Skip to content

Jak wykonać zapytanie SQL w programie Access? Krok po kroku

30 de styczeń de 2021

Zapytanie SQL w programie Access może być dość proste, proces można wykonać w ciągu kilku minut i za pomocą prostych kroków. Zapamietaj to Istnieją trzy metody zapytań: łączenie, przesyłanie i definiowanie danych, cokolwiek chcesz, możesz to zrobić za pomocą tego samego samouczka.

A jeśli chcesz tworzyć zapytania i formularze lub tworzyć menu rozwijane w Microsoft Access, powinieneś poszukać innego samouczka (zaleca się, abyś to zrobił, aby dobrze obsłużyć ten program i nie zaplątać się między przyciski i zapytania).

Co należy zrobić, aby uzyskać zapytanie SQL w programie Access?

Najpierw musisz zainstalować Microsoft Access na swoim komputerze, jeśli nie, będziesz musiał to zrobić za pośrednictwem sklepu Microsoft. Aby rozpocząć proces konsultacji, naciśnij przycisk Start i wpisz „Dostęp”Program pojawi się i musisz dwukrotnie kliknąć, aby go uruchomić.

Po uruchomieniu programu Microsoft Access otwórz bazę danych, w której chcesz wykonać zapytanie SQL, musisz mieć możliwość jej edycji. Otwórz bazę danych, kliknij „Obiekty All Access”osiągając, że zostanie wyświetlona lista z obiektami, które są dostępne w bazie danych.

Następnie musisz wybrać „Zapytania„Aby móc zobaczyć listę istniejących. Teraz musisz wybrać zapytanie, które chcesz wykonać. Możesz przeglądać dane w „Widok projektu ” lub jeden „Widok SQL” abyś mógł zobaczyć kod lub ostateczny widok harmonogramu.

Cokolwiek edytujesz, możesz to zrobić w jednym z dwóch dostępnych widoków, ale pamiętaj, aby zapisać je przed zmianą widoków. Teraz, aby tworzyć zapytania, musisz wybrać z panelu to, które chcesz zrobić iw którym widoku chcesz to zrobić, naciśnij „Biegać„, Reprezentowany przez”!„Czerwony.

Po zakończeniu zapytania zostanie wykonany raport, o którym powinieneś wiedzieć, że będzie to plik tylko do odczytu, każda korekta musi być wykonana ręcznie.

Dlaczego konieczna jest konsultacja?

Zapytania w języku SQL są niezbędne do przejrzenia baz danych, a zwłaszcza potwierdzenia, że ​​są one aktualne lub nie ma w nich błędów. W ten sposób unika się ręcznego wyszukiwania, które mogłoby zająć dużo czasu.SQL to system, który oferuje szeroką gamę udogodnień.

Obsługując algebrę, ten uważany za język programowania, możesz w ciągu kilku sekund podać wyniki zapytań, które programujesz i wykonujesz za pomocą kilku kliknięć. Ponadto główne zapytania kierowane za pośrednictwem programu Microsoft Access mogą umożliwiać edycję, usuwanie lub dodawanie danych do bazy danych bez konieczności komplikowania zadania. Wszystko w tym systemie może działać doskonale, dodatkowo, pozwala określić każdy szczegół w celu znacznie szybszego i wydajniejszego wyszukiwania.

W jaki sposób można zdefiniować zapytanie SQL w programie Access?

Zapytanie Access można traktować jako rodzaj polowania na śmiecia. doKażdy określony szczegół będzie wskazówką, a skarb będzie coraz bliżej.

W połączeniu z SQL można znaleźć dane dowolnego typu, równania, nazwiska, numery telefonów, e-maile, cokolwiek znajduje się w bazie danych. To oprogramowanie firmy Microsoft może być doskonałym sprzymierzeńcem w wyszukiwaniu, edytowaniu lub przywracaniu baz danych utworzonych za pomocą dowolnego systemu programowania.

ikona sql

Po podkreśleniu najważniejszych danych i wyjaśnieniu znaczenia wykonywania zapytania SQL w programie Access, można powiedzieć, że wszystko jest powiedziane. Zgodnie z ostatnimi zaleceniami weź pod uwagę, że zdecydowana większość danych przesłanych przez zapytanie programu Access będzie znajdować się w tabeli, która nie będzie wykonywalna.

Przekłada się to na konieczność ręcznego wprowadzania zmian oraz poprzez kolejne polecenie edycji zapytania. Pamiętaj, że nDla członków rodziny z nowymi technologiami nigdy nie jest za późno które pozwolą Ci ułatwić pracę i osiągnąć nową wydajność. Dlatego należy nauczyć się bardziej szczegółowych i wydajnych zapytań (takich jak zapytania między datami i według zakresów).

dołącz do naszego kanału telegram