Skip to content

Jak utworzyć generator kalendarza miesięcznego w programie Microsoft Excel (przykład)

10 de marzec de 2021

Obecne życie, które prowadzą ludzie, jest bardzo szybkie i trzeba z czasem posługiwać się magią, aby rozłożyć je między spotkaniami w pracy, projektami i życiem osobistym. W tym momencie, gdy potrzebujemy pomocy narzędzia, które pozwala nam organizować czas. Przewyższać Jest to idealne narzędzie do tworzenia generatora kalendarzy miesięcznych i jest bardzo łatwe do wykonania.

Kalendarz jest niezbędnym narzędziem, które pomaga nam mieć nasze zorganizowane zajęcia. Jego zastosowania są wielorakie w zależności od potrzeb każdej osoby, można go używać jako harmonogramu, aby mieć bardziej szczegółowe zastosowania, takie jak grafik.

Jak stworzyć generator kalendarzy miesięcznych w programie Microsoft Excel?

Możesz utworzyć kalendarz od podstaw w programie Excel, ale może to być czasochłonne zadanie. Dla tego W programie Excel dostępne są wstępnie zaprojektowane szablony kalendarzy. Różnorodność jest bardzo duża, możesz używać szablonów kalendarzy rocznych (12 miesięcy), kalendarzy miesięcznych, kalendarzy dziennych, a nawet notatek.

Utwórz miesięczny kalendarz od podstaw

Jeśli chcesz utworzyć własny kalendarz od podstaw, musisz wykonać następujące kroki.

  • Umieść bieżący rok w pierwszej komórce. Aby to zrobić, wprowadź formułę = DZIŚ (). Obok roku umieść nazwę miesiąca w innej komórce z formułą = DZIŚ () i zmień format daty, który chcesz wyświetlić.
  • Dodaj dni tygodnia w następnym wierszu. Używaj jednej komórki dziennie. Zachowaj taką samą szerokość komórek każdego dnia.
  • Wybierz cały arkusz kalkulacyjny, użyj kombinacji klawiszy Ctrl + E i zmień kolor wypełnienia arkusza. Zrób to za pomocą narzędzia Kolor wypełnienia na wstążce Strona główna.
  • Teraz zmień granice pól. Możesz zaznaczyć dwie komórki (przykład B3 i B4) i zmienić obramowanie na żądany kolor. Powtórz tę czynność 6 razy dla każdej kolumny i poniżej każdego dnia tygodnia.
  • Po uzyskaniu początkowej klatki musisz go skopiować 12 razy za każdy miesiąc w roku.
  • Umieść daty roku w kalendarzu. Wprowadź dwie pierwsze daty ręcznie w odpowiednim dniu zgodnie z miesiącem. Teraz użyj funkcji autouzupełniania, zaznacz dwie komórki i przeciągnij zaznaczenie na resztę dni tygodnia. Powtórz tę technikę dla reszty, aby wypełnić resztę miesięcy.
  • Pozostaw linię pustą, aby tworzyć adnotacje. Dostępna linia służy do tworzenia adnotacji przez cały miesiąc.
  • Zmień wygląd kalendarza. Teraz musisz ukształtować kalendarz, zmienić typ i kolory czcionki. Możesz dostosować komórki, a nawet połączyć komórki, aby ostateczny wynik był bardziej profesjonalny.

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników możesz wstaw wstępnie zaprojektowany kalendarz do programu Excel z narzędzia CalendarMaker w języku Visual Basic. Nawet Microsoft oferuje przykładowy kod do implementacji. Rezultatem jest makro, które tworzy kalendarz, dzięki czemu można go zaimplementować od podstaw.

Pobierz szablon kalendarza

utwórz kalendarz w programie excel

W najnowszych wersjach programu Microsoft Excel w oknie startowym wyświetlana jest grupa formatów plików z podglądem, w którym można wybrać żądany. W prawym górnym rogu ekranu wyświetlany jest plik Opcja kalendarzy, Kliknij na to.

Przedstawia nowe opcje kalendarza i są dostępne wszystkie szablony możesz pobrać. Od kalendarzy w mediach społecznościowych po wieczny kalendarz chińskiego znaku zodiaku.

Po wybraniu tego, który pobierzesz z platformy Microsoft Online, jesteś dość lekkie pliki iw mniej niż sekundę plik będzie dostępny do edycji, jak chcesz.