Skip to content

Jak wstawiać i formatować tekst artystyczny w programie Corel DRAW – bardzo łatwo (przykład)

1 de marzec de 2021

W tym artykule pokażemy Jak wstawiać i formatować tekst ozdobny w programie Corel DRAW w bardzo prosty sposób, aby Twoje projekty były bardziej efektowne.

Pakiet Corel DRAW to profesjonalne narzędzie oparte na wzorach matematycznych, przeznaczone do projektów lub projektów fotograficznych, zarówno do drukowania, jak i do publikacji w Internecie.

Jest używany przez wielu grafików ze względu na szeroką gamę instrumentów, które oferuje do edycji. Ma zastosowanie m.in. w wydaniach plakatów, plakatów, reklam, ilustracji redakcyjnych. Oznacza to, że za pomocą tego narzędzia technologicznego możesz edytować, obracać, zmieniać rozmiar i organizować obiekty na arkuszu w programie Corel Draw.

To narzędzie umożliwia dodawanie tekstu lub grup tekstu w celu uzupełnienia obrazów na dwa sposoby, które dostosowują się do każdej konkretnej potrzeby.

W tym sensie możesz dodawać lub wstawiać tekst akapitowy i format w programie Corel Draw, co jest szczególnie przydatne, gdy chcesz dodać długie teksty, które wymagają określonego formatu i kolejności.

W międzyczasie Tekst artystyczny Można go używać do dodawania słów lub fraz, do których można dodawać różne efekty lub modyfikacje, takie jak cienie, kolory lub kształty.

Ten ostatni ma zwykle bardziej zabawny styl i można go edytować za pomocą paska właściwości tekstu, uzyskując kolorowe lub uderzające efekty w projektach.

Wstaw tekst artystyczny

Przed rozpoczęciem zalecamy posiadanie najbardziej aktualnej wersji pakietu, ponieważ pozwoli ona na wdrożenie najnowszych funkcji i ulepszeń. Zakupu można dokonać w oficjalnej witrynie internetowej programu Corel DRAW.

Jeśli już masz Corel DRAW zainstalowany na komputerze, możesz otworzyć nowy projekt i rozpocząć nad nim pracę. Aby wstawić tekst artystyczny, przejdź do przybornika po lewej stronie.

Wybierz przycisk tekst artystyczny, którego ikona jest oznaczona literą A. Po wybraniu kliknij i przeciągnij na kanwie, aby utworzyć pole, w którym musisz napisać, co chcesz.

Po napisaniu możesz wybrać czcionkę i żądany rozmiar z przybornika do edycji tekstu, a także styl, taki jak pogrubienie, kursywa lub podkreślenie. Możesz także zmniejszyć lub zwiększyć rozmiar, przeciągając punkty w polu.

Gdy styl i rozmiar tekstu są zadowalające, możesz zacząć wprowadzać ważniejsze zmiany, takie jak kolor lub wzór każdej z liter w tekście.

Artystyczna edycja tekstu

Edycja okrągłego tekstu artystycznego w programie Corel Draw

Po napisaniu żądanego tekstu możesz wrócić do przybornika po lewej stronie i edytować kolor zarówno wypełnienia, jak i konturu.

Aby to zrobić, wybierz narzędzie Nadziewany iw menu, które pojawi się poniżej, kliknij sekcję Kolor. Po prawej stronie zobaczysz dostępną paletę kolorów, wybierz tę, którą chcesz i naciśnij Wypełniać.

Jeśli nie chcesz mieć jednolitego koloru, możesz wybrać sekcję Wzór i wybierz jeden zestaw z zestawu lub dodaj obraz w formacie bitmapy, aby ozdobić litery. Możesz kontynuować grę z tą opcją, aż znajdziesz pożądany efekt.

Teraz możesz przejść do narzędzia Zarys, wybierz żądaną grubość, a następnie wybierz kolor, który najbardziej Ci odpowiada, a następnie naciśnij przycisk Kontur.

Możesz również edytować każdą literę swojego tekstu osobno, wystarczy ją zaznaczyć i przejść do menu Zorganizować i wybierz opcję Oddzielny tekst artystycznyzauważysz, że każda z liter będzie miała niezależne kontrolki po naciśnięciu na nią.

Dzięki tej opcji możesz nadać każdej postaci dowolny rozmiar i styl oraz umieścić ją w dowolnej pozycji, nadając Twojemu tekstowi dynamikę.

Gdy będziesz zadowolony z wyniku, zaznacz wszystkie litery i naciśnij przycisk Grupaw ten sposób możesz przenieść wszystkie litery bez zmiany żądanej pozycji.

Innym interesującym narzędziem do edycji tekstu artystycznego jest Sylwetkazobaczysz to w przyborniku po lewej stronie. Po wybraniu musisz wrócić do tekstu, kliknij go i przeciągnij, aż osiągniesz pożądany efekt.

W ten sam sposób można zastosować różne warianty narzędzia Zniekształcenie i cień. Śmiało, twórz te efekty i twórz najlepsze projekty.

Kontynuuj naukę edycji tekstu, czytając artykuł Jak umieszczać i stosować różne efekty cienia i sylwetki w tekście w programie Corel DRAW.

dołącz do naszego kanału telegram