Skip to content

Jak wstawić symbole strzałek do moich plików Word — kompletny przewodnik

21 de grudzień de 2021

Microsoft Word to program komputerowy, a obecnie jest używany również w niektórych telefonach komórkowych. Jego funkcją jest przetwarzanie transkrybowanego tekstu. Możesz w nim transkrybować, edytować, kopiować, wklejać między innymi funkcjami związanymi z pisaniem cyfrowym.

To bardzo znany program na całym świecie, wyprodukowany przez firmę Microsoft Corporation. Miał wiele wersji, które zmieniają się zgodnie z aktualizacjami, a wraz z nimi następuje poprawa jego funkcji. W tym programie można wykonać wiele ruchów w piśmie cyfrowym, ten artykuł pokaże, jak wstawiać symbole strzałek w programie Word.

W jaki sposób możesz tworzyć symbole strzałek w dokumentach programu Word?

Wstawianie strzałek jest konieczne w pewnym momencie redakcji w dokumentach Worda, a wielu użytkowników podniosło to samo pytanie. Wystarczy wykonać szereg szczegółowych kroków, aby móc dodaj strzałki do dokumentów.

Istnieje kilka sposobów dodawania strzałek. Opcje z myszy, klawiatury fizycznej i pływającej klawiatury alternatywnej. Word ma nie tylko możliwość dodawania tej klasy znaków, ale ma również ciekawe opcje używania greckich liter w dokumentach, dzięki czemu użytkownicy mogą robić w dokumencie, co chcą.

Z klawiatury komputera

Z klawiatury komputera możesz zrobić różne kombinacje, aby te strzałki się pojawiły bez poruszania myszą. Dzięki kombinacji dwóch lub więcej klawiszy mogą się łatwo pojawiać. Na przykład: wpisanie liczby 2190 + klawisz Alt + klawisz X daje wynik strzałki w lewo.

Napisz 2191 + Alt + X, jest to strzałka w górę. Wpisanie 2195 + Alt + X daje pionową podwójną strzałkę. I tak, idąc w górę od 2190, 2191, 2192… Wynik strzałek ciągle się zmienia. Zmień wynik między: podwójnym poziomym, prawą datą, strzałką w dół, między innymi.

Za pomocą myszy w narzędziach programu Word

Z klawiatury widzieliśmy sposób na rysowanie strzałek w Wordzie, ale z myszy jest to również możliwe. W rozwijanym menu znajdującym się w programie Word po prostu przejdź do sekcji wkładek. Pod polem z nazwami kształtów zostanie wyświetlona duża ich liczba. Wśród nich są strzały.

Od tego momentu wystarczy wybrać żądaną strzałkę, przeciągnąć ją do Worda lub kliknąć, aby pojawiła się na arkuszu Worda i można nią manipulować w razie potrzeby za pomocą kuli, którą przyniesie na jednym z krawędzie.

Korzystanie z ruchomej klawiatury alternatywnej

Podczas korzystania z ruchomej klawiatury alternatywnej, znanej również jako klawiatura ekranowa, wielu użytkowników często się plącze. Mimo to umieszczenie strzałek w programie Word nie jest trudne. Wystarczy przytrzymać klawisz Alt i napisz liczbę dwadzieścia sześć, w ten sposób w programie Word pojawi się strzałka.

Chociaż możesz umieścić strzałkę w programie Word za pomocą pływającej klawiatury, w tym przypadku łatwiej jest umieścić je za pomocą myszy, ponieważ jest to mniej trudne dla użytkownika, który z niej korzysta.

słowo logo

Gdzie w narzędziach Worda znajdują się symbole strzałek?

Kiedy przechodzimy do wstawiania, jest już jasne, że możesz uzyskać wiele symboli strzałek w narzędziach Worda, ale co zrobić, jeśli potrzebujesz więcej niż te, które już są? W tym samym menu u góry, we wstawce, przechodzimy do sekcji symboli.

Automatycznie na ekranie zostanie wyświetlone okno. Następnie musisz wybrać, który symbol należy wstawić. ja tylko wiem naciśnij przycisk wstawiania i gotowe.

W tym przykładzie możesz zobaczyć zmienność i wszechstronność programu Word. Jest to bardzo przydatny program do wszelkiego rodzaju tekstów, które są niezbędne. Niektórzy używają go nawet do projektowania niektórych rzeczy, takich jak ulotki, plakaty lub inne specyficzne szczegóły, które nie wymagają bardzo skomplikowanego projektu.

Jak dostosować rozmiar i kolor strzałek w dokumencie Word?

Ten ostatni punkt jest bardzo potrzebny, jeśli chodzi o chcesz dostosować strzałki i formularze w formacie Word. W takim przypadku po wstawieniu strzałki otworzy się nowa zakładka o nazwie format. Z tego miejsca możesz edytować zarówno kolor, jak i grubość umieszczonej strzałki.

Word to bardzo edukacyjny i praktyczny program do pisania cyfrowego, jest wszechstronny do wszystkich zastosowań. Musisz tylko wiedzieć, jak obsługiwać jego funkcje, od wstawiania liczb arabskich i rzymskich, po wstawianie strzałek lub obrazka. Wszystkie funkcje czekają na załatwienie.

dołącz do naszego kanału telegram