Skip to content

Jak wymusić zamykanie aplikacji w tle i zapobiegać zużywaniu baterii?

15 de wrzesień de 2021

Obecnie niezwykle przydatne okazują się systemy operacyjne Android, które pozwalają nam pobierz setki aplikacji które znacznie ułatwiają nam życie. Kiedy jednak nasycimy nasze urządzenia mobilne wieloma aplikacjami, system ma tendencję do zwalniania, a także wpływa na wydajność baterii, w przypadku aplikacji, które pozostają w tle.

Dlatego jednym z najlepszych sposobów rozwiązania problemu jest wymuszenie zamknięcia wniosków, aby nie miały one negatywnego wpływu na funkcjonalność naszego telefonu. Podobnie ważne jest, aby usunąć lub odinstalować aplikacje fabryczne, które domyślnie obsługuje urządzenie mobilne, ponieważ są one zwykle niepotrzebne i tylko spowalniają i obciążają system.

Z drugiej strony, czasami aplikacje zainstalowane na telefonie mają tendencję do prezentowania komunikatów o błędach, co sprawia, że ​​nie działają zgodnie z oczekiwaniami. sposób, w jaki powinni to zrobić w systemie. Dlatego wygodnie jest również wiedzieć, jak prawidłowo wymusić ich zamknięcie. Z tych wszystkich powodów w tym prostym samouczku pokażemy, jak zacząć zamykać te irytujące aplikacje, aby działanie telefonu było jak najlepsze.

Jakie aplikacje zużywają najwięcej baterii?

Istnieją różne aplikacje, które sprawiają, że telefon działa mniej wydajnie, a także: zużywają dobry procent baterii z naszego telefonu komórkowego. Wśród nich jest Facebook i jego usługa wiadomości błyskawicznych, ponieważ jest dość ciężka i zwykle działa w tle dzięki ciągłym powiadomieniom.

Z kolei instalacja antywirus poza naszym telefonem, Mają też tendencję do powodowania problemów w systemie, a także korzystania z widżetów i animowanych teł, które choć okazują się piękne i atrakcyjne, stanowią duże zużycie baterii, ponieważ aby działać poprawnie, muszą zużywać i wydać dużo energii z naszego telefonu komórkowego.

Dlatego jest tak ważne, aby wymusić zamknięcie wszystkich tego typu aplikacji, a także apeluje o opcje, w których można zablokować dostęp do tych aplikacji, które są już fabrycznie zainstalowane na urządzeniach z Androidem.

Kroki, aby wymusić zamknięcie aplikacji działających w tle z ustawień

Jeśli chcesz, aby Twoja mobilna bateria działała znacznie dłużej, a system działanie tego samego jest najbardziej wydajne, Musisz wykonać każdy z tych kroków, aby osiągnąć sukces w swoim celu. Ponieważ istnieje kilka wad, które spowalniają nasze urządzenia, co pochłania więcej minut naszego czasu podczas korzystania z nich, jak ma to miejsce w przypadku aplikacji i gier, które aktualizują się automatycznie lub aplikacji w tle.

jak wydłużyć czas pracy baterii podczas zamykania aplikacji w tle

Aby to zrobić, musisz przejść do Ustawień telefonu, a stamtąd wybrać sekcję Aplikacje, więc będziesz musiał przejść do aplikacja, w której musisz wymusić zamknięcie. Gdy to zrobisz, zobaczysz opcje Dezaktywuj i Wymuś zamknięcie, więc wybierzesz drugą opcję. Później pojawi się okno z napisem Wymuś zamknięcie i będziesz musiał kliknąć OK, aby aplikacja przestała działać.

Jak wymusić zamknięcie aplikacji za pomocą opcji programisty

Korzystając z opcji programistycznych, jest to jedna z najlepszych alternatyw dla poprawić wydajność dowolnego urządzenia mobilnego, Dlatego w tym celu wydano kilka bardzo przydatnych sztuczek.

W takim przypadku, aby wymusić zamknięcie aplikacji w tle, musisz wrócić do przejdź do ustawień telefonu komórkowego a stamtąd przewiń do końca i naciśnij przycisk z napisem Opcje programisty.

Następnie musisz zlokalizować zakładkę Aplikacje i kliknąć Sprawdzanie tła. Po uruchomieniu tej funkcji zobaczysz listę wszystkich aplikacji, które spowalniają system operacyjny telefonu. Dlatego musisz przestawić przełącznik, aby zmienił kolor z niebieskiego na szary i tak dalej ich funkcje są wyłączone i to będzie procedura.