Skip to content

Jak usunąć swoją historię wyszukiwania ze sklepu Google Play – skuteczny przewodnik

1 de Listopad de 2021

Sklep Play, znany również jako Sklep Google Play, jest jednym z sklepy z aplikacjami najbardziej znany i używany na całym świecie. Wszyscy wiemy, jak praktyczna jest ta aplikacja w naszych telefonach komórkowych, ponieważ mamy usługę, która pozwala nam pobierać żądane aplikacje.

Na przykład, jeśli jesteś czytelnikiem amatorem, możesz korzystać z tej platformy cyfrowej do pobierania książek ze Sklepu Play za darmo i legalnie. Jednak wszystkie przeprowadzane przez nas wyszukiwania są zapisywane w rejestrze lub historii tej samej aplikacji. Dlatego jeśli chcesz opróżnić historię wyszukiwania, zwróć uwagę na ten samouczek, jak wyjaśnia jak skutecznie usunąć historię wyszukiwania ze Sklepu Google Play.

Jakie są kroki, aby wyczyścić historię wyszukiwania ze Sklepu Google Play?

Gdy przeprowadzamy wyszukiwania, Google używa ich do pokazania Ci najlepszych aplikacji na podstawie Twojej historii wyszukiwania. Dlatego możesz się zastanawiać, czy mogę je usunąć? Oczywiście, że tak, aw tej części chcemy pokazać dwa sposoby łatwego usunięcia historii wyszukiwania, więc uważnie postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

Bezpośrednio z Twojego Sklepu Play

Pierwszą metodą usunięcia historii wyszukiwania jest zrobienie tego bezpośrednio ze Sklepu Play. Jest to niezwykle prosty proces, więc postępuj krok po kroku w następujący sposób:

Najpierw otwórz aplikację Google Play na swoim urządzeniu, a następnie kliknij trzy paski znajdujące się w lewej górnej części, gdzie wyświetlany jest pasek wyszukiwania, aby wyświetlić menu. Po wejściu do menu przejdź do „Ustawienia” i kliknij je.

Następnie przejdź do sekcji „Ogólne” i w tej opcji przejdź do „Preferencji konta i urządzenia” w tej sekcji znajdziesz opcję”Wyczyść historię wyszukiwania urządzeń’, po czym należy nacisnąć. Na koniec potwierdź akcję i voila, w ten sposób usunąłeś już historię wyszukiwań dokonanych w Sklepie Play. Zobaczmy teraz, jak to zrobić z ustawień swojego urządzenia.

Z ustawień aplikacji na telefonie komórkowym

Drugą metodą jest usunięcie historii wyszukiwania z ustawień aplikacji na urządzeniu mobilnym. Robienie tego nigdy nie było tak proste, aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności: najpierw przejdź do Konfiguracja lub ustawienia aby uzyskać dostęp do menu konfiguracji telefonu komórkowego.

Następnie przejdź do aplikacji, w zależności od systemu operacyjnego telefonu możesz go również pobrać jako zarządzanie aplikacjami. Później w sekcji aplikacji wyszukaj Sklep Google Play i kliknij go. Następnie należy wybrać „Wyczyść dane”, a następnie „Wyczyść wszystkie dane ’.

Aby zakończyć, przejdź do aplikacji Google Play, a po jej otwarciu zobaczysz okno z warunkami i usługami, po których musisz zaakceptować, aby kontynuować pobieranie wszystkich wybranych aplikacji. Dzięki tym dwóm prostym metodom możesz łatwo usunąć historię wyszukiwania w ciągu zaledwie kilku minut.

google play z aplikacjami w tle

Jak sprawdzić, czy Twoja historia wyszukiwania została poprawnie usunięta?

To normalne, że chcesz mieć pewność, że wszystkie dane historii wyszukiwania zostały poprawnie usunięte w Google Play, ale jak możesz się tego upewnić? Następnie pokażemy Ci sposób, aby dowiedzieć się, czy Twoja historia została poprawnie usunięta.

Aktualizowanie sklepu Google Play

Najlepsze z najlepszych jest zawsze aktualizuj wszystkie swoje aplikacjeW ten sposób oszczędzasz sobie wiele niedogodności podczas ich używania. Z tego powodu, aby wiedzieć, czy Twoja historia wyszukiwania została poprawnie usunięta, musisz zaktualizować Sklep Google Play do najnowszej wersji i możesz to zrobić z ustawień w samej aplikacji.

Dlaczego Twoja historia wyszukiwania nie została poprawnie usunięta ze Sklepu Play?

Jeśli wykonasz opisane powyżej kroki, aby usunąć historię wyszukiwania zarówno w samej aplikacji, jak i w ustawieniach aplikacji na urządzeniu mobilnym, nie powinieneś mieć problemu z ich trwałym usunięciem.

Jeśli tak się stanie, sprawdź, czy Twój Sklep Play jest aktualny, możesz również przejść do pomocy technicznej Sklepu Google Play i zgłosić ten problem, ponieważ może to być błąd wewnętrzny w aplikacji.