Skip to content

Jak usunąć linie z poziomymi lub pionowymi kolorowymi paskami na ekranie mojego Smart TV

13 de marzec de 2021

W smart TV możesz robić nieskończone rzeczy, od najczęstszych i najprostszych, takich jak oglądanie Disney Plus na smart TV, po opcje, których niektórzy nie są świadomi, takie jak robienie zrzutów ekranu na smart TV. W każdym razie, biorąc pod uwagę ilość rzeczy, które można zrobić na smart TV, szkoda byłoby, gdyby został zrujnowany przez poziome lub pionowe kolorowe paski. Z tego powodu dzisiaj poświęcimy się wyjaśnieniu Jak usunąć linie z poziomymi lub pionowymi kolorowymi paskami na ekranie mojego Smart TV

Jak usunąć poziome lub pionowe kolorowe paski z mojego telewizora Smart TV

  • Po pierwsze, musisz sprawdź wszystkie połączenia wszystkich wewnętrznych kabli smart TV, aby mieć pewność, że wszystkie są prawidłowo podłączone do tego samego
  • Jeśli masz inne urządzenia podłączone do gniazdka, w którym masz telewizor Smart TV, przełącz je na inne gniazdko, które jest jak najdalej od telewizora, ponieważ inne urządzenia mogą generować zakłócenia na sygnale przekaźnika urządzenia
  • Musisz upewnić się, że ustawienia obrazu, takie jak jasność, nasycenie, kontrast itp., Są poprawnie skonfigurowane, co możesz zrobić, wchodząc do menu konfigurowanie smart TV
  • Jeśli używasz anten lub kabli, wyjdź na zewnątrz i patrz z bezpiecznej odległości, jeśli są obserwowane nieklejone lub uszkodzone kableJeśli tak, radzimy porozmawiać z elektrykiem lub technikiem Twojego dostawcy sygnału

Napraw kolorowe paski na ekranie telewizorów Smart TV LG, Sony, Samsung i Philips

Na telewizorze LG Smart TV

Jeśli masz telewizor LG Smart TV, który ma ten problem, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest wypróbowanie sprawdź różne kanały, aby sprawdzić, czy linie pojawiają się na wszystkich kanałach, czy w szczególności na jednym. Jeśli linie są widoczne na wszystkich kanałach, możesz spróbować przełączyć się na inną aplikację lub inne źródło, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje.

Jeśli poziome lub pionowe linie pojawiają się na wszystkich wejściach, możesz wykonać test obrazu, opcja dostępna w telewizorze LG, wystarczy przejść do menu Obraz, podążając ścieżką Ustawienia> Ustawienia zaawansowane> Obraz a następnie wybierz Test obrazu. Jeśli linie nadal pojawiają się na teście obrazu, prawdopodobnie jest to problem z telewizorem, który wymaga profesjonalnej oceny.

Na telewizorze Smart TV firmy Sony

Najpierw musisz nacisnąć Przycisk HOME na pilocie Smart TV, aby wyświetlić ekran menu telewizora LG, możesz ponownie uruchomić telewizor, natychmiast wyłączając go i odłączając kabel zasilający.

Następnie pozostaw telewizor odłączony na co najmniej 2 minuty, następnie możesz ponownie podłączyć przewód zasilający, a następnie możesz włączyć telewizor Smart TV i sprawdzić, czy problem został rozwiązany. Jeśli problem będzie się powtarzał nawet po wykonaniu tej czynności, prawdopodobnie będzie potrzebny technik serwisowy lub serwis. natychmiastowa naprawa Urządzenia.

Jednak jedną rzeczą, którą możesz spróbować, jest przeniesienie anteny (jeśli ją masz), możesz również wyłączyć dowolne urządzenie zasilane bateryjnie, ponieważ może to powodować zakłócenia i spróbować podłączyć przewód zasilający do innego gniazdka.

Na telewizorze Smart TV firmy Samsung

Społeczność internetowa Samsung zaleca, jeśli widzisz linie na ekranie telewizora Samsung, przeprowadź test ekranu podczas podążania trasą Menu> Diagnostyka> Test obrazu.

ekran smart tv logo samsung

Jeśli problem będzie się powtarzał, być może najlepszą opcją jest skontaktowanie się z Oficjalna obsługa techniczna firmy Samsung Lub, jeśli test obrazu nie pokazuje linii, zaleca się zresetowanie ustawień domyślnych obrazu na telewizorze Samsung Smart TV.

W telewizorze Philips Smart TV

Jeśli masz telewizor Philips Smart TV, możesz odłącz telewizor od gniazdkaWskazane jest również odłączenie wszystkich urządzeń od telewizora, po czym należy odczekać co najmniej minutę po zgaśnięciu diody LED i ponownie włączyć telewizor.

Mamy nadzieję, że te informacje są dla Ciebie przydatne i wkrótce będziesz mógł ponownie zainstalować aplikacje na swoim telewizorze Smart TV, a także przesyłać filmy i filmy z telefonu komórkowego, między innymi, na swój telewizor Smart TV.

dołącz do naszego kanału telegram