Skip to content

Jak włączyć JavaScript w Roku i tworzyć własne kanały — tryb programisty

3 de marzec de 2022

Urządzenia Roku to telewizory, które działają podobnie do Google Chromecast i Amazon Fire TV, gdzie użytkownik może: ciesz się telewizją strumieniową oraz z popularnych platform, takich jak Netflix, Disney+ i Prime. Choć Roku nie cieszył się wcześniej taką samą popularnością jak poprzednie urządzenia, w ostatnich latach zdobywa zasłużoną pozycję, stając się bardzo dobrą opcją.

Jakie są powody jailbreakowania urządzenia i uruchamiania Javascript?

Sam w sobie jest całkiem dobry i oferuje użytkownikowi wiele usług, takich jak oglądanie i nagrywanie kanałów lub programów na Roku, ale aby dalej wykorzystać jego potencjał, tak jak w przypadku każdego urządzenia elektronicznego, można go „zhakować” lub „zakorzenić” , na przykład dodaj więcej dodatków w zależności od tego, czego chcemy, jeszcze bardziej go ulepszając i unikając typowych blokad, które ma samo urządzenie.

Korzystanie z niektórych aplikacji innych firm w celu odblokowania dowolnego urządzenia może przynieść ogromne korzyści, chociaż ryzykujemy, że jeśli systemy wykryją, że to zrobiliśmy, nasze urządzenie może zostać trwale zbanowane i zablokowane.

Zwolnij pamięć RAM

Jedną z największych zalet odblokowywania urządzenia jest możliwość uzyskania dostępu do całej lub dużej części pamięci RAM, ponieważ będziemy mieli pełny dostęp do kontroli aplikacji i cechy urządzenia. Zwykle zdarza się, że choć nasze urządzenie pokazuje nam, że ma tak dużo pamięci RAM, możemy wykorzystać tylko jej część, ponieważ reszta jest wykorzystywana w tle przez system operacyjny i ważne aplikacje.

Możesz także zobaczyć typ pamięci RAM, ponieważ niektóre urządzenia nie pozwalają na dostęp do tej sekcji; tak, należy być bardzo ostrożnym, ponieważ możemy przypadkowo zamknąć aplikację obsługującą wsparcie normalnej pracy systemu a następnie zapaść.

używaj javascriptu na Roku

Zużycie energii

Kolejny fundamentalny punkt i ściśle powiązany z poprzednim, dzięki mniejszej liczbie aplikacji działających w tle, bateria urządzenia będzie działać dłużej, a zużycie będzie znacznie niższe, co jest zaletą, która przydaje się, jeśli chcemy, aby urządzenie działało znacznie dłużej. , przed pozostawieniem go do ładowania.

Dlaczego nie ma jeszcze Jailbreak dla Roku OS?

Proces Jailbreak to rootowanie urządzeń i charakteryzuje się przełamaniem części ograniczeń urządzenia, aby mieć nad nim całkowitą kontrolę, jest to bardzo powszechne w konsolach do gier wideo. W niektórych odbywa się to poprzez pobranie Java Script, ale w przypadku Roku tak nie jest, bo niestety dzisiaj nie ma on żadnej metody na jego „zrootowanie”.

Powody są proste, jest to bardzo podstawowe urządzenie w swoim działaniu, czyli służy jedynie do oglądaj kanały telewizyjne online, w przeciwieństwie do Chromecasta i Amazon Fire Stick, które mogą nawet surfować po Internecie i grać w gry wideo. Innym powodem jest to, że jego system operacyjny jest bardziej zamknięty i ukryty niż inne urządzenia, więc znalezienie metody na jailbreak zajmuje więcej pracy.

Jak włączyć tryb programisty i aplikacje sideload?

Chociaż w tej chwili nie można zrootować Roku, metodą na zrobienie tego z urządzeniami, które można zrootować, jest wprowadzenie tryb dewelopera, metoda różni się w zależności od leczonego urządzenia, ale po wprowadzeniu; profesjonaliści w tym zakresie są odpowiedzialni za zmianę niektórych parametrów w kodzie urządzenia, w celu udzielenia pełnej zgody właścicielowi.

Włącz tryb programisty

Włączenie trybu programisty nie jest łatwe, ponieważ oznacza przechodzenie przez różne bariery bezpieczeństwa urządzenia, dopóki nie znajdziesz tej sekcji, która umożliwia konfigurację kodu i innych funkcji; W związku z tym nie jest to praca dla nikogo, raczej dla samych programistów.

dostęp do trybu programisty

Podobnie jak w przypadku Chromecasta i Amazon Fire Stick, musisz kupić Roku Streaming Stick, który jest kompletnym pakietem ze sterowaniem i złączem HDMI, aby z niego korzystać, jest w zasadzie taki sam jak poprzednie.

Uzyskaj dostęp do trybu programisty

Odbywa się to za pomocą Javascript jako jednej z opcji, inna to podłączenie urządzenia do komputera i robienie wszystkiego z komputera, inna to zrób to bezpośrednio z urządzeniaze stronami internetowymi, które umożliwiają dostęp do tego i innego trybu, używa USB zawierającego pliki, które zostaną zainstalowane na urządzeniu i złamią zabezpieczenia, aby przejść do trybu programisty.

Prześlij aplikację do Roku

Ponieważ Roku nie ma dostępu do programisty, nie można go zrootować, możliwość zrobienia tego byłaby ułatwiona, gdyby miał sposób na przeglądanie Internetu, jeśli tak, Javascript byłby aktywowany przez stronę, a tym samym tryb programisty zostanie wprowadzony, aby włączyć więcej funkcji Roku.

dołącz do naszego kanału telegram