Skip to content

Jak usunąć spacje w Arkuszach Google? – Wskazówki dotyczące arkuszy

30 de styczeń de 2022

Arkusze Google okazały się cennym narzędziem w pomyślne osiągnięcie telepracy, zwłaszcza w obszarach administracyjnych i finansowych, choć z pewnością każdy sektor może znaleźć dobre rozwiązanie w zastosowaniu arkuszy kalkulacyjnych.

Jeśli miałeś już do czynienia z innymi programami do obsługi arkuszy kalkulacyjnych, takimi jak Microsoft Excel i Apple Numbers, znajdziesz lepszą wersję w Arkuszach Google proste, ale z bardzo dużym potencjałem, również darmowe. Zostań, aby nauczyć się obsługi narzędzia „wyszukaj i zamień”, funkcji „ZAMIANA” i „PRZYJMIJ”.

Jak usunąć puste miejsca w komórkach Arkuszy Google?

Obecnie duży odsetek organizacji i firm utrzymuje system pracy zdalnej, więc narzędzia internetowe zyskały największą popularność historii i nadal się rozwija. Jeśli jesteś w tym momencie, wygodnie jest przejrzeć od najbardziej podstawowych aspektów, takich jak tworzenie konta w Arkuszach Google, po bardziej szczegółowe funkcje, takie jak „TRIM” lub „SUBSTITUTE”, ponieważ mogą one zaoszczędzić ogromną ilość czas w przypadkach wymagających modyfikacji bardzo obszernej bazy danych.

Użyj funkcji TRIM

Przytnij to podstawowa funkcja, odpowiadająca temu, co można znaleźć w programie Microsoft Excel. Jest to preferowana opcja do usunięcia puste przestrzenie, które są niepotrzebnie umieszczone na początku, na końcu lub między komórką, użyj tego tak:

 • Pierwszą rzeczą jest to, że masz dostęp do programu internetowego, możesz wprowadzić arkusze kalkulacyjne Google w Gmailu lub w dowolny sposób.
 • Gdy już tam będziesz, otwórz dane, które chcesz zmodyfikować, czyli mieć na ekranie komórki lub kolumny, do których trzeba usunąć puste miejsca.
 • Następną rzeczą jest wybranie nowej komórki, aby zostały w niej zapisane zmodyfikowane dane oryginalnej bazy.
 • Tam wprowadź następującą strukturę „=PRZYC(KOMÓRKOWY)”, wartość oryginalnej komórki jest podana przez numer kolumny i wiersz, w którym znajduje się komórka, którą chcesz zmodyfikować.
 • Po podaniu enter automatycznie nowa komórka staje się pierwotną wartością bez dodatkowych spacji na początku, w środku lub na końcu. Podobnie jak w Excelu, możesz przeciągnąć funkcję z punktu w prawym dolnym rogu komórki i zastosować do kolejnej sekcji kolumny, ta sama procedura.

arkusze kalkulacyjne arkuszy google umożliwiają wprowadzanie różnych funkcji

Z funkcją „Zastąp”

Kiedy to, czego szukasz, nie jest rozwiązane za pomocą funkcji TRIM, to znaczy, że chcesz uzyskaj wartość bez absolutnie żadnej przestrzeni oddzielającej, musisz skorzystać z funkcji „ZAMIENNIK”. W takim przypadku po otwarciu danych w arkuszu kalkulacyjnym online:

 • Wybierz komórkę, aby zwrócić wynik bez spacji z oryginalnego pola. Wprowadź strukturę „=ZAMIENNIK(KOMÓRKOWY, » «, «, «»)”, ważne jest, aby wiedzieć, że funkcja zastępcza ma różne zastosowania, przedstawiona właśnie struktura dotyczy usuwania spacji ze zbioru wartości.
 • Naciśnij Enter, aby zdobądź pole bez żadnych spacji. Podobnie jak w przypadku poprzedniej funkcji, możesz rozszerzyć formułę na inne komórki. Jeśli generujesz jakiś rodzaj raportu, prawdopodobnie jesteś teraz zainteresowany edycją legendy moich wykresów w arkuszach kalkulacyjnych, ponieważ im więcej dowiesz się o narzędziu, tym mniej czasu osiągniesz swoje cele.

Narzędzie Znajdź i zamień arkusz

Arkusze Google mają narzędzie, które pozwala wyszukiwać tekst w moich arkuszach kalkulacyjnych i wprowadzać w nim zamienniki, które można zastosować w usuwanie spacji w bardzo prosty sposób.

 • Zacznij od wybrania pól do zastąpienia wartościami bez spacji.
 • Teraz jednocześnie wpisz „Ctrl + H”, pojawi się okno dialogowe „Znajdź i zamień”.
 • W polu wyszukiwania wpisz puste miejsce „ ”.
 • Teraz kliknij „Zamień wszystko”, a na końcu Gotowe, zobaczysz wszystkie wartości zastąpione tymi samymi bez spacji.

Elektronarzędzia wtyczek

Elektronarzędzia lub Elektronarzędzia, jest uzupełnieniem ułatwiającym korektę wartości, przydaje się również w usuń niechciane miejsce pola, zacznij od dodania wtyczki do Arkuszy Google z przycisku „+ Bezpłatnie”.

 • Następnie wybierz komórkę lub zestaw komórek, z których zostaną usunięte spacje.
 • Przejdź do menu Dodatki i kliknij Narzędzia elektryczne, w wyświetlonych opcjach wybierz Usuń.
 • Na wyświetlonym pasku bocznym aktywuj żądaną opcję:
  • Usunąć wszystkie przestrzenie.
  • Usuń spacje wiodące i końcowe.
  • Usuń spacje między słowami.

W jaki sposób poprawnie korzystać z funkcji TRIM w Arkuszach Google?

Funkcja SPACE lub TRIM jest specjalnie zaprojektowana, aby zwrócić komórkę wolną od nieznacznych spacji, jego użycie z Arkuszy Google jest bardzo proste, wystarczy wpisać poprawną formułę w nowej komórce, aby uzyskać pożądany wynik. Możesz także wyszukiwać tekst w arkuszach kalkulacyjnych i być bardziej stanowczym w kwestii umieszczania formuły.

Jeśli jesteś entuzjastycznie nastawiony do konfiguracji swojego komputera i chcesz dostosować niektóre jego aspekty, może być wygodne dodanie dostępu do rejestru systemu Windows do menu Start, skąd masz tylko szerokie możliwości dostosowania swojego komputer.

wprowadź wartości i formuły do ​​arkuszy google

Jakie wartości należy wpisać w arkuszu kalkulacyjnym, aby skonfigurować funkcję TRIM?

Korzystanie z funkcji TRIM z arkusza kalkulacyjnego w Arkuszach Google wymaga po prostu wprowadzenia następującego parametru „=PRZYC(ŁAŃCUCH)”, podając przykład, że w komórce C1 masz wartość „12 5124 ” i chcesz, aby pojawiła się w komórce D1 bez spacji, wpisujesz w niej „= TRIM(C1)” i klikasz Enter, wykonując ten prosty krok pobierz „125124”, czyli wartości bez dodatkowych spacji.

dołącz do naszego kanału telegram