Skip to content

Jak usunąć czarne paski lub paski z wideo bez utraty jakości (przykład)

26 de luty de 2021

Jako odtwarzanie pliku treści multimedialne, być może byłeś w stanie docenić klasę czarnych pasków, które pojawiają się stale lub przez kilka krótkich minut. Dlatego porozmawiamy o tym, jak usunąć czarne paski lub paski z wideo bez utraty jakości.

Te paski są łatwe do przeoczenia, ale może być grupa ludzi, którzy naprawdę tego chcą spraw, aby zniknęły aby lepiej cieszyć się swoimi filmami.

To, co musisz wiedzieć, to to ten styl linii pojawia się domyślnie w jakichkolwiek treściach audiowizualnych, ale ich cel jest dość cenny. Dlatego do dziś są one wdrażane na każdym ekranie.

Ale jeśli chcesz się ich pozbyć, istnieje kilka narzędzi, które pozwolą ci to osiągnąć. Dziś porozmawiamy o jednym z bardzo rozpoznawalnych na całym świecie. Ponadto, jak modyfikować filmy, które mają tę funkcję, po ich opublikowaniu na popularnych platformach, takich jak YouTube.

Dlaczego w odtwarzanych filmach zwykle pojawiają się czarne paski?

Wydaje się, że z każdym dniem manifestacja tych kresek staje się bardziej stała, ponieważ nowe treści są przekazywane przez różne przestrzenie.

Dobrym przykładem są programy telewizyjne i wideo. Gdzie wiele razy, koncentrując się na treści, ignorujemy pojawienie się tych pasków.

Te czarne paski mogą pojawiać się zarówno poziomo, jak i pionowo, dostosowując w ten sposób rozmiar treści multimedialnych który jest aktualnie odtwarzany.

I właśnie z tego powodu tego typu czarne paski pojawiają się w filmach. Ponieważ jego celem jest uzupełnij relację między obrazem a wymiarem ekranu gdzie jest oglądany.

Dzięki temu gracze, o których mowa, zapobiegają przed zniekształceniem lub rozciągnięciem treści w określony sposób. Pozwalając na dobrą zabawę.

Z jakiej rozdzielczości pojawiają się czarne paski?

Odtwarzanie multimediów podlega obecnie dwóm bardzo ważnym współczynnikom proporcji. Które zależą bezpośrednio od tego, gdzie zostanie skierowane wyświetlanie wideo.

Pierwsza to Stosunek 4: 3, dość klasyczny i używany przez długi czas. Nazywa się to standardowym formatem telewizji. Praktycznie wszystkie filmy zawierały ten współczynnik proporcji w odniesieniu do ekranu.

Ponieważ technologia zrewolucjonizowała świat i pojawiły się telewizory o wysokiej rozdzielczości, osoby, które zajmowały się edycją obrazu, musiały podjąć działania w tej sprawie.

Jest tam, gdy Stosunek 16: 9. Miał być formatem inteligentnych telewizorów i monitorów sprzętu, czy to komputerów, czy urządzeń mobilnych.

Innymi słowy, powodem, dla którego te paski pojawiają się podczas odtwarzania wideo, jest to, że relacja, której poddawany jest obraz, jest sprzeczna z rozdzielczością używanego ekranu.

Usuń czarne paski lub paski z wideo za pomocą programu Windows Movie Maker

Windows Movie Maker to narzędzie do edycji wideo stworzone przez firmę Microsoft. To narzędzie było bardzo przydatne dla użytkowników ze względu na niewielką złożoność.

Wśród funkcji zakładki „Projekt” jest opcja ustaw „Aspect Ratio”. W tej opcji możesz wybierać pomiędzy wspomnianymi powyżej proporcjami, aż do zniknięcia pasków. Należy zauważyć, że jeśli wideo jest bardzo ciężkie i chcesz je skompresować, zaleca się użycie innego programu.

Usuń czarne paski lub paski z filmu w YouTube

Platforma wideo pracuje na swoich reprodukcjach w oparciu o znaczniki formatu, którymi mogą być Edytować z dowolnego filmu przesłanego na Twój kanał.

Wyeliminuj czarne paski lub paski

Aby uzyskać do niego dostęp, musisz zlokalizować plik „Menedżer filmów” z YouTube w „Studiu twórców”. Abyś mógł przeszukać swoje filmy wideo pod kątem tego, który wymaga edycji.

Aby zmodyfikować wygląd czarnych pasków, wystarczy wejść w edycję podstawowych informacji o filmie, gdzie znajduje się pasek „Tag”, aby wejść do instrukcji „Yt: przycięcie = 16: 9”.

Wystarczy zapisać zmiany, a czarne paski twojego wideo zostaną automatycznie usunięte. W ten sposób zapewniasz jakość i przyjemność wszystkim widzom.

Twój film jest gotowy! Wiesz już, jak łatwo usunąć czarne paski lub paski z filmu wideo, nie powodując utraty jakości. Teraz zrelaksuj się i ciesz się długo oczekiwanym filmem bez czarnych pasków i pasków. Tylko i tylko wtedy, gdy w jakimkolwiek przypadku twój film ma usunięte czarne paski, ale stracił swoją jakość, ulegając pikselizacji, możesz go poprawić i poprawić jego jakość.