Skip to content

Jak uzyskać efekt kinowy i poprawić jakość filmów w Sony Vegas Pro

16 de kwiecień de 2021

Jak mogę zrobić efekt kinowy w Sony Vegas Pro? Czy mogę poprawić jakość moich filmów za pomocą edytora Sony Vegas Pro? Czego potrzebuję, aby uzyskać efekt kinowy i poprawić jakość moich filmów w Sony Vegas Pro?

Dzięki edytorowi Sony Vegas Pro można wykonać efekt ruchu ekranu, dodać napisy, stworzyć animacje, dodać niewidoczne przejścia i setki innych opcji edycji.

Dzięki Sony Vegas Pro możesz dość łatwo poprawić jakość rozmazanego lub pikselizowanego wideo, oprócz dodaj efekt kinowyDzięki tym dwóm narzędziom możesz stworzyć dowolne wideo i nadać mu wygląd filmu.

Jeśli nie wiesz, jak dodać plik efekt kinowy i popraw jakość swoich filmów W edytorze Sony Vegas Pro dzisiaj pokażemy Ci, jak to zrobić krok po kroku.

Jak zrobić efekt kinowy w Sony Vegas Pro?

Tworzenie lub renderowanie efektu kinowego w Sony Vegas Pro jest niezwykle proste. Efekt kinowy jest często używany przez producentów filmowych oraz producenci materiałów audiowizualnych.

Pierwszym krokiem do dodania efektu kinowego w Sony Vegas Pro jest otwarcie wideo w edytorze i przejście do jego ostatniej części, w której znajduje się opcja „panoramowanie”, po naciśnięciu panoramowania pojawi się okno, w którym podczas cięcia należy nacisnąć klawisz Ctrl górę i dół wideo.

Następnie musisz wejść w „Efekty wideo” i wybrać „Korektor, kolor Sony” i przeciągnąć to do swojego wideo, musisz zrobić to samo z efektem „Krzywe kolorów Sony” i zmodyfikuj krzywą w odpowiedniej tonacji dla wideo.

Wreszcie z opcja „Kontrast” możesz dodać różne tony i odcienie do swojego filmu w zależności od posiadanych kolorów.

W ten sposób dodasz już efekt kinematograficzny do swojego filmu za pomocą edytora Sony Vegas Pro, a dodatkowo, jeśli chcesz, możesz dodać obramowanie do swojego filmu, a tym samym poprawić jego edycję.

Jak poprawić jakość filmów w Sony Vegas Pro?

Po dodaniu efektu kinowego do filmu za pomocą Sony Vegas Pro, edytor pozwala poprawić jego jakość, można również pikselizować lub cenzurować część wideo, co może być bardzo przydatne, jeśli tworzysz treści dla swojej rodziny lub wrażliwe społeczeństwo.

Pierwszym krokiem jest przejście do „Efekty wideo ”i wybierz„ Korektor kolorów ”, po wybraniu musisz przeciągnąć „Domyślne” do swojego wideo. Następnie musisz zmodyfikować wszystko, co dotyczy nasycenia, zakresu i wzmocnienia.

Wskazane jest ustawienie nasycenie między 1,5 a 1,7Będzie to zależeć od kolorów, które ma wideo, jednak powyżej 1,8 wideo będzie zniekształcone i straci jakość. Jeśli chodzi o zasięg i wzmocnienie 0,9 jest to dobra opcja, ponieważ pozwala poprawić wygląd tekstury wideo.

popraw jakość wideo dzięki efektowi kinowemu Sony Vegas

Po ustaw kontrast i odcienie kolorów w swoim filmie poprawisz jego jakość o 75%, z kolei ważne jest, aby nie przesadzać z efektami kolorystycznymi i tonalnymi, ponieważ obraz Twojego filmu straci swoją „naturalność” i może nie być przyjemny dla oka.

Inne programy poprawiające jakość wideo

Chociaż Sony Vega Pro może być wspaniałym edytorem do dodawania efektu kinowego i poprawiania jakości filmów, możesz utrwalić i poprawić jakość wideo za pomocą programy pomocnicze takie jak:

  • Windows Movie Maker, ten edytor plasuje się obok najlepszych, ponieważ pozwala poprawić jakość filmu i przesłać go bezpośrednio do sieci społecznościowych, takich jak YouTube czy Facebook.
  • Studio Pinnacle Posiada bibliotekę z ponad 300 efektami dostępnymi za darmo, wśród nich możesz automatycznie umieścić efekt kinowy.
  • Wreszcie znajdziesz Avidemux, ten edytor wideo pozwala poprawić jakość dowolnego wideo niezależnie od jego formatu, czy to FLV, AVI, MOW, MP4 czy MPEG.