Skip to content

Jak używać kodów Alt z laptopa do generowania symboli

15 de Maj de 2021

Co to są kody Alt? Jak mogę używać kodów Alt na laptopie do generowania symboli? Jakie symbole mogę wygenerować za pomocą klawisza Alt?

W przypadku, gdy nie znasz kodów Alt, są to wszystkie podane przez klawisz Alt.Klawisz Alt jest jednym ze specjalnych klawiszy, które ma system Windows. możliwe jest tworzenie symboli, dodaj znaki lub uzyskaj dostęp do wielu skrótów dostępnych w systemie Windows.

Klawisz Alt zapewnia wiele korzyści które mogą sprawić, że korzystanie z komputera lub laptopa będzie wygodniejsze i prostsze. Na przykład za pomocą klawisza Alt można umieścić akcenty i klawisze na angielskiej klawiaturze, uzyskać dostęp do sekcji konfiguracji w systemie Windows lub dodać znaki, takie jak większe lub równe i lepsze lub równe.

Jeśli nie znasz wielu funkcji i zalety klawisza Altlub masz wątpliwości co do ich kodów, dzisiaj w miracomosehace opracowaliśmy krótki przewodnik, abyś mógł dowiedzieć się wszystkiego o nich.

Zakresy dostarczane przez kody Alt

Jeśli masz pytania dotyczące zakresów zapewnianych przez kody Alt? Są to specyfikacje, które klawisz Alt ma od i do określonych liczb. Są to zasady dotyczące działania klucza. Te konkretne zakresy to:

  • Klawisz Alt oprócz oferowania wielu kombinacji i skrótów umożliwia generowanie symboli za pomocą kodów. Kody Alt od 1 do 127 łatwo generuje symboleza pomocą różnych kombinacji klawiszy.
  • Alt 128-255 działa dla symboli specyficznych dla języka. Te specyficzne symbole językowe są połączone z Rozszerzone ustawienia ASCII. Kody te mogą być różne dla każdego języka, na przykład język arabski lub mandaryński mają specjalne i unikalne symbole swojego języka.
  • Wreszcie Alt 256 i nowsze, działa, aby dodać różne symbole numeryczne, na przykład ułamki. Alt 0444 = a 256 + 188 to ¼.

Krótko mówiąc, klawisz Alt pozwala dostęp do różnych kodów lub symbole, które nie pojawiają się bezpośrednio na klawiaturze, ale można je utworzyć, łącząc różne klawisze.

Jak używać kodów Alt na laptopie do tworzenia symboli?

Używanie kodów Alt na laptopie nie różni się zbytnio od używania kodów Alt na komputerze. Zwykle jest to niezwykle proste i przydatne, aby uzyskać dostęp do różnych funkcji i mieć większą swobodę podczas pisania lub wypełniaj formularze w systemie Windows.

Na komputerze, aby użyć kodu Alt, wystarczy nacisnąć klawisz Alt u dołu klawiatury, obok klawisza spacji. Następnie musisz nacisnąć jedną z liczb, to znaczy znajduje się po prawej stronie klawiatury.

Po zakończeniu wpisywania odpowiednich cyfr i zwolnieniu klawisza Alt pojawi się żądany symbol. W laptopach musisz nacisnąć najpierw klawisz „Blok numeryczny” a następnie możesz nacisnąć klawisz Alt i żądane cyfry.

Jak włączyć klawiaturę numeryczną do generowania symboli?

Jeśli nie możesz wygenerować symboli za pomocą klawisza Alt na swoim laptopie, może to być spowodowane tym, że klawiatura numeryczna nie jest aktywna. Musi to być klawiatura numeryczna, ponieważ jeśli używasz klawiszy ze znakami specjalnymi (cyfry, które pojawiają się u góry klawiatury) symbole nie pojawią się.

generuje symbole na kodach alternatywnych laptopów

Laptopy zazwyczaj mają klawisz „Numeric Block” wbudowany w różne klawisze literowe. To są liczby, które pojawiają się na klawiszach takich jak M, K, L, U, J i inne.

Aby użyć kodów Alt w tym przypadku, konieczne będzie najpierw naciśnięcie klawisza „ Fn ” lub w przypadku braku tego klawisza „ Alt Gr ”, jednocześnie naciskając żądany przycisk bloku numerycznego, na przykład U, J, M.

Jeśli twoja klawiatura nie ma klawisz numeryczny blokrozwiązaniem w tym przypadku jest dostęp do wirtualnej klawiatury numerycznej, do której można uzyskać dostęp poprzez panel kontrolny.