Skip to content

Jak uzyskać dostęp lub zalogować się do mojego konta Dropbox z Gmaila na moim komputerze lub telefonie komórkowym?

4 de czerwiec de 2021

Obecnie istnieje kilka narzędzi, które pozwalają nam zapisywać i tworzyć kopie zapasowe wszystkich naszych plików i dokumentów w bezpieczniejszy sposób w chmurze. W ten sposób kopie zapasowe można tworzyć zarówno z komputera PC, jak i z urządzenia mobilnego. Dzięki temu możliwy jest dostęp do naszych informacji, gdy jest to wymagane, aby przenieść je na inne komputery lub inne telefony bez utraty ani jednej informacji w procesie.

Wśród najbardziej uznanych firm, które świadczą tego typu usługi użytkownikom, Dropbox jest dość dobrze pozycjonowany. Ponieważ oferuje szereg zalet i korzyści, niezależnie od tego, czy jest używany za darmo, czy za opłatą. Gdzie możesz nawet odzyskać usunięte pliki lub foldery, które miałeś co usunąć, a teraz musisz odzyskać, co okazuje się być plusem tej platformy.

Jeśli więc chcesz założyć konto w Dropbox i korzystać ze wszystkich funkcjonalności, które Ci ono niesie, nauczymy Cię jak uzyskać dostęp lub się zalogować na koncie, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zrobić to z telefonu komórkowego, czy z komputera za pośrednictwem konta e-mail Gmail, w każdym z dwóch scenariuszy jest to całkowicie ważne, a proces jest niezwykle prosty do przeprowadzenia.

Prosty sposób na zalogowanie się do Dropbox z Gmaila na PC

W tym celu pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to uzyskać dostęp do konta dostępu w Gmailu, aby było otwarte, a następnie możesz przejść do strony głównej Dropbox przez medium Twojej ulubionej przeglądarki. Następnie przejdziesz do przycisku z napisem Zaloguj się i znajduje się w górnej części okna. Należy zauważyć, że musisz wypełnić pola w formularzu, który pojawi się poniżej.

Jednak, gdy platforma poprosi o podanie adresu e-mail i hasła, aby uzyskać dostęp, będziesz musiał przejść do część pod oknem a stamtąd poszukaj karty z napisem Zaloguj się przez Google, aby wprowadzić dane swojego konta Gmail, które już otworzyłeś od początku, jak wskazaliśmy.

W ten sposób dane e-maili Gmaila są prawidłowo przechowywane w systemie na czas, gdy zdecydujesz wróć do Dropbox ponownie aby zdeponować swoje pliki i dokumenty w chmurze. Powinieneś także wiedzieć, że z Dropbox możesz również udostępniać swoje foldery na swoim koncie na Facebooku wszystkim swoim kontaktom i grupom, co okazuje się świetne.

Jak zalogować się do Dropbox z Gmaila na Androida lub iOS

Dostęp do chmury z urządzenia mobilnego lub tabletu lub iPada jest całkowicie możliwy dzięki thanks Aplikacja mobilna opracowana przez firmę z Dropbox. Tak więc, aby się do tego zastosować, konieczne jest pobranie aplikacji, w przypadku Androida zaleca się, aby zrobić to ze Sklepu Play, natomiast na iPhonie trzeba przejść do App Store.

sposób na zalogowanie się do dropboxa z aplikacji mobilnej

Ważne jest, aby podczas pobierania aplikacji na dowolne urządzenie upewnić się, że: aktywne połączenie internetowe, ponieważ jeśli nie, proces pobierania pochłonie wszystkie twoje dane, co wcale nie jest korzystne. Teraz, po poprawnym zainstalowaniu programu na Twoim urządzeniu, musisz przystąpić do otwierania aplikacji poprzez charakterystyczną ikonę Dropbox.

W ten sposób będziesz mógł zobaczyć ekran główny, na którym zobaczysz odpowiednie pola, aby przechowywać dane dostępowe do konta. W takim przypadku musisz przejść do poniższych opcji zamiast klikać tam, gdzie jest napisane Zaloguj, aby przejść do formularza i w ten sposób móc wprowadzić swój adres e-mail i hasło do Gmaila.

Teraz musisz kliknąć przycisk Zaloguj się, aby otworzyć konto z wcześniej dostarczonymi danymi i to będzie cała procedura, łatwa i szybka. Należy zauważyć, że wersja mobilna ma niezwykle prosty w obsłudze interfejs i jest bardzo podobna do wersji internetowej, dzięki czemu możesz przesyłać wszystkie swoje pliki i przechowywać je, kiedy tylko tego potrzebujesz.

dołącz do naszego kanału telegram