Skip to content

Jak ustawić lub zmienić kolejność liter klawiatury z QWERTY na AZERTY

16 de Maj de 2021

Ustaw kolejność liter na klawiaturze To bardzo dziwny przypadek, w rzeczywistości niewielka liczba osób, poza tymi, którzy nie znają języka francuskiego, jest jedynymi, którzy go używają. I to jest to, że ta konfiguracja od QWERTY do AZERTY jest szczególnie używana dla języka francuskiego.

Możesz jednak dowolnie zmieniać kolejność liter na klawiaturze według własnego uznania, dzięki czemu możesz jej używać zgodnie z potrzebami lub chcesz. Jeśli chcesz ustawić lub zmienić kolejność liter na klawiaturze, przejście z QWERTY do AZERTY, ten samouczek jest przeznaczony wyłącznie dla Ciebie.

Jak ustawić lub zmienić kolejność liter na klawiaturze QWERTY na AZERTY?

Aby skonfigurować kolejność liter na klawiaturze, musimy wziąć pod uwagę kilka rzeczy; Pierwszą rzeczą jest sprawdzenie, jaką domyślną konfigurację zapewnia nasze urządzenie, a kiedy mówimy o urządzeniach, mamy na myśli jedno i drugie komputery, a także smartfony.

W zależności od urządzenia będziesz musiał zastosować inny proces, jak również zależy od danego systemu operacyjnego. W tym sensie konfigurowanie kolejności liter na klawiaturze na komputerze z systemem Windows 10 to nie to samo, co za pomocą smartfona z systemem Android 9.0.

Podobnie, aby zastosować konfigurację w literach klawiatury w przypadku marki Apple, na komputerze Mac proces odbywa się na końcu podobnymi, ale różnymi opcjami.

Ogólnie rzecz biorąc, należy kliknąć początek komputera, a następnie przejść do panelu sterowania i kliknąć „Ustawienia języka regionalnego”przejdź do sekcji klawiatury i kliknij przycisk „Zmień klawiatury”, aby ostatecznie wybrać AZERTY.

W rzeczywistości proces nie jest trudny, jednak wystarczy wziąć pod uwagę drugą rzecz, o której jeszcze nie rozmawialiśmy: urządzenie i jego domyślne ustawienia; może się zdarzyć, że taka konfiguracja jest niemożliwa.

Jak skonfigurować lub zmienić kolejność liter na klawiaturze QWERTY na AZERTY w telefonie komórkowym?

Jak już widzieliśmy, aby zmienić Kolejność liter na klawiaturze do AZERTY należy zastosować procedurę podstawową, ale zdarzają się przypadki, w których aktualizacje systemów operacyjnych na komputerach zmieniają się lub różnią się pod względem ich konfiguracji.

W ten sposób możemy powiedzieć, że zmiana języka na komputerze z systemem Windows 10 różni się od wyjaśnionego przypadku, który generalnie działa w systemach Windows 7 i XP.

Ale teraz to, co nadchodzi, to inne urządzenie, elektroniczne, ale w końcu inne. Chodzi o to, że klawiatura nie jest teraz częścią sprzętu, ale znajduje się wewnątrz oprogramowania: jest to klawiatura cyfrowa. Oznacza to, jak skonfigurować kolejność plików QWERTY do AZERTY litery na klawiaturze na smartfonie.

Ten proces nie jest tak prosty, jak zmiana klawiatury Androida, ale wymaga dodatkowej konfiguracji. Jednak nie jest to też kwestia innego świata.

Mechanizm jest taki sam dla Androida i iOS: musisz najpierw przejść do Ustawień systemu, a następnie kliknij „Język i wprowadzanie tekstu” i wybierz „Klawiatury”, a następnie „Języki”. Dodając klawiaturę, musisz wybrać „AZERTY France”.

Po co zmieniać tę konfigurację liter klawiatury na naszych urządzeniach?

Powody, dla których dana osoba decyduje zmienić kolejność liter na klawiaturze Są zróżnicowane, a to zależy od twoich zainteresowań.

Kolejność liter na klawiaturze Azerty

Wielu twierdzi, że dzieje się tak z powodu „głupoty” niektórych ludzi, ale tak naprawdę jest tego więcej, ponieważ nikt nie będzie chciał „skończyć ósemki” w momencie pisania.

Zwykle tej zmianie lub konfiguracji w kolejności liter towarzyszy rozszerzenie Uczyć się francuskiego. Ze swojej strony Francuzi zasługują na taką konfigurację, aby móc wygodnie pisać, ponieważ mogą w niej umieszczać francuskie cudzysłowy, akcent daszkiemi inne rodzaje powtarzających się znaków w języku.

Korzystanie z ustawienia AZERTY Jest to korzystne dla tych, którzy zaczynają się uczyć języka francuskiego, który jest całkowicie ważny i godny podziwu. Jeśli istnieją inne powody, z pewnością żaden nie jest głupi, ale ma za sobą motywację i sumienie oraz osobiste zainteresowanie.