używałeś. Jeśli chcesz zaspokoić tę ciekawość i wypróbować inny system operacyjny, taki jak Linux, powinieneś wiedzieć, że możesz zainstalować go na swoim komputerze z pamięcią USB.

W tym artykule wyjaśnimy, co jest konieczne w proces Instalacja Linuksa na karcie SD z pamięcią USB, wymagania i sposób sprawdzenia, czy instalacja została przeprowadzona prawidłowo. Zalecamy dalszą lekturę aż do jej zakończenia.

W jakich sytuacjach wygodnie jest korzystać z tej metody instalacji Linuksa?

W świecie informatyki istnieją różne programy ułatwiające pracę. W tym sensie Linux jest bardzo kompletnym systemem operacyjnym, ponieważ zawiera różne narzędzia, które możesz pobrać i zainstalować na swoim komputerze i łatwo z niego korzystać, a także jest lekki w porównaniu z innymi, jest bardzo praktyczny. Możesz zainstalować Linuksa na karcie SD z USB, ale w określonych sytuacjach.

Na przykład w przypadku, gdy Twój komputer lub PC, na którym chcesz zainstalować system operacyjny Linux nie masz napędu CD. Musisz więc użyć portu USB do procesu instalacji. W tym możliwość instalacji na karcie SD. Ta procedura jest najwygodniejsza i gwarantuje skuteczną instalację.

Czego potrzebujesz, aby zainstalować Linuksa na karcie SD z USB?

Aby zainstalować Linuksa na karcie SD z portem USB, należy wziąć pod uwagę to, czego będziesz potrzebować, aby proces przebiegał poprawnie. Dlatego wśród tego, czego będziesz potrzebować, jest urządzenie lub jednostka pamięci do zainstalowania dystrybucji. Jeśli zamierzasz to zrobić na dysku twardym, weź pod uwagę, że jest to nowoczesna wersja przyspieszająca proces pobierania i instalacji. Wręcz przeciwnie, jeśli zamierzasz korzystać z urządzenia USB, musi ono mieć wystarczającą pojemność ze względu na transfer danych, który będzie miał miejsce.

Podobnie będziesz potrzebować dodatkowego urządzenia USB, aby utworzyć dysk startowy, aby uruchomić instalator systemu Linux. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak uruchomić kartę SD dla systemu Linux. Jeśli chodzi o aspekt procesu przesyłania danych, może on być powolny lub szybki. W każdym razie szybkość transferu będzie zależeć od typu USB użytego do instalacji. I na koniec musisz wybierz dystrybucję GNU lub LinuxW zależności od sprzętu, w jakim będziesz korzystał z zewnętrznego dysku twardego, możesz dokonać wyboru dystrybucji.

utwórz dysk twardy do rozruchu linux

Jaka jest procedura instalacji Linuksa na karcie SD?

Jeśli jest tak, że twój komputer nie ma napędu CD i chcesz przeprowadzić proces instalacji Linuksa na karcie SD z portem USB, ale nie wiesz, jakie są kroki, aby zrobić to poprawnie. Następnie powinieneś zwrócić szczególną uwagę na konkretne i konkretne wskazówki, które podajemy w tym artykule. Najpierw musisz pobierz aplikację UNetbootin co pozwoli na proces instalacji systemu operacyjnego Linux w porcie pamięci USB.

Po pobraniu aplikacji przejdź do podłącz kartę SD do adaptera portu USB i to musisz połączyć z komputerem. Następnie musisz uruchomić aplikację UNetbootin iw menu rozwijanym Dystrybucja wybrać najnowszą wersję systemu Ubuntu Linux. Później zlokalizuj i wybierz kartę SD i kliknij OK. To zainstaluje Ubuntu na karcie SD. Ta procedura pobierania i instalacji może potrwać kilka minut, zwłaszcza jeśli nie masz dobrego połączenia internetowego. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, musisz cierpliwie czekać na zakończenie procesu.

komputer z portem i usb

Jak sprawdzić, czy instalacja została wykonana poprawnie?

Po zakończeniu procesu instalacji systemu operacyjnego Linux za pomocą urządzenia USB na komputerze, należy ponownie uruchomić komputer. W ten sposób po ponownym uruchomieniu komputera zobaczysz wprowadzone zmiany. Oraz system operacyjny Linux uruchomi się automatycznie po ponownym uruchomieniu komputera.

Teraz, jeśli podczas procesu instalacji wybrałeś dopuszczenie obu programów, zarówno Windows, jak i Ubuntu, system po ponownym uruchomieniu poprosi o wybranie systemu, od którego chcesz zacząć. I gotowy. W ten sposób będziesz wiedział, że instalacja się powiodła. Ważne jest, aby znać wersje systemu Linux i jego charakterystykę, aby lepiej wykorzystać ten program przed zainstalowaniem go na komputerze.

dołącz do naszego kanału telegram