Skip to content

Jak wykonać pocztówki lub zaproszenia do wydrukowania w programie Corel DRAW (przykład)

27 de luty de 2021

Jak już wielokrotnie mówiliśmy, dzięki aplikacji do projektowania graficznego Corel Draw możesz zrobić wszystko, co tylko możesz sobie wyobrazić. I jeśli tylko pomyślałeś, że możesz to zrobić efekty wizualne jak profesjonalista, mylisz się.

Ponieważ w następnym samouczku pokażemy ci samouczek, który pozostawi cię z otwartymi ustami i nauczysz się jak zrobić chrzciny lub zaproszenia do wydrukowania w programie Corel Draw.

Wykonywanie tego typu projektów to świetna zabawa, a najlepsze jest to, że można je dodawać osobowość do twoich kreacji. Jak być może pamiętasz, nauczyliśmy Cię, jak łatwo jest dodawać i konfigurować wypełnienia gradientowe do kształtu za pomocą wspaniałej aplikacji Corel Draw.

Ale zobaczysz, jak łatwo jest wykonać lub Przygotuj kartki lub zaproszenia do wydrukowania w programie Corel Draw. W tym celu musisz postępować zgodnie z instrukcjami, które przekażemy ci na piśmie. Zapewniamy, że będziesz się świetnie bawić i może kto wie, poświęcisz się wykorzystaniu tej nauki jako początku kariery zawodowej.

Jak zrobić kartki lub zaproszenia do wydrukowania w programie Corel Draw

Pierwsza rzecz, którą powinieneś zrobić, aby wydrukować kartki na chrzciny lub zaproszenia za pomocą programu Corel Draw. Należy przejść do aplikacji i utworzyć nowy dokument, w tym celu przejdź do menu głównego i wybierz kartę Pliki, a następnie kliknij Nowy. Możesz też użyć skrótów klawiaturowych, w tym celu musisz nacisnąć Ctrl + N.

W tym nowym dokumencie musisz zmienić orientację arkusza na poziomą, taką jak nasz karta będzie miał dwie strony, utworzymy kolejną stronę. W tym celu przejdziemy w lewy dolny róg i wybierzemy ikonę znaku +. W ten sposób będziemy mieli dwie puste strony do rozpoczęcia realizacji naszego projektu. Na tych samych zasadach możemy stworzyć wizytówkę.

Następnym krokiem będzie stworzenie kolorowego tła, to lub zrobimy to przechodząc do menu narzędzi znajdującego się w panelu bocznym. I zamierzamy dwukrotnie kliknąć plik Narzędzie Prostokąt, to wypełnimy tę liczbę. W tym celu przejdziemy do palety kolorów, wybierzemy kolor i klikniemy lewym przyciskiem myszy.

Teraz na tym kolorowym tle utworzymy figury, które lubimy najbardziej, możemy również na nich umieścić kolorowe paski. Zrobimy to za pomocą narzędzia Prostokąt i umieścimy je w żądanym miejscu i grubości. Następnie dodamy kolor, który najbardziej nam się podoba z palety kolorów, jeśli chcemy, możemy powtórzyć tę procedurę, aby dodać więcej pasków kolorów.

Korzystanie z różnych narzędzi do edycji w programie Corel Draw

Jeśli chcesz tworzyć zwierzęta lub potwory, możesz użyć narzędzi Przybornik tworzyć proste kształty. Możesz też zrobić to odręcznie, będziesz mieć również narzędzie Środki artystyczne. Dzięki niemu możesz tworzyć rysunki, które wydają się być wykonane pędzlem, za pomocą tego narzędzia możesz tworzyć brwi.

Jeśli chcesz skorzystać z opcji Freehand, musisz przejść do przybornika lub nacisnąć klawisz F5. Jeśli wykonałeś kilka obiektów i chcesz je pogrupować, wystarczy wcisnąć klawisz Ctrl + G, gotowe już dodamy tekst do karty. Aby to zrobić, wybieramy narzędzie tekstowe lub wciskamy klawisz F8.

Teraz musisz zrobić klip na arkuszu i napisać tekst, a następnie za pomocą narzędzia do zaznaczania zamierzasz zaznaczyć tekst i zmodyfikować typ czcionki, kolor, rozmiar, styl, itp. Po zakończeniu tworzenia projektu na obu stronach należy go zapisać. Abyś mógł go później wydrukować.

zaproszenie do programu Corel Draw

Dla zapisz swój projekt, przejdź do menu głównego i wybierz kartę Plik, a następnie kliknij przycisk Zapisz. Kiedy to zrobisz, pokaże ci okno zapisywania, jeśli musisz zapisać go jako plik .CDR.

Musisz zapisać go w tym formacie, aby móc go edytować w dowolnym momencie, ale jeśli masz zamiar go wydrukować, możesz go zapisać w formacie PDF. Tych kilka kroków się nauczyłeś jak zrobić chrzciny lub zaproszenia do wydrukowania w programie Corel Draw.