Skip to content

Jak usunąć czarne tło w CapCut? – Edytuj swój szablon

20 de styczeń de 2022

Jeśli lubisz publikować filmy lub zdjęcia w sieciach społecznościowych, powinieneś wiedzieć, że konkurencja o to, kto jest bardziej kreatywny, jest coraz większa. Niektórzy ludzie decydują się wypróbować wszystkie sztuczki, aby zobaczyć, co im odpowiada. Jeśli użyłeś czarne tło w CapCut i już go nie chcesz, tutaj pokażemy, jak go usunąć.

Jaki jest prawidłowy sposób korzystania z szablonu w CapCut z czarnym tłem?

Jeśli lubisz pokazywać wszystkim swoim przyjaciołom i obserwatorom wyjątkowe, zabawne, a nawet smutne chwile swojego życia w każdej publikacji, którą tworzysz, z pewnością w pewnym momencie skorzystałeś z formy edycji w sieci, z której korzystasz lub poza nią. Bardzo popularną aplikacją zewnętrzną wśród twórców treści jest CapCut.

Ze względu na dużą różnorodność opcje modyfikacji lub dodawania szczegółów do produkcji CapCut zdobył dużą liczbę użytkowników. Wśród najpopularniejszych funkcji można znaleźć efekt zwolnionego tempa, którego możesz użyć w swoich filmach, aby podkreślić konkretny moment.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić ze swoimi filmami w tej aplikacji, jest usunięcie oryginalnego dźwięku z nagrania, dzięki czemu zapobiegniesz zepsuciu Twojego momentu przez hałas lub komentarze osób spoza Twojego projektu w czasie nagrywania.

Jednym z cudów osiągniętych dzięki CapCut jest to, że praca edycyjna, którą wykonujesz na treści, którą tworzysz nie są przystosowane do używania na jednej platformie. Możesz więc przesłać ten sam materiał do kilku sieci społecznościowych, takich jak WhatsApp, Facebook, Instagram.

Kiedy odwiedzisz oficjalną stronę CapCut lub pobierzesz aplikację na swój telefon, będziesz mógł odkryć wszystkie narzędzia, które masz do dyspozycji. Jednym z tych narzędzi są szablony z czarnym tłem, które są bardzo przydatne, gdy chcesz wyróżnić coś na obrazie lub w filmie.

Zasłaniając całe tło obrazu, kolory osoby lub obiektu mogą się wyróżnić, przyciągając uwagę ludzi do wybranej sekcji. Ludzie również używają szablonów czarnego tła kiedy chcą nadać elegancki i prestiżowy akcent do nagrania, ponieważ całe nagranie może być minimalistyczne, czarne tło nadal będzie je wyróżniać.

Nawet jeśli jesteś spostrzegawczy, wielu profesjonalnych reżyserów wideo lub producentów kręci swoje projekty w nocy, ponieważ w ten sposób nie tylko mają większą kontrolę nad oświetleniem, ale wszystko, co nagrywają, może być wyświetlane wyraźniej.

edytuj tła w capcut

Z drugiej strony są osoby, które w ogóle lubią przyciemniać całe nagranie, w ten sposób mogą projektować poczucie smutku i melancholii. Jeśli dopiero zaczynasz w świecie nagrywania i montażu, powinieneś wiedzieć, że jeśli chcesz przekazać wiadomość, musisz zadbać o tekst, komentarze, oświetlenie, kolory i wszelkie inne szczegóły, które pojawią się w Twoich treściach.

Jeśli chcesz użyć szablonu czarnego tła w CapCut, powinieneś otworzyć aplikację i rozpocząć nowy projekt. Możesz użyć filmu zapisanego w galerii telefonu lub nagrać go w czasie rzeczywistym. Następnie na dole ekranu możesz kliknąć sekcję szablonów i poszukać tej z ciemnym tłem.

Gdy go znajdziesz, musisz go powiększyć, aby obejmował cały obszar obrazu i kliknąć sekcję szablonów użycia. Możesz użyć narzędzia podglądu, aby zwizualizować wynik i poprawić obrazy w szablonie.

Następnie możesz go wyeksportować, aby zapisać w swojej galerii i opublikować w sieci społecznościowej, która najbardziej Ci się podoba. Ten obraz lub film możesz go ponownie wykorzystać wykonując inne procesy łatwe do modyfikacji w tej samej aplikacji.

ciemny obraz

Jak usunąć czarne tło w CapCut?

Wierz lub nie, możesz usunąć czarne tło z jednego ze swoich materiałów, jeśli masz obraz, który dostałeś w Internecie lub który sam stworzyłeś z czarnym tłem, możesz go edytować, aby usunąć tło i pozostawić tylko projekcję obiekt lub osobę i użyć go w nakładce.

W tym celu musisz otworzyć aplikację i kliknąć nowy projekt, wyszukać zapisane wideo lub zdjęcie lub zrobić zdjęcie w tym momencie. Ten obraz lub film będzie nowym tłem Co będzie miała Twoja produkcja? Możesz nawet użyć jednolitego, jednorodnego koloru tła, bez cieni i reliefów.

Na dole zobaczysz ikonę nakładki, jeśli ją naciśniesz, pojawi się opcja dodania. To tam będziesz szukać czarnego obrazu tła, aby go usunąć lub usunąć. Gdy już masz obraz, musisz zmienić rozmiar szablonu na nowym tle i wybrać, w której sekcji wideo się pojawi. Obraz powinien znajdować się na górze nowego szablonu.

Następnie między opcjami, które masz u dołu ekranu, musisz przesunąć się do znajdź ikonę Chroma Key, dzięki temu będziesz mógł dotknąć wszystkich ciemnych kolorów, które chcesz usunąć. Ważne jest, aby dokładnie zmierzyć ilość tego, co chcesz wymazać.

triki edycji capcut

Aby dokończyć usuwanie czarnego tła, możesz użyć podglądu, aby potwierdzić uzyskany wynik i zakończyć proces. Następnie możesz dodać inne efekty, takie jak filtry, animacje, dodać dźwięk lub inne, które ma platforma.

Skąd mogę pobrać szablony czarnego tła dla CapCut?

Aby uzyskać szablon z czarnym tłem lub dowolnym innym kolorem, procedura jest bardzo podobna lub taka sama. Wystarczy rozpocząć nowy projekt, a na dole ekranu zobaczysz sekcję szablonów.

Wchodząc w tę sekcję będziesz mógł spójrz na różne opcje, które masz, w tym kolor czarny. Teraz wystarczy go wybrać i dostosować do rozmiaru obrazu, do którego chcesz zastosować tę zmianę. Następnie musisz kliknąć użyj szablonu, aby ustawienie zostało zastosowane do projektu, dzięki czemu możesz nadać mu wyróżniający charakter.

dołącz do naszego kanału telegram