Skip to content

Jak utworzyć konto w WhatsApp Business dla firmy lub firmy?

8 de sierpień de 2021

Wreszcie, po tak długim oczekiwaniu, oficjalnie wyszedł WhatsApp Business. To byłby w kilku słowach WhatsApp dla firm. Dlatego zobaczymy w tym artykule jak założyć konto w WhatsApp Business W bardzo prosty sposób.

Rejestracja konta w tej aplikacji, które można uzyskać w Sklepie Play, jest dość łatwa, ponieważ będziesz potrzebować zweryfikowanego numeru telefonu, aby móc się zarejestrować. Różnice między wersjami WhatsApp również nie są duże, ale bez wątpienia jest to dobry początek dla osób, które używają WhatsApp w swojej firmie, a jest ich niewiele. Ale omówimy szczegóły poniżej.

Pierwszym krokiem jest pobranie WhatsApp Business na telefon komórkowy

Oczywiście pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest pobranie danej aplikacji. Ponieważ nie jest to aplikacja, którą wszyscy znamy i używamy, konieczne jest pobranie jej ze Sklepu Play, ponieważ jest to inna aplikacja.

  • Wchodzisz więc do Sklepu Play i po prostu wstawiasz wyszukiwarkę WhatsApp Business lub WhatsApp dla firm i powinien pojawić się w pierwszym wyniku.
  • Ponieważ zawsze naciskamy przy pobieraniu, pojawia się wyskakujące okienko i akceptujemy. Aplikacja rozpoczyna pobieranie, które może zająć mniej więcej w zależności od połączenia, a następnie instaluje się.

Zarejestruj konto w WhatsApp Business

Formularz rejestracyjny dla nowej aplikacji do czatu biznesowego jest prostszy, niż mogłoby się wydawać.

  • Otwieramy aplikację i musimy zaakceptować uprawnienia wymagane przez aplikację do działania. Zezwolenia są zwykłe, te, które przyjmujemy, kiedy instalujemy WhatsApp i być może później dla innych funkcji w odpowiednim momencie poprosi Cię również o uprawnienia.
  • Następnie musimy zweryfikuj numer telefonu. Musi to być ten, który jest zarejestrowany na nazwę firmy. Po umieszczeniu wystarczy nacisnąć Dalej, aby kontynuować rejestrację.

Jeśli numer jest zarejestrowany w normalnym WhatsApp, pojawi się okno z ostrzeżeniem. Musisz pamiętać, że numer telefonu jest unikalny, nie możesz mieć tego samego numeru telefonu w normalnym WhatsApp i WhatsApp dla Firm.

  • Więc jeśli chcesz przełącz się z normalnego WhatsApp na WhatsApp Business po prostu kliknij Kontynuuj i gotowe.
  • Następnie prosi o pozwolenie na dostęp do SMS-a. Służy to automatycznej aktywacji WhatsApp. Jeśli nie chcesz nadawać uprawnień, i tak otrzymasz SMS z kodem, ale musisz go napisać.
  • Teraz wszystkie lub prawie wszystkie opcje są takie same. Ale jeśli wejdziesz w Ustawienia, zobaczysz, że opcja pojawia się ponad wszystkim, co mówi „Ustawienia firmy”.
  • Następnie przejdź do „Profil„A tutaj będziesz mógł dodać wiele różnorodnych informacji, które z pewnością przydadzą się wszystkim Twoim klientom. Musisz być precyzyjny w informacjach, które tutaj podajesz, ponieważ Twoi klienci będą mogli uzyskać do nich dostęp.

Dowiedz się, jak zainstalować WhatsApp Business dla firmy lub firmy

Zalety pobierania WhatsApp Business na telefon komórkowy

Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub biznesmenem, najlepszym sposobem na oddzielenie życia osobistego od życia zawodowego jest pobranie WhatsApp Business, ponadto jest to doskonałe narzędzie jeśli chcesz stworzyć wirtualny katalog, ceny, zapytanie ofertowe, automatyczne odpowiedzi, skróty A co najważniejsze, będąc użytkownikiem WhatsApp Business możesz wygenerować link, który umieszczając go w sieciach społecznościowych lub na stronie internetowej, przeniesie Twoich klientów na bezpośredni czat z Tobą. To zdecydowanie najlepszy sposób na uporządkowanie firmy.

Warto o tym wspomnieć Ta aplikacja jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android i AppleZawiera również swoją wersję WhatsApp Web, dzięki czemu możesz połączyć swoją firmę WhatApps z komputerem.

Tworzenie katalogów i eksponowanie tego, co sprzedajesz, nigdy nie było prostsze

Możliwość dostosowania do każdego rodzaju działalności, w Ustawienia> Narzędzia biznesowe> Katalog; Będziesz mógł znaleźć wszystkie niezbędne opcje, aby stworzyć niekończące się galerie swoich produktów lub usług. Możesz podzielić go tak, jak chcesz i ustrukturyzować go w bardzo spersonalizowany sposób. Inne funkcje, które możesz skonfigurować w tym obszarze narzędzi dla firm, to automatyczne odpowiedzi, skróty do sprawniejszego odpowiadania klientowi oraz łączenie z innymi biznesowymi sieciami społecznościowymi.