Skip to content

Jak usunąć program Xbox Game Bar z komputera z systemem Windows 10 za pomocą programu PowerShell?

13 de październik de 2021

Windows 10 zawiera wiele programów podczas instalacji. Jednym z nich jest Xbox Game Bar, który służy do robienia zrzutów ekranu i nagrywania gier wideo w czasie rzeczywistym.

Jednak ta aplikacja może nie być lubiana przez wszystkich i możesz być jednym z tych, którzy chcą ją odinstalować. Także, W tym artykule nauczymy Cię, jak to zrobić za pomocą narzędzia PowerShell.

Jakie korzyści uzyskasz dzięki usunięciu programów typu bloatware, takich jak Xbox Game Bar?

Nie ma wątpliwości, że program taki jak Xbox Game Bar ma swoje zalety. Oznacza to, że jest tak wielu użytkowników, którzy używają go z jakiegoś powodu. Jeśli jednak usuniesz go ze swojego komputera, uzyskasz jeszcze lepsze korzyści, w tym:

Zwolnij miejsce

Xbox Game Bar zwykle zajmuje dużo miejsca, a w systemie Windows 10 nawet więcej. Problem polega na tym, że całą tę pamięć można wykorzystać do przechowywania innych rzeczy, takich jak inne aplikacje lub dokumenty osobiste.

Jakby tego było mało, istnieją inne programy podobne do Xbox Game Bar, które wykonują te same funkcje, ale bez tak dużego obciążenia. Dlatego masz możliwość jego wymiany.

Zoptymalizuj działanie swojego komputera

Oprócz dobrej pamięci masowej, Xbox Game Bar zużywa również dużo pamięci RAM w systemie Windows 10. Aby to sprawdzić, wystarczy spojrzeć na statystyki wydajności w menedżerze zadań.

Wszystko to powoduje spowolnienie działania komputera, ponieważ jego zdolność przerobowa jest znacznie zmniejszona. W tym sensie, jeśli lubisz mieć szybki komputer (jak wszyscy inni), ten program jest przeszkodą.

Nie przechowuj niepotrzebnych plików

Może nie wiesz ale Xbox Game Bar ma dostęp do głównych plików na twoim komputerze. Oznacza to, że ma wszystkie niezbędne uprawnienia do ich modyfikowania, zastępowania, a nawet usuwania.

Najgorsze jest to, że wiele razy zrobi to bez twojej uwagi. A zdasz sobie sprawę tylko wtedy, gdy będzie za późno. Na szczęście po usunięciu możesz odzyskać utracone pliki.

Nigdy nie będziesz uruchamiał programów w tle

Ostatnią korzyścią z odinstalowania aplikacji Xbox Game Bar z systemu Windows 10 jest upewnienie się, że w tle nie są otwarte żadne gry.

Ten program zwykle otwiera kilka z nich, ponieważ dba o ich optymalizację. Złą rzeczą jest to, że zmniejsza to pamięć RAM, a także prędkość komputera, więc ryzykujesz, że wszystko nagle się zawali.

Oprócz powyższego należy zauważyć, że Xbox Game Bar otwiera te gry bez pytania o Twoje uprawnienia. Z tego powodu, jedynym sposobem, aby to zatrzymać, jest odinstalowanie aplikacji.

Jaką procedurę należy wykonać, aby trwale odinstalować aplikację Xbox Game Bar z komputera przy użyciu programu PowerShell?

Teraz, gdy wiesz, jakie korzyści otrzymasz, jeśli zdecydujesz się odinstalować aplikację Xbox Game Bar z systemu Windows 10, możemy teraz pokazać, jak to zrobić za pomocą programu PowerShell.

Ta metoda jest najszybsza ze wszystkich dostępnych, i jest bardzo podobny do poleceń CMD, ponieważ działa również z kodami. Kroki, które należy wykonać, są następujące:

  • Naciśnij przycisk Start na komputerze.
  • W pasku wyszukiwania wpisz „PowerShell”.
  • Wśród wyników znajdź „Windows PowerShell” i kliknij go prawym przyciskiem myszy.
  • Wybierz „Uruchom jako administrator”.
  • Jak tylko program się otworzy, wstaw ten kod: „Get-AppxPackage * xboxgaming + Remove-AppxPackage” (oczywiście bez cudzysłowów).

Kontrola Xbox

Po wykonaniu tej czynności powinieneś zobaczyć, że program nie jest już na twoim komputerze. Na wszelki wypadek sprawdź, czy został odinstalowany.

Jeśli z jakiegoś powodu nadal tam jest, spróbuj powtórzyć procedurę PowerShell tak, jak jej nauczyliśmy. A jeśli problem będzie się powtarzał, możesz wypróbować tę inną opcję, tak samo skuteczny jak pierwszy:

  • Naciśnij przycisk „Start” na klawiaturze.
  • W menu przejdź do „Ustawienia”.
  • W środku przejdź do „Aplikacje”, a następnie do „Aplikacje i funkcje”.
  • Na liście znajdź pasek gier Xbox.
  • Teraz poszukaj opcji „Odinstaluj” i naciśnij ją, aby trwale usunąć program.