Skip to content

Jak usunąć ochronę przed kradzieżą Google krok po kroku

5 de grudzień de 2022

Wielu użytkowników zastanawia się, czy jest to możliwe usuń ochronę przed kradzieżą Google a prawda jest taka, że ​​tak. W tym samouczku, który dziś przedstawiamy, wyjaśnimy, jak to zrobić.

Na początek wyjaśnimy, na czym polega ochrona antykradzieżowa Google. Dzisiejsze telefony komórkowe mają wiele systemów bezpieczeństwa, ale w końcu nic nie stoi na przeszkodzie twardy reset telefonu a urządzenie jest pozostawione gotowe do użycia przez inną osobę.

Jednak nie jest to takie proste. Nawet po wykonaniu twardego resetu telefon nadal ma dodatkowy poziom bezpieczeństwa, ochronę przed kradzieżą Google.

Jeśli złodziej zabrał nasz telefon i sformatował go z zamiarem ponownego użycia, przekona się, że zanim będzie mógł uruchomić telefon komórkowy, urządzenie poprosi go o wprowadź hasło do konta Googlew przeciwnym razie smartfon lub tablet nie będzie działać.

Pojawiający się komunikat wskazuje: „To urządzenie zostało zresetowane. Aby kontynuować, zaloguj się na konto Google, które zostało już zsynchronizowane z tym urządzeniem.”.

Ten system ochrony jest dobry, ale nie jest w 100% skuteczny.

Indeks()

Usuń ochronę Google przed kradzieżą

Aby wyeliminować ten system bezpieczeństwa, istnieją dwie opcje, które wcale nie są skomplikowane do wykonania. Pierwsza opcja składa się z ręcznie usuń konto Google powiązane z urządzeniemw ten sposób A całkowite rozstanie.

Aby to zrobić, musisz przejść do Ustawienia> Konta> wybrać konto Google iw nim przejść do Menu> Usuń konto.

Telefon wyświetli wtedy wyskakujące okienko informujące nas o utracie ochrony antykradzieżowej Google i poprosi o wprowadzenie kodu zabezpieczającego lub wzoru ekranu, aby zweryfikować, czy jesteś właścicielem konta Google, które próbujesz odłączyć .

Inną opcją usunięcia ochrony przed kradzieżą Google jest włącz opcje programistyczne. Aby to zrobić, musisz przejść do Ustawienia> Informacje o urządzeniu i nacisnąć od pięciu do sześciu razy numer kompilacji, ponieważ opcje programistyczne są zwykle ukryte na urządzeniach z Androidem.

Po aktywowaniu opcji programistycznych otwórz je i usuń zaznaczenie na OEM Unlock. Następnie telefon poprosi nas o hasło w celu weryfikacji tożsamości, a system ochrony przed kradzieżą Google zostanie wyeliminowany.

Co zrobić, jeśli mój telefon komórkowy został skradziony?

Radzimy nie usuwać ochrony antykradzieżowej Google, więc jeśli Twój telefon zostanie skradziony lub zgubiony, ktokolwiek go posiada, nie będzie mógł z niego korzystać.

Utrata telefonu oznacza, że ​​​​jesteśmy bardzo zdenerwowani, w tej sytuacji wygodnie jest natychmiast powiadomić operatora, aby uniknąć naliczenia nienależnych opłat, a następnie można podjąć pewne środki, aby uniemożliwić osobie, która ma nasz telefon, dostęp do informacji, niektóre z tych opcji są blokada kodem IMEI lub skorzystaj z najlepszych aplikacje do lokalizowania skradzionych telefonów komórkowych.

dołącz do naszego kanału telegram