Skip to content

Jak usunąć lub usunąć wirusa Facebooka i zainfekowane linki Bardzo proste!

6 de marzec de 2023

Sposoby wykrywania lub eliminowania wirusów na naszych urządzeniach, to trochę skomplikowane. Wszystko zależy od rodzaju, ale do tego są cudowne programy antywirusowe, które je chronią. Dzięki nim mamy większe szanse na ich bezpieczeństwo.

Ale kiedy linki i pliki są zainfekowane, trudniej jest wiedzieć. Ponieważ mogą one pochodzić z tak prostych plików takie jak zdjęcia, filmy i inne pliki które pobieramy z sieci. To samo może się zdarzyć podczas wysyłania ich przez Facebooka, ale w tym artykule nauczymy Cię, jak je usunąć.

Co to są wirusy?

wirusy są zagrożeń, z którymi żyjemy na co dzień osób, które często surfują po Internecie. Niestety nic nie można zrobić, aby zapobiec ich istnieniu. Chociaż możemy spróbować uniemożliwić im infekowanie urządzeń, z których korzystamy.

Po co tworzone są wirusy?

Im większa platforma, tym większa. zamień cel na atak. Tak jak komputery Mac mają mniej problemów ze złośliwym oprogramowaniem, ponieważ nie są tak popularne jak Windows, tak Facebook jest marzeniem złośliwej osoby, jeśli chodzi o uderzenie jak największej liczby osób.

To normalne znane i używane aplikacje Miliony ludzi otaczają się ludźmi o złych intencjach, którzy próbują wykorzystać dane osobowe innych osób.

Co powinienem zrobić, jeśli plik wideo został zainfekowany wirusem na Facebooku?

 1. Przejdź do ustawień Chrome.
 2. Przejdź do zaawansowanych.
 3. Wybierz resetowanie.
 4. Kliknij przycisk „resetuj”.
 5. Jeśli nadal będziesz otrzymywać skargi dotyczące złośliwych wiadomości wysyłanych z Twojego konta.
 6. Oznacza to, że zresetowanie Chrome nie pomogło usunąć wirusa.
 7. W takim przypadku powinieneś odinstalować Chrome’a ​​z urządzenia, ponieważ ta wersja wirusa rozprzestrzenia się poprzez rozszerzenia Chrome, których usunięcie może być prawie niemożliwe.
 8. Zmień swoje hasło do Facebooka.

Jak zmienić hasło do Facebooka?

 • Kliknij ten sam trójkąt po prawej stronie.
 • Kliknij edytuj obok opcji hasła.
 • Wprowadź aktualne i nowe hasło.
 • Wpisz go ponownie i wybierz zapisz zmiany.

Przeskanuj swoje urządzenie programem antywirusowym

Zaleca się A skanowanie całego systemu aby zapobiec dalszym uszkodzeniom wirusa Facebooka.

 1. Uruchamiając pełne skanowanie za pomocą Reimage lub podobnego oprogramowania.
 2. Zapewni usunięcie trojanów, wirusów typu ransomware i podobnego złośliwego oprogramowania, które rozprzestrzeniło się za pomocą tego wirusa.
 3. Musisz odinstalować wirusa Facebooka, aby chronić swoje konto i innych.
 4. Istotne jest, aby zrozumieć, że hakerzy są dobrzy w taktykach socjotechnicznych.
 5. Nie należy ufać nieznanym osobom na platformie mediów społecznościowych.

Istnieją sposoby na uniknięcie wirusa

Aby ich uniknąć, nie wolno wchodzić ani klikać w następujących sekcjach:

 • Podejrzane linki.
 • Wiadomości od nieznanych osób.
 • Wśród innych znanych linków i stron.

osoba posiadająca telefon komórkowy

Unikaj pobierania i uzyskiwania dostępu do plików z niebezpiecznych witryn

Jeśli nie możesz oprzeć się pokusie, wyślij wiadomość do znajomego, zanim klikniesz w podany link i zapytaj go o to. Unikaj także uzyskiwania dostępu do wszystkich gier, witryn lub aplikacji w sieci społecznościowej, ponieważ cyberprzestępcy mogą ją zhakować.

Jeśli zostałeś oszukany przez którykolwiek z tych typów wirusów Facebooka, musisz zmienić hasło do facebooka jak najszybciej, aby zapobiec kradzieży tożsamości i utracie danych osobowych.

Plus, skontaktuj się z ich przyjaciółmi i daj mu znać, że jego konto zostało zhakowane. Na koniec pobierz Reimage lub Malwarebytes, aby przeskanować swój komputer i zapobiec infiltracji złośliwego oprogramowania. Możesz usunąć wirusa Facebooka i jego skutki w ciągu kilku minut.

Co zrobić, jeśli wirus Facebooka nie znika?

 • Zaloguj się do swojego konta na Facebooku.
 • Kliknij ten mały trójkąt po prawej stronie.
 • Kliknij ustawienia, aby otworzyć okno ogólnych ustawień konta.
 • Spójrz w lewo i wybierz Aplikacje.
 • Kliknij przycisk edycji w opcji aplikacji.
 • Strony internetowe i wtyczki.
 • Wybierz opcję wyłącz, aby chronić swoje konto przed nieautoryzowanym dostępem przez aplikacje innych firm.

Jak usunąć lub usunąć wirusa z Facebooka?

Na szczęście nie zbyt skomplikowane, aby usunąć wirusa Facebooka z naszego komputera. Mamy kilka narzędzi, które pozwalają nam to wyczyścić i ponownie pozostawić nasz komputer całkowicie bezpiecznym.

owad za pomocą laptopa

Jeden z najlepsza jest bez wątpienia Avira dla Windows. Ten program antywirusowy dla systemu Windows jest całkowicie darmowy. Będziesz więc mógł używać go bez żadnych ograniczeń i bardzo dobrze jest usunąć tego irytującego wirusa ze swojego systemu operacyjnego i sieci społecznościowej. Czasami te problemy pojawiają się, ponieważ użytkownicy często logują się do nieznanych gier lub przyznają uprawnienia, których nie powinni.

Jak usunąć wirusa Facebooka na Androida?

W dzisiejszych czasach trudno zachować bezpieczeństwo. To, co musisz osiągnąć, to perfekcja połączenie dobrego programu antywirusowego i bycia świadomym tego, co robimy, a przede wszystkim rzeczy, które pobieramy z sieci.

Żaden program antywirusowy nie jest w 100% bezpieczny, to już wiemy. Ale z odrobiną sumienia i przede wszystkim logiki, aby zdać sobie sprawę, że być może to, co pobieramy, nie jest tak bezpieczne ani darmowe. W ten sposób możemy uzyskać bezpieczniejsze urządzenie, a także zapewnić bezpieczeństwo wszystkich naszych danych.

Warto o tym pamiętać, zwłaszcza jeśli masz konta bankowe lub PayPal w telefonie komórkowym, aby poufne informacje nie zostały skradzione, co może kosztować więcej, niż możesz sobie wyobrazić.

dołącz do naszego kanału telegram