Skip to content

Jak usunąć zablokowane profile na Facebooku? – Z telefonu komórkowego i komputera PC

19 de październik de 2021

Sieci społecznościowe, takie jak wiadomości błyskawiczne, oferują różne funkcje, które pomagają nam trzymać z daleka niechciane osoby. I w tym sensie Facebook, najpopularniejsza obecnie sieć społecznościowa i mająca największą liczbę użytkowników, pozwala nam blokować znajomych, ale wiesz jak usunąć zablokowane profile z komputera lub telefonu komórkowego, Cóż, tutaj powiemy Ci jak.

Facebook to platforma, która obecnie pozwala na dokonywanie dużej ilości zmian w swojej konfiguracji i wcześniej nie było możliwości ich wykonania. I w tym sensie możemy zobaczyć, jak zmienić nazwę Facebooka lub zmienić zdjęcie profilowe. Ale teraz możemy nawet blokuj znajomych, umieść ich na liście zablokowanych możesz też odwrócić ten proces.

Cóż, tak, gdy zablokujesz znajomego z jakiegokolwiek powodu, nie będzie on mógł uzyskać dostępu do Twojego konta ani zobaczyć, co publikujesz. I natychmiast stanie się częścią Twojej listy zablokowanych, ale wielu użytkowników sieci społecznościowej nie zdaje sobie sprawy, że jest to możliwe usuń zablokowane profile i tym samym usunąć je z tej listy.

Kiedy pijesz determinacja do zablokowania znajomego na FacebookuPowinieneś wiedzieć, że ma to pewne konsekwencje. Dlatego konieczne jest, abyście je znali i mieli je bardzo jasno przed kontynuowaniem tej drastycznej decyzji. Ponieważ wydaje się, że nie będzie istnieć w twoim świecie, zwróć uwagę na to, co się stanie, jeśli zablokujesz kogoś na Facebooku.

Nie widzą Twojego profilu

Blokując znajomego na Facebooku, ten użytkownik nie ma możliwości wyświetlenia Twojego profilu. Co więcej, nie będą mieli do niego dostępu i dlatego nie będą mieli najmniejszego pojęcia, co zamieszczasz na swoim profilu. To jedna z pierwszych wskazówek, które każdy użytkownik Facebooka może znać jeśli zostałeś zablokowany przez znajomego na platformie.

Nie mogą się z tobą skontaktować

Kiedy blokujesz znajomego, media kontaktowe zostaną utraconeW związku z tym kontakt zablokowanej osoby będzie niemożliwym zadaniem. Nie będą mieli dostępu do numerów telefonów ani żadnego innego sposobu, w jaki mogą Cię szukać. Ale oznacza to również, że nie będziesz w stanie skontaktować się z tym użytkownikiem, uważaj na to.

mężczyzna kontakt facebook

Nie oznaczają Cię w postach

Wśród wielu funkcji, które Facebook oferuje swoim użytkownikom, jest ta, w której możesz uniemożliwić znajomemu tagowanie Cię bez Twojej zgody. Ale okazuje się, że ludzie, którzy są znalezione na liście zablokowanych, nie będą mogli Cię oznaczyć. Dzieje się tak z tego prostego powodu, że nie będą mieli dostępu do Twojego profilu, a tym bardziej do treści, w których się pojawiasz.

Twoje publikacje się nie pojawiają

Naprawdę zablokowanie na Facebooku przez znajomego jest tak, jakbyś już dla niego nie istniał, dlatego nie będzie mógł zobaczyć niczego z Twoich działań, nie zobaczy Twoich statusów, zdjęć, filmów, polecanych historii, komentarzy ani polubień. Nie będzie praktycznie żadnego sposobu, aby zobaczyć, co przesyłasz na swój profil.

Nie mogą wysyłać Ci zaproszeń do znajomych

Kolejną konsekwencją, jaką mogą mieć osoby zablokowane na Facebooku, jest to, że nie mogę wysyłać zaproszeń do znajomych. W ten sposób nie będą Cię ciągle zawracać sobie pytaniami od znajomych, ponieważ nigdy do Ciebie nie dotrą.

Jak usunąć osobę z listy zablokowanych na Facebooku?

Jak właśnie pokazaliśmy, zablokowany znajomy wygląda tak, jakby nie istniał, dlatego możesz odczuwać potrzebę usunięcia go z listy zablokowanych znajomych. W ten sposób może ponownie zobaczyć Twój profil, komentować i wchodzić w interakcje z Tobą. Więc tak podjąłeś decyzję o odblokowaniu kogoś, tutaj powiemy Ci, co powinieneś zrobić według zespołu, w którym korzystasz z platformy.

klawiatura z blokadą konta na Facebooku

Z telefonu komórkowego

Od Aplikacja mobilna Facebook, którą możesz odblokować znajomemu i do tego musisz wykonać następujące czynności. Pamiętaj, że kroki, które należy wykonać, będą identyczne na urządzeniach z Androidem lub iOS, najpierw wejdź na swój profil na Facebooku, w środku przejdź do prawego górnego rogu i kliknij ikonę z trzema poziomymi liniami, aby wejść do menu aplikacji.

Wyświetlanych jest kilka opcji i w naszym przypadku klikamy opcję „Ustawienia konta”. Wykonując tę ​​akcję zostaniemy przeniesieni do nowego okna, w którym będziemy mieli kilka opcji, takich jak „Prywatność”, „Biografia i etykiety”, „Lokalizacja” itp. Ale w naszym przypadku klikniemy „Zablokuj” i zobaczymy teraz listę zablokowanych znajomych.

Ostatnim krokiem do wykonania jest wyszukanie znajomego do odblokowania, a gdy już go znajdziemy, musimy kliknąć opcję „Odblokuj”. Ta opcja będzie znajdować się po prawej stronie nazwy użytkownika, teraz musisz potwierdzić swój zamiar i w tym celu musisz ponownie kliknąć opcję „Odblokuj”.

Ze stroną internetową

Pierwszym logicznym krokiem, który powinieneś zrobić, jest wejście Facebook z sieci, raz w Twoim profilu wejdziemy do sekcji ustawień. Aby to zrobić, musisz przejść do prawej górnej części ekranu i tam kliknąć ikonę strzałki skierowaną w dół. Od razu wyświetli się menu i tam znajdziemy opcję „Ustawienia”.

mobilny blok na Facebooku

Zostaniemy przeniesieni do nowego okna, w którym zlokalizujemy się w lewym panelu, gdzie pojawia się opcja „Zamki”. Teraz po prawej stronie ekranu zostanie wyświetlone pole „Zarządzaj blokadami”, a my zwrócimy uwagę na sekcję „Zablokuj użytkownika” i poszukamy nazwy użytkownika, którego chcemy odblokować.

W przypadku braku możliwości skorzystania z wyszukiwarki, po jej zlokalizowaniu należy kliknąć opcję „Odblokuj”. Znajduje się on obok nazwy użytkownika, a następnie na ekranie zostanie wyświetlony komunikat wskazujący jeśli na pewno odblokujesz tego użytkownikaJeśli chcesz kontynuować, musisz kliknąć „Potwierdź”, w przeciwnym razie kliknij „Anuluj”.

Jak odblokować wszystkich na swojej liście na Facebooku?

Teraz, jeśli to, czego chcesz, to wszystkie osoby z Twoich zablokowanych list są odblokowane. Ty też możesz to zrobić, a nie tylko odblokowywać jeden po drugim. Tak jak poprzednio, można wykonać to zadanie z aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub z komputera osobistego.

Dzięki aplikacji mobilnej

Z aplikacji na smartfona Facebook możesz odblokuj wszystkich na Twojej liście zablokowanych. Pierwszą rzeczą, jaką zamierzamy zrobić, to wejść do Aplikacji, klikając ikonę Facebooka, gdy jesteśmy w naszym profilu, klikamy ikonę z trzema poziomymi liniami, znajduje się w prawym górnym rogu.

czat grupowy na facebooku

Naciśnięcie tej ikony spowoduje rozwinięcie menu, z którego wybierzemy opcję „Ustawienia i prywatność”, a następnie wybierzemy opcję „Ustawienia”. Zostaniemy przeniesieni do jego okna i zobaczymy w nim sekcję, która nas interesuje i którą musimy wybrać przez naciśnięcie i jest to nic innego jak „Blokady”, aby zakończyć kliknij „Odblokuj” i potwierdź tę akcję dla wszystkich zablokowanych użytkowników.

Z twojego komputera

W podobny sposób będziemy pracować na Facebooku z PC do odblokuj wszystkich znajomych na liście zablokowanych. W pierwszym kroku musimy wejść na platformę, a po wejściu do naszego profilu wejdziemy w konfigurację. W tym celu przejdziemy do prawej strony ekranu i wciśniemy ikonę strzałki.

Ta akcja pokaże menu opcji na ekranie, z którego zamierzamy kliknąć opcję „Ustawienia i prywatność”. Następnie wybierzemy opcję „Konfiguracja” i zostaniemy przeniesieni do jej okna, w którym klikniemy na „Zamki”. Ta opcja znajduje się w lewym panelu, a teraz w prawej części będziemy mieli sekcję „Blokady użytkownika”.

Tutaj będziesz mieć listę wszystkich znajomych, których zablokowałeś, a teraz musisz kliknąć opcję Odblokuj, która znajduje się po prawej stronie każdej nazwy użytkownika. Potwierdź swój zamiar, a następnie ponownie kliknij opcję „Odblokuj„.

sieci komórkowe pc facebook

W jaki sposób możesz ponownie zablokować osobę na Facebooku?

Po wybraniu opcji odblokowania zablokowanego użytkownika na Facebooku zostanie wyświetlony komunikat z informacją, że będziesz miał 48 godzin na ponowne zablokowanie. Dlatego musisz poczekać, aż upłynie ten czas, aby ponownie go zablokować. Jeśli takie są twoje intencje, wystarczy wykonać te proste kroki.

Z Androidem lub iOS

Zobaczymy to poniżej zablokuj znajomego na Facebooku Jest to bardzo proste i szybkie zadanie, a pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wejść do aplikacji Facebook. Można to zrobić z Androida i iOS, gdy jesteś na swoim koncie, przejdź do prawego górnego rogu i naciśnij ikonę z trzema liniami, w ten sposób na ekranie wyświetli się menu.

Z tej listy klikniesz opcję „Ustawienia i prywatność”, a następnie klikniesz „Ustawienia”. Następnym krokiem jest zwrócenie uwagi na sekcję „Prywatność”, ponieważ tam znajdziesz opcję „Bloki”. Kliknięcie na nią pokaże nowe opcje, w naszym przypadku należy kliknąć ’Dodaj do listy zablokowanych ’.

Następnie musisz wpisać w polu „Użytkownik, którego chcesz zablokować” nazwę lub adres e-mail użytkownika do zablokowania. Teraz na ekranie wyświetli się lista z uzyskanymi wynikami.Jeśli pojawi się nazwa użytkownika, należy nacisnąć opcję „Zablokuj”. I na koniec potwierdź swoją prośbę ponowne kliknięcie opcji „Zablokuj”.

kobieta blokuje facebook

Z Twojego komputera

W przypadku wykonywania blokowanie użytkownika Facebooka z komputera wystarczy postępować zgodnie z tymi wskazówkami. Pierwszą rzeczą jest wejście na platformę i rozpoczęcie sesji, następnie wejdziemy w konfigurację sieci społecznościowej i w tym celu klikniemy ikonę odwróconej strzałki. Po jego wybraniu na ekranie wyświetli się menu, z którego wybierzemy opcję „Ustawienia i prywatność”.

Następnym krokiem jest wybranie opcji „Konfiguracja” i zostaniemy przeniesieni do jej okna, gdzie zobaczymy takie opcje; Prywatność, Profil i tagowanie, Łatwe rozpoznawanie, Lokalizacja i Bloki. Ta ostatnia opcja to ta, która wybierzemy i wpiszemy imię i nazwisko lub adres e-mail użytkownika do zablokowania.

Po znalezieniu użytkownika przejdziemy do kliknięcia opcji „Zablokuj” znajdującej się po prawej stronie nazwy użytkownika. Aby zakończyć ten krok, po prostu pijesz potwierdź chęć zablokowania tego użytkownika, a na koniec ponownie kliknij opcję Zablokuj i gotowe.