Skip to content

Jak utworzyć zadanie i formularz egzaminacyjny w Google Classroom z czasem

11 de marzec de 2021

Technologia zaczęła być wdrażana w obszarach, które nigdy wcześniej nie były brane pod uwagę, w tym w edukacji, w których Google Classroom zdecydowało się przyczynić do poprawy responsywności uczniów. W nim możesz wyświetlać zajęcia w trybie ucznia lub uczyć ich jako nauczyciel.

W związku z poważną pandemią, którą populacja zaczęła cierpieć od końca 2019 roku, instytucje akademickie osiągnęły sukces zaprojektować nowe strategie w celu ulepszenia planów studiów, a tym samym unikaj marnowania czasu.

Dzięki tym strategiom bardzo popularne programy zostały przyjęte jako nowe przekaźniki informacyjne, w których uwzględniono również tę przestrzeń ułatwiać realizację zadań.

Jeśli jesteś nauczycielem, który po raz pierwszy odkrywa ten system edukacyjny, powinieneś wiedzieć, że trafiłeś we właściwe miejsce, aby przypisać to przydatne narzędzie swoim uczniom.

Jak działa Google Classroom?

Pomimo tego, że jest platformą badawczą zapowiadaną i publikowaną od 2014 roku, system ten jest częścią „pakietu edukacyjnego” tej firmy, który jest podobny do Google Tables, gotowy do ulepszyć usługi akademickie za pośrednictwem sieci.

Aby osiągnąć ten cel, odpowiada za ograniczenie korzystania z dokumentów i zastąpienie ich zadaniami i ocenami, które można przeprowadzić i zamówić online.

W ten sposób i poprzez swoje wirtualne sale lekcyjne pozwala na stworzenie połączenia komunikacyjnego między nauczycielami, uczniami i przedstawicielami, ułatwiając połączenie poprzez posiadanie konta Google.

Metodyka badań

Google Classroom ma aplikację i stronę dostępną 24 godziny na dobę, jako platformę pozwala na stworzenie sali do nauki, gdzie można przypisać zadania i oceny różnego rodzaju, na przykład treści tekstowe lub multimedialne.

Ponieważ Google jest przestrzenią znaną na całym świecie, posiada również adaptację ponad trzydziestu języków i otwartość na różne urządzenia technologiczne.

Na takich urządzeniach każdy uczeń może utworzyć skrót w przeglądarce, dodać stronę do zakładek lub umieścić ją na ekranie głównym, aby osiągnąć szybko uzyskać dostęp do stronyi nie tracić treści ani dostarczać działań ewaluacyjnych.

Wreszcie, jego interfejs jest podzielony na zakładki, które obejmują takie elementy, jak osoby, które są w klasie, tablica zadań, zadania klasowe i oceny publikowane przez nauczyciela.

Korzyści z Google Classroom

Platforma ta ma wiele zalet, które działają na korzyść obu tych elementów tworzą klasę: uczeń i nauczyciel.

Służąc jako medium informacyjne i ułatwiające ocenę treści, zapewnia również poprawę doświadczenia każdego nauczyciela w ramach różnych wykonywanych zadań.

Wyraźnym tego przykładem jest możliwość sprywatyzować bramę internetową m. in. podczas prezentacji formularzy, importu ocen, przydzielania zadań.

Dowiedz się, jak tworzyć formularze zadań i testów w Google Classroom

Jak wspomniano powyżej, aby być częścią tej platformy wystarczy mieć konto Google, więc po zalogowaniu konieczne będzie stworzenie formularza za pomocą pracy klasowej.

Kliknięcie „Zadanie z kwestionariuszem” otworzy małe okienko z podstawowymi ustawieniami egzaminu, które obejmują tytuł, przydzieloną grupę docelową, punktację, datę i termin.

formularze zadania domowe egzaminy google classroom

Podobnie możesz wybrać blokować przeglądanie internetu poprzez „tryb blokowania Chromebooków”, a nawet możliwość importowania ocen w celu wykonania kopii zapasowej na Dysku lub komputerze.

Po zakończeniu dostosowań należy otworzyć „Formularz” za pomocą załączonej ikony pliku, w którym można edytować ocenę wraz z pytaniami, odpowiedziami i punktami.

Na koniec wystarczy zamknąć okno i wrócić do poprzedniego okna konfiguracji egzaminu, aby określić, czy takie zadanie powinno zostać opublikowane automatycznie, zapisane jako wersja robocza lub zaplanowane na konkretną godzinę i datę.

Zaprojektuj quiz przez Google Classroom Jest to o wiele łatwiejsze niż się wydaje, więc możesz złagodzić wyczerpujące godziny czytania, ułatwiając z kolei obecność i osiągnięcia swoich uczniów.

dołącz do naszego kanału telegram