Skip to content
VLC

Jak wyczyścić lub usunąć historię przeglądania lub odtwarzania VLC

20 de Maj de 2021

VLC to pudełko tajemnic, bo ten odtwarzacz multimedialny posiada wiele funkcji, które pozwalają nie tylko odtwarzać pliki multimedialne, ale także słuchać radia na żywo. Ponieważ jestem dzisiaj w tym artykule, nauczymy Cię, jak usunąć lub usunąć historię przeglądania lub odtwarzania VLC.

Ten gracz ułatwia wymianę i wielokrotny dostęp do różnych formatów istniejących w naszym systemie operacyjnym. Oprócz konwersji formatów VLC. To, co czyni go dość dostępnym, to fakt, że jest to całkowicie darmowe oprogramowanie.

Jak usunąć historię przeglądania lub odtwarzania VLC

Masz dość tego, że inni widzą wszystko, co słyszysz lub Czy widzisz na swoim komputerze z VLC? Ten problem dzisiaj dobiegnie końca, bo tutaj w kilku prostych krokach zobaczysz, jak pozbyć się testów. I zachowaj swoją prywatność do granic możliwości.

Już zainstalowany VLC w naszym systemie operacyjnym, przechodzimy najpierw do otwarcia tego programu i od razu przechodzimy do opcję „Media”.

Następnie zostanie wyświetlone okno klikniemy „Otwórz najnowsze multimedia” a wszystkie pliki oglądane od początku tego programu na naszym komputerze pojawią się na naszym ekranie. Aby go usunąć, kliknij opcję „Usuń” i to wszystko! Cała ta historia zostanie całkowicie odrzucona.

Funkcje VLC

Ten odtwarzacz jest wszechstronny, ponieważ dzięki niemu możesz nie tylko oglądać i słuchać plików, ale także ma wiele funkcji, które mogą nam trochę ułatwić życie.

W rzeczywistości VLC umożliwia również nagrywanie ekranu pulpitu, w tym celu wystarczy przejść do opcji Multimedia> Otwórz urządzenie przechwytujące. W sekcji trybu przechwytywania zamierzasz wybrać „Pulpit”, a następnie nacisnąć „Konwertuj”.

Podobnie w wyświetlonej zakładce musisz wybrać format, w którym chcesz wyodrębnić nagranie. Tutaj w tym portalu zalecamy zrobienie tego w MP4 iw odniesieniu do kodeka wideo wybierz opcję H264.

Już zrobione to naciskasz „stwórz”na koniec wskazujesz, gdzie chcesz przechowywać swoje nagranie, wpisujesz nazwę i dajesz mu „zapisz”. Kontynuujesz, aby przejść do zakładki Start, a twój pulpit automatycznie zacznie się nagrywać.

Również z tym odtwarzaczem będziesz mógł oglądać telewizję online, co w taki czy inny sposób będzie Cię rozpraszać, gdziekolwiek jesteś. Tak jak nie ma potrzeby przesuwania telewizora we wszystkich miejscach, do których się wybierasz, ale z VLC możesz to zrobić za pomocą kilku prostych kroków i z komputera.

Co to jest VLC?

W skrócie jest to darmowy odtwarzacz multimedialny typu open source, który odtwarza większość plików multimedialnych, takich jak wideo i audio. Jest łatwy, skuteczny i potężny.

Odtwarza większość kodeków i pakietów połączeń. Możesz go również pobrać na wszystkie platformy: Windows, Linux, Mac, iOS i Android. Nie tylko to, ale także pozwala dostosować go, dodając skórki i instalując rozszerzenia.

Prawda jest taka, że ​​tak jest dobry gracz To może wydostać Cię z kłopotów, gdy jesteś początkującym technologiem.

Możesz mieć w wersjach przenośnych aby przenieść go jako USB. Dlatego jeśli potrzebujesz lekkiego i szybkiego odtwarzacza, jest to idealna opcja.

Ukryte sztuczki VLC

Gdybyś nie wiedział możesz odtwarzać filmy VLC na Chromecaście. To dość proste, ale sztuczki, których być może nie znałeś. Aby to zrobić, musisz kliknąć odtwarzanie i wybrać nazwę swojego Chromecasta i voila, teraz możesz oglądać plik na innym urządzeniu.

wideo wizualizacja historii youtube vlc

Podobnie też umożliwia odtwarzanie filmów z YouTube w VLC aby uniknąć złego połączenia na wyświetlaczu.

Może to rozwiązać problemy, takie jak unikanie cięć w reprodukcji filmów. Poza tym musimy pobrać je i nasz komputer być przeciążony jego ciężarem.

Dlatego jeśli pragniesz uczyć się języków i odtwarzasz swoje zajęcia w tym programie. W tych filmach możesz dodaj napisy za pomocą VLC aby ułatwić ich zrozumienie.