Skip to content

Jak ukryć siatkę w Arkuszach Google? – Skonfiguruj wygląd

25 de luty de 2022

W dzisiejszym świecie stworzono różnorodne platformy, które zapewniają nam łatwość wykonywania dowolnych obliczeń lub równań matematycznych. Jedna z tych, która daje nam te opcje Arkuszy Google. Ta alternatywa dla programu Microsoft Word umożliwia użytkownikowi bezproblemową pracę z arkuszami kalkulacyjnymi podczas wchodzenia na stronę główną Arkuszy Google. Dzieje się tak więc, że ma różne konfiguracje siatek.

Teraz należy pamiętać, że linie siatki są jednym z najważniejszych elementów arkusza kalkulacyjnego, ponieważ dzięki nim można dostosować najbardziej odpowiednie formaty. Ale co się dzieje w przypadku, gdy chcemy dezaktywować te siatki? Dlatego w tym artykule nauczymy się, jak: ukryj siatkę wewnątrz platformy z Arkuszy Google.

Jaka jest funkcja siatki, która pojawia się w dokumentach Arkuszy Google?

Na platformie Arkuszy Google siatki pełnią całkowicie istotną rolę. Dzieje się tak, ponieważ są one podstawowymi elementami w arkuszach kalkulacyjnych. Są one określane jako komputer w celu lepszej wizualizacji arkuszy, które mają być używane. Ale przy wielu okazjach siatki te zakłócają widoczność formatu oryginalne, dlatego ludzie czasami starają się je wyłączyć.

Siatki będą wyświetlane automatycznie w arkuszach kalkulacyjnych platformy, są szare i wykonane w liniach, które bezpośrednio oddzielają każdą komórkę. Po ich wybraniu siatki arkusza kalkulacyjnego zostaną oznaczone niebieską ramką.

W jaki sposób siatka jest ukryta w arkuszach kalkulacyjnych Google?

W przypadku, gdy przeszkadzają ci siatki w arkuszach kalkulacyjnych i chcesz usunąć spacje w arkuszach kalkulacyjnych, a tym samym ukryć siatki, możesz wziąć pod uwagę krok, który zostanie wyjaśniony poniżej.

ukrywanie siatek w arkuszach google

Z paska narzędzi

Opcja paska narzędzi jest najczęściej używana, gdy chcesz ukryć siatkę w arkuszach kalkulacyjnych Google. Konkretne kroki do naśladowaniasą następujące:

  1. Najpierw musisz wejść do jednostki Arkuszy Google.
  2. Tworząc arkusz kalkulacyjny od podstaw, można to zrobić za pomocą opcji „nowy”, a następnie kliknąć na pasku narzędzi, który znajduje się w górnej części ekranu.
  3. Wejdź w opcję „Widok”
  4. Tam musisz wybrać „Linie siatki”
  5. To początkowo musi być zaznaczone, a po wybraniu zostanie usunięte
  6. Będziesz musiał poczekać kilka sekund, aż platforma Arkuszy Google zapisze zmiany.

Co zrobić, jeśli nie chcesz, aby siatka pojawiła się na wydruku?

Jeśli w momencie drukowania chcesz, aby linia siatki się nie pojawiała, musisz wziąć pod uwagę, że po kliknięciu „drukuj” pojawi się komunikat. zakładka zidentyfikowana jako „Formatowanie”, oznacza to, że arkusz kalkulacyjny zostanie zresetowany, to znaczy, jeśli wcześniej aktywowałeś opcję ukrywania linii siatki, pojawią się one ponownie przed wydrukowaniem. Jeśli nie chcesz, aby tak się stało, nie powinieneś go klikać.

Oprócz opcji, które platforma Google Sheets pozwala wstawiać grafikę do moich arkuszy kalkulacyjnych, daje również użytkownikowi możliwość wyeliminowania linii siatki przed wydrukowaniem dowolnego arkusza, aby nie pojawiła się na wydruku.

Dlaczego siatka wciąż pojawia się w arkuszu kalkulacyjnym Google?

Jeśli dokonałeś ustawień, aby usunąć lub ukryć linie siatki w obrębie Arkusz kalkulacyjny Arkuszy Google, ale te nadal się pojawiają, musisz dobrze zweryfikować platformę i zapisać zmiany. Ponadto, że masz połączenie z Internetem niezbędne do wprowadzenia zmian.

spraw, aby siatka arkuszy google nie pojawiała się w wydruku

W ten sam sposób należy wspomnieć, że jeśli nie masz konta Google, pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się w nim, aby wszystkie funkcje Arkuszy Google mogły działać dla Ciebie po ich zapisaniu. Z drugiej strony, wchodząc do arkuszy kalkulacyjnych Google, każde z narzędzi musi być ustawione i każda ze zmian musi być poprawnie zapisana.

Jeśli wykonasz niewłaściwy krok, automatycznie każda z wprowadzonych zmian, a także ta, która ma ukryć linie siatki w arkuszach kalkulacyjnych, nie zostaną wyświetlone. Zdarzają się przypadki, że w momencie druku, po wprowadzeniu zmian, Kliknij przycisk „Formatuj” powodując ponowne pojawienie się linii siatki, nawet jeśli zostały wcześniej usunięte.

dołącz do naszego kanału telegram