Skip to content

Jak wyciszyć lub wyłączyć powiadomienia Facebook Lite – krok po kroku (przykład)

30 de styczeń de 2021

Od momentu powstania ponad dziesięć lat temu Facebook stał się popularny wśród ludzi w każdym wieku, będąc tak kompletną siecią. Ta aplikacja stale się aktualizuje aby uwzględnić nowe narzędzia, takie jak dodawanie filmów lub piosenek do naszych statusów na Facebooku. Jednak te aktualizacje sprawiają, że aplikacja jest nieco cięższa.

Z tego powodu twórcy Facebook otrzymali zadanie stworzenia alternatywy dla wszystkich tych użytkowników, którzy przebywają w miejscach, gdzie łącze internetowe nie jest tak szybkie (początkowo myślano o miejscach w Azji i Afryce). A obecnie niektóre kraje Ameryki Łacińskiej.

Odpowiedzią na to był Facebook Lite, ta wersja ma większość funkcji początkowej aplikacji, ale dużo lżejszy w porównaniu. Ponieważ „konwencjonalny Facebook” zajmuje około 60 MB, podczas gdy wersja light wymaga tylko około 28 MB, więc oczywiście istnieją różnice między Facebookiem a Facebook Lite.

Jak wyciszyć lub wyłączyć powiadomienia Facebook Lite?

Platforma Facebook pozwala że użytkownicy mogą pamiętaj o ważnych datach takie jak wyświetlanie zbliżających się dat urodzin znajomych lub bliskich członków rodziny, aktywowanie powiadomień w funkcji Wspomnienia i innych wydarzeń, które mogą Cię zainteresować.

dalej Facebook stale wysyła powiadomienia. Pojawiają się za każdym razem, gdy ludzie otrzymują wiadomość od znajomych, komentują status, publikują nowe zdjęcie lub otrzymują nowe zaproszenie do znajomych.

Te powiadomienia są bardzo przydatne dla niektórych osób, jednak dla innych mogą być irytujące. Oczywiście rozwiązanie tego problemu jest dość proste i nie wymaga dalszych dostosowań. Dziś pokażemy, jak dezaktywować tę opcję:

  • Jeśli Twoje urządzenie to telefon komórkowy z systemem Android, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest przesunięcie paska menu i wybranie ikony Ustawienia lub konfiguracja.
  • Wybierz opcję Aplikacje
  • Wejdź Menedżer aplikacji
  • Sprawdź opcję Lite
  • Dostęp w Powiadomienia
  • Na koniec musisz tylko wybrać opcję „Blokuj powiadomienia”

Jest prawdopodobne, że w zależności od urządzenia, z którego wykonujesz tę czynność, zobaczysz kilka opcji o różnych nazwach, ale mimo to mają to samo znaczenie. W każdym razie proces będzie przebiegał w ten sam sposób.

Korzyści z aktywacji lub dezaktywacji powiadomień Facebook Lite

aplikacja mobilna facebook lite

Główną zaletą utrzymania tej opcji aktywnej jest to, że użytkownik nie utraci żadnych szczegółów tego, co dzieje się w sieci społecznościowej, jest to użyteczne narzędzie dla tych ludzie, którzy nie są zbyt dobrzy w zapamiętywaniu ważne lub szczególne daty lub dla tych, którzy są trochę zajęci i potrzebują dodatkowej pomocy.

Plik nieproduktywne powiadomień na Facebooku polega na tym, że mogą stale otrzymywać informacje rozładować baterię urządzenia mobilnego i nieustannie zawracając sobie głowę jego dźwiękiem lub wibracjami.

Jak aktywować lub zainstalować Facebook Lite na swoim urządzeniu mobilnym?

Jeśli jesteś nowy w społeczności lub chcesz należeć do tej niesamowitej sieci społecznościowej, wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

  • Najpierw wejdź do aplikacji dostępnej na urządzeniu z Androidem, aby zainstalować aplikację. W tym przypadku tak będzie Sklep Play.
  • Wejdz do panel wyszukiwania Facebook Litewybierz aplikację i naciśnij opcję zainstalować. Po zakończeniu pobierania wejdź do aplikacji.
  • Następnie zostanie wyświetlony plik skrócona forma w którym musisz podać między innymi swoje imię i nazwisko, adres e-mail i hasło. Mieć dostęp.
  • Po rejestracji zaczniesz korzystać z usług oferowanych przez Facebooka.

Facebook stał się obecnie najbardziej znaną i najczęściej używaną siecią społecznościową, miliony użytkowników codziennie wchodzą w interakcję za pośrednictwem tego medium i nic dziwnego. Ta platforma obejmuje całą społeczność «Znajomi na Facebooku» Na całym świecie.

Ta sieć społecznościowa uprościła życie milionów użytkowników, którzy codziennie komunikują się ze swoimi przyjaciółmi i rodziną na całym świecie. Jest to forma rozrywki i rozrywki, która pozwala pozostać w kontakcie z tymi, których kochasz.

Mamy wreszcie nadzieję, że ten artykuł Ci pomógł. Chcielibyśmy jednak poznać Twoją opinię. Czy udało Ci się wyłączyć powiadomienia Facebook Lite? Zostaw nam odpowiedź w komentarzach.