Saltar al contenido

Jak wyciąć części wideo w CapCut w łatwy sposób — edytuj poprawnie

23 de enero de 2022

CapCut to aplikacja, która stała się dość popularna. Ponieważ ma szeroką gamę funkcji edycyjnych, jest szeroko stosowany przez twórców treści. Na przykład możliwe jest wycięcie określonych części filmu przed jego przesłaniem. Aby poznać proces tego typu edycji, temat zostanie omówiony poniżej.

Co powinienem wiedzieć przed usunięciem części wideo w CapCut?

Funkcja usuwania określonych części wideo za pomocą CapCut jest bardzo przydatna do profesjonalnej edycji filmów. Jednak ważne jest, aby możliwość usunięcia tych konkretnych części nie była bez kosztów. Zanim poznasz sztuczkę, musisz wiedzieć kilka rzeczy.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że stosując tę ​​funkcję, część filmu zostanie trwale usunięta. Oznacza to, że fragment nie zostanie zapisany w innym miejscu urządzenia do recyklingu; po prostu zniknie. Oczywiście, jeśli popełnimy błąd, lub po prostu chcemy poprawić edycję, możemy skorzystać z opcji cofania.

Po drugie, należy zrozumieć, że podczas usuwania fragmentu klipu, jego dźwięk również zostanie utracony. Może to być szczególnie denerwujące, jeśli potrzebny jest dźwięk klipu. Jednak w takich przypadkach można wyodrębnić dźwięk z klipu i dodać go później, aby wydanie przebiegało zgodnie z oczekiwaniami.

I po trzecie, musimy wziąć pod uwagę, że usuwając fragment kwestionowanego klipu, nastąpi skok, który może być bardzo wyraźny w zależności od nagrania. To coś niezwykłego, bo nagranie nie mogło być takie, jak byśmy sobie tego życzyli.

Jednak po kilku dobrych poprawkach problemy te nie pogorszą się. Z tego powodu proces, który należy wykonać, aby móc wyciąć wideo w CapCut, a tym samym uzyskać bardzo profesjonalną edycję, zostanie wyjaśniony poniżej.

Jak ułatwić edycję cięcia wideo w CapCut?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że w CapCut możesz zrobić dwa rodzaje edycji w filmie: Zmniejsz długość i wytnij określone fragmenty wideo. Aby skrócić czas jego trwania, należy postępować zgodnie z procedurą, którą można przeprowadzić w trzech krokach, które zostaną omówione poniżej.

wybierz klip

Przede wszystkim musisz wybrać klip. Aby to zrobić, musisz otworzyć aplikację, następnie wybrać wideo, nad którym chcesz pracować lub otworzyć „Nowy projekt”, a na koniec dotknij rolki czasu trwania klipu, na środku ekranu. Dotknięcie go zmieni menu opcji na dole, a na bębnie pojawią się nowe opcje.

aplikacja capcut

dotknij któregoś z końców

Po naciśnięciu rolki wideo musisz zlokalizuj jedną z dwóch skrajności z tego, w zależności od tego, gdzie znajduje się moment, który chcemy wyeliminować. Ważne jest, aby powiedzieć, że w przypadku, gdy konkretny punkt, który ma zostać usunięty, znajduje się bardzo daleko od jednego z dwóch punktów, można użyć innej opcji.

Aby móc usunąć tylko określony moment wideo, wystarczy umieścić oś czasu na samym końcu sceny, którą chcemy usunąć, a następnie kliknij opcję „Podziel” który znajduje się w dolnym menu opcji. Tam zostanie przecięta rolka i utworzona zostanie druga rolka. Stąd możesz przejść do kroku trzeciego.

Przeciągnij, aby wydłużyć lub wyciąć klip

Po wybraniu i przytrzymaniu końca szpuli będziemy musieli po prostu przeciągnąć go w prawo lub w lewo w zależności od tego, czy chcemy wyeliminować klips. Po zakończeniu przeciągania i upuszczania cała sekcja, którą przeczesaliśmy, zostanie usunięta. Oczywiście, jeśli się mylimy, możemy skorzystać z opcji „Cofnij” aby to poprawić.

Teraz coś, co niektórzy się zastanawiają, to ile razy można wyciąć klip, a nawet ile klipów wideo można wyciąć za pomocą tej aplikacji. Cóż, ta sprawa zostanie wyjaśniona bardziej szczegółowo poniżej.

aplikacja capcut na Androida

Ile klipów z filmu mogę przyciąć w CapCut?

W CapCut funkcja dzielenia klipu lub przycinania jest całkiem funkcjonalna do tworzenia bardzo profesjonalnych filmów. Z tego powodu bardzo doceniane jest również to, że nie ma ograniczeń co do przycinania i usuwania klipów. Teraz trzeba dodać, że im bardziej klip zostanie podzielony i przycięty, tym mniej będzie miejsca na jego edycję.

Kolejną rzeczą, o której należy wspomnieć, jest to, że chociaż w CapCut znajduje się narzędzie do dodawania przejść między jednym klipem a drugim, może również tworzyć nagłe skoki między jednym a drugim. Z tego powodu konieczne jest oszczędne korzystanie z funkcji rozszczepiania i cięcia przejść.

Teraz wszystko to byłoby bezużyteczne, gdyby pod koniec całego klipu nie zostało zapisane. Dlatego poniżej dowiesz się, jak zapisać wideo, które ma już cięcia i edycje z CapCut.

Jak zapisać wideo z wycięciami z CapCut?

Prawda jest taka, że ​​zapisanie filmu jest bardzo proste. Przede wszystkim musisz zdecydować o rozdzielczości i liczbie klatek na sekundę wideo. Aby to zrobić, kliknij przycisk numeryczny w prawym górnym rogu i przeciągnij wartości, aż poczujesz się komfortowo. Zalecana jest rozdzielczość i liczba klatek na sekundę niech będzie średnie.

edytuj wideo capcut

Następnie kliknij ikona strzałki w górę aby móc wyeksportować wideo, co jest niczym innym jak zapisaniem go. Może się to znajdować w galerii lub w menedżerze plików naszego urządzenia

Następnie nasze dzieło można wygodnie udostępniać w innych sieciach społecznościowych. Możesz więc zobaczyć, jak łatwo jest wyciąć części wideo CapCut, a ponadto możesz naprawdę skorzystać z opcji podziału, aby usunąć określone sekcje każdego nagrania.

dołącz do naszego kanału telegram