Skip to content

Jak skonfigurować Roku bez pilota? Połącz się z Wi-Fi

22 de lipiec de 2022

Rozrywka, do której mamy dziś dostęp, to taka, która prawie nie ma granic ze względu na sposób działania. Rozumiemy przez to, że obecna technologia definiuje nasze życie i przyniosła nam wszelkiego rodzaju udogodnienia, takie jak. I dotyczy to nie tylko rozrywki, ale różnych aspektów naszego życia, które często przyjmujemy za pewnik, w przypadku konfiguracji Roku bez kontroli.

Ale jeśli chodzi o rozrywkę, możemy ją znaleźć niemal wszędzie. Ponieważ wraz z pojawieniem się inteligentnych telewizorów (smart TV) telefony komórkowe i komputery do użytku osobistego, mamy dostęp do dużej ilości treści. W rzeczywistości wiele z tego wynika z Internetu i usług, do których możemy uzyskać dzięki niemu dostęp.

Jeśli chcesz zobaczyć film, serial, dokument i inne; może się okazać, że szukasz dobrej platformy do oglądania. Dzięki temu zdasz sobie sprawę, jak duża liczba stron może Cię zadowolić. Od najlepszych treści Netflix po aplikacje takie jak Hulu; Istnieje kilka platform, na których możesz polegać, aby znaleźć to, czego potrzebujesz, ale często przełączanie się z jednej na drugą może być kłopotliwe.

Ze względu na to ostatnie opracowano kilka urządzeń, za pomocą których można uzyskać dostęp do różnych platform, w których posiadasz członkostwo. Będą one dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, na przykład jak skonfigurować Chromecasta, Apple TV, Xiaomi, Mój TV Box; oprócz innych.

Wszyscy mają możliwość podłączenia do telewizora, aby zobaczyć rodzaj treści z Internetu. W tym wyżej wymienione platformy. To właśnie robi Roku, podobne urządzenie, które działa w oparciu o sterowanie. Ale kiedy zostanie zainstalowany nowy internet i jeśli nie masz kontroli w ręku, konfigurowanie Roku bez kontroli może być trochę trudne

Czego potrzebuję, aby ponownie sterować moim Roku bez kontrolera?

Dostęp do wszelkiego rodzaju treści multimedialnych przez Internet może być bardzo prosty. Zwłaszcza, gdy masz urządzenie takie jak Roku. Jest to sprzęt, który ma możliwość podłączenia do telewizora, a nawet laptopa, bez względu na to, gdzie jesteś; do podłącz go do sieci Wi-Fi, możesz mieć dostęp do wszystkich platform, na których masz już członkostwo, bez żadnej kontroli. Bez Wi-Fi konfiguracja Roku bez kontroli nie będzie działać.

Jest dość prosty w obsłudze, nie kosztuje dużo pieniędzy, można go nawet zabrać do hotelu, i nie zajmuje zbyt dużo miejsca; dzięki czemu możesz oglądać wszystko, co kochasz w wysokiej rozdzielczości, po prostu konfigurując Roku bez kontroli

urządzenie sterujące Roku

Ponieważ jednak jest to urządzenie składające się z dwóch części (samo urządzenie i pilot), możliwe jest, że się zgubi i nie będzie mieć pilota; co sprawia, że ​​jest to trochę trudniejsze podłącz urządzenie do sieci, więc poniżej pomożemy Ci, jeśli masz ten problem. Cóż, bardzo łatwo jest skonfigurować Roku bez kontroli

Pobierz aplikację „Roku w Twoich rękach”

Za każdym razem, gdy kupujesz urządzenie Roku, będzie ono dostarczane z oryginalnym pilotem, który jest już skonfigurowany do bezpośredniego użycia. Ale jeśli przypadkiem stracisz kontrolę. To znaczy, że nie jest już w twoim posiadaniu, używanie twojego sprzętu może być trochę trudniejsze. Musisz tylko skonfigurować Roku bez kontroli.

Jeśli nie masz pilota, masz możliwość pobrania wirtualnego sterowania bezpośrednio na swój telefon komórkowy. A za pośrednictwem App Store lub Google Play. Ale aby móc podłączyć go do swojego Roku, musi być wcześniej połączony z siecią internetową, bez Wi-Fi nie będzie działać.

Oznacza to, że jeśli dokonałeś zmiany sieci lub przeniosłeś Roku do dowolnego innego miejsca, w którym chcesz połączyć się bez kontroli; nie będzie można skonfigurować Roku bez kontroli lub bez niego, jeśli nie połączy się z wifi

Najlepszą rzeczą jest to, że możesz kupić inny Roku, aby móc go zastąpić; ponieważ bez kontroli w celu kontrolowania go w ten sposób użytkownik nie będzie mógł połączyć się z nim w nowej sieci. Nawet nie używając wirtualnego kontrolera.

rok-logo

Łączenie telefonu komórkowego z Roku i jego pilotem

Aby to osiągnąć, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to włączyć oba urządzenia. Kiedy skończysz, musisz otworzyć sekcję konfiguracji Roku, w nich musisz wyszukać i nacisnąć opcję Konfiguruj Roku bez kontroli. Wybierz opcję System. Następnie znajdziesz zakończenie łącza, kliknij je. Teraz przejdź do włączenia aplikacji mobilnej. Pojawi się opcja połączenia, wybierz ją. Bez Wi-Fi na sprzęcie nie będzie to kontynuowane.

Procedura łączenia i konfigurowania mojego Roku z Internetem bez pilota

To bardzo proste, włącz sprzęt, a następnie wejdź do sekcji konfiguracji, wejdź do sekcji Wi-Fi i wejdź do niej. Wybierz sieć, z którą chcesz się połączyć, wprowadź hasło i voila, w ten sposób Roku powinno być skonfigurowane bez kontroli.

Dlaczego mój Roku nie łączy się z Wi-Fi i jak to naprawić?

Jeśli tak się stanie, nie martw się, możesz to naprawić, ponownie uruchamiając komputer. Jeśli problem nadal występuje lub Roku łączy się z Wi-Fi, wypróbuj nową sieć internetową.

Aby to zrobić, wystarczy wprowadzić ustawienia urządzenia, a następnie sekcję sieci. Tam musisz wybrać jeden i wprowadzić hasło. Pamiętaj, aby skonfigurować Roku bez kontroli, Nie działa bez wifi bez internetu.

dołącz do naszego kanału telegram