Skip to content

Jak usunąć blask z obrazu w Snapseed? – Edytuj swoje zdjęcia

26 de styczeń de 2022

Najbardziej pożądane obecnie narzędzia, takie jak Adobe Illustrator czy Photoshop, okazują się bardzo przydatne dla osób lubiących projektowanie graficzne. Oczywiście Snapseed nie pozostaje daleko w tyle, dając użytkownikom możliwość: edytuj swoje zdjęcia, aby wyglądały bardziej profesjonalnie. Poza tym Snapseed oferuje szeroką gamę atrakcyjnych filtrów, które nadają zdjęciom wyróżniający charakter.

Jednak czasami zdarzają się małe wpadki, na przykład gdy pojawia się poświata, która zakrywa niewielki fragment zdjęcia iw konsekwencji rujnuje jego jakość. Ale nie martw się, ponieważ dzisiaj wskażemy szereg podstawowych wskazówek, dzięki którym znikniesz z tego irytującego blasku w prosty i przyjemny sposób. Wszystko to dzięki wbudowanej funkcji w panelu narzędziowym tej platformy. Dopiero wtedy będziesz mógł edytować wszystkie swoje zdjęcia, aby później przesłać je na Instagram.

Jaka jest metoda usuwania odblasków za pomocą narzędzia „Lecz”?

Teraz, gdy wiesz, że można użyć narzędzia o nazwie Uzdrawianie, aby usunąć ten rodzaj odblasków, powinieneś dowiedzieć się, jak to zrobić. używaj go właściwie, aby Twoje zdjęcia wyglądały świetnie w każdym momencie. Korzystając z tej opcji, możesz usunąć niechciane części obrazu bez konieczności jego przycinania, co zmniejsza jego proporcje. Pamiętaj, że Snapseed jest wymieniony jako jedna z najlepszych aplikacji do profesjonalnego robienia zdjęć, więc musisz nauczyć się jak najlepiej wykorzystać to narzędzie.

Przygotowanie obrazu

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że narzędzie gojące nie tylko pozwala wyeliminować niechciane odblaski, ale jednocześnie świetnie nadaje się do usunąć nieestetyczne przebarwienia lub plamy których nie chcesz, aby oglądały je osoby trzecie.

Co najlepsze, ten proces jest stosunkowo łatwy i zanim zaczniesz edycję, musisz bardzo dobrze przygotować obraz. Aby to zrobić pomyślnie, musisz otworzyć Snapseed, a następnie uzyskać dostęp do biblioteki zdjęć, która pojawia się w panelu opcji.

Teraz musisz wybierz zdjęcie, które przystąpisz do edycji, wybierając filtr własnych preferencji lub odwrócenie kolorów. Chociaż najlepiej pozostawić obraz w stanie naturalnym, aby narzędzie lecznicze działało lepiej. Należy pamiętać, że to narzędzie będzie działać lepiej, gdy obrazy są niskiej jakości i nie będą zawierały tylu szczegółów ani kolorów w środku.

interfejs instagrama na iPhonie

Wykonaj edycję obrazu

Jeśli masz już przygotowany obraz, czas przejść do jego edycji, używanie narzędzia leczącego przez cały czas o którym tak dużo mówiliśmy. Musisz więc przejść do okna Narzędzia, aż pojawi się ikona narzędzia do leczenia, aby aktywować je bez problemu. Następnie musisz przenieść swoje zdjęcie, aby proces się rozpoczął, aw tym przypadku musisz być dość ostrożny.

Dlatego po dotknięciu dowolnej części obrazu narzędzie automatycznie zacznie wykonywać swoją pracę. Możesz także powiększać palcami, dzięki czemu wybrane obszary lepiej się łączą i uzyskujesz wyższą jakość wyników. Ważne jest, aby zlokalizować obszar obrazu, który chcesz retuszować, aby po delikatnym przesunięciu po nim palcami blask został zastąpiony.

Tej procedury, możesz to zrobić tyle razy, ile potrzebujesz ale jeśli czujesz, że w pewnym momencie przekroczyłeś siebie, nic się nie dzieje, ponieważ w panelu narzędzi znajduje się opcja Cofnij, dzięki czemu możesz zacząć od nowa.

dziewczyna sprawdzająca swój telefon

Użyj narzędzia do korekcji

Gdy będziesz zadowolony z procesu edycji swojego zdjęcia w Snapseed, możesz przystąpić do dopracowania go. Wszystko to przez narzędzia do korekcji, w których można zastosować filtry lub style rozrywkę.

Aby to osiągnąć, musisz przejść do okna Style, aby wybrać filtr, który najbardziej przyciąga Twoją uwagę. Podobnie możesz poeksperymentować z innymi funkcjami platformy, cofając zmiany, jeśli nie podoba ci się, jak wygląda obraz. Na koniec musisz kliknąć Eksportuj, aby zapisać zmiany, udostępniając je publicznie.

Jakie inne narzędzia pomagają usuwać odblaski w Snapseed?

Z pewnością istnieją inne bardzo proste sposoby na usunięcie odblasków z obrazów w aplikacji Snapseed. Oczywiście nie okazują się tak skuteczne, jak narzędzie lecznicze ale równie dobrze możesz próbować, dopóki nie uzyskasz opcji, która jest dla Ciebie najwygodniejsza. Zwróć więc szczególną uwagę na metody, o których będziemy mówić dalej.

Narzędzie „Wybiórcze”

Za pomocą tego narzędzia możesz wykonywać ruchy palców, aby wybierz sekcje obrazu, które można modyfikować całkowicie automatyczny. Dlatego gdy narzędzie jest aktywne, wystarczy nacisnąć określony obszar, aby poprawić jego wygląd. Wszystko to za pomocą punktów kontrolnych, które możesz nawet dodać ręcznie w tej aplikacji.

Z krzywymi i funkcją zanikania

Inną bardzo praktyczną alternatywą, która pomaga usunąć odblaski z obrazów w Snapseed, jest funkcja krzywych. Opcja, która została niedawno wdrożona przez twórców Snapseed i którą pokochasz.

Przy jego użyciu możesz edytować poziomy kolorów zdjęcia aby blask pozostał niezauważony. Ponadto, modyfikując krzywe, możesz również dostosować lub zmniejszyć jasność, aby nadać obrazowi bardziej spersonalizowany i subtelny dotyk.

dołącz do naszego kanału telegram