Skip to content

Jak udostępniać pliki między urządzeniami mobilnymi przez Wi-Fi? – Od sieci komórkowej do sieci komórkowej (przykład)

1 de marzec de 2021

Udostępnianie plików między urządzeniami mobilnymi przez Wi-Fi to sposób na przenoszenie wartościowych treści z jednego miejsca do drugiego bez konieczności korzystania z przeglądarki. Można to osiągnąć za pomocą pliku sygnał bezprzewodowy, co spowoduje utworzenie pomostu między dwoma lub więcej urządzeniami lub komputerami.

Ponadto istnieje wiele sposobów udostępniania plików przy użyciu rozszerzenia Połączenie WiFi, aw niektórych z nich internet niekoniecznie jest potrzebny. W pierwszym przypadku musisz zrobić test szybkości WiFi, aw drugim musisz wiedzieć, czym jest Bluetooth i do czego służy? Jak to działa i jak działa na urządzeniach mobilnych?

Udostępniaj pliki między urządzeniami mobilnymi przez Wi-Fi

Warto odnieść się do tego punktu powyżej i jest to fakt, że jeśli masz połączenie, nie musisz zagłębiać się w możliwości i korzystać z narzędzi, które już masz.

Na przykład możliwe jest przesyłanie dokumentów lub innych elementów za pośrednictwem platform takich jak Whatsapp o Telegram od zespołu do zespołu.

Co więcej, druga opcja (Telegram) ma tę szczególną cechę zachować jakość obrazu zmieniając jego format podczas wysyłania.

Ma również pocztę i różne sieci społecznościowe, które są zgodne z możliwością udostępniania plików między telefonami komórkowymi.

Ale jest możliwe, że w pewnym momencie brak połączenia Wi-Fi do wymiany dokumentów lub inne rzeczy, więc będziesz musiał uciekać się do innych środków.

Udostępniaj pliki przez Wi-Fi Direct

Termin Wi-Fi Direct odnosi się do pojemności telefonu komórkowego do stworzyć pomost między urządzeniami za pośrednictwem bezprzewodowego odbioru. Powinieneś mieć minimalną wiedzę na temat różnic między Wi-Fi, Wi-Fi Direct i Mobilnym hotspotem.

To znaczy jedna z drużyn wyemitowałby sygnał dzięki czemu inne lub więcej urządzeń mogłoby się z nim łączyć i być ze sobą połączone.

W ten sposób pliki lub dokumenty byłyby transmitowane bezpośrednio, bez konieczności korzystania z połączenia internetowego.

Niektóre urządzenia przynoszą to wbudowane narzędzie z fabryki, podczas gdy inni (Samsung, Xiaomi) nie, więc korzystanie z aplikacji jest konieczne.

Na szczęście w sklepie Android można znaleźć takie wysokiej jakości, które w pełni spełniają cel udostępniania plików między urządzeniami.

AirDroid

AirDroid to aplikacja na Androida, a można znaleźć za darmo w sklepiewystarczy wpisać nazwę w wyszukiwarce i ją pobrać.

Jest to reprezentowane przez płaszczyznę z białego papieru na jasnozielonym tle i nosi nazwę „AirDroid: zdalny dostęp”.

Program ten jest zasadniczo narzędziem do zarządzania plikami z telefonu komórkowego na komputer za pomocą przeglądarki internetowej.

Ma jednak inne cechy i funkcje, między innymi zdolność udostępniać pliki między urządzeniami, który może być z telefonu komórkowego na telefon komórkowy lub z telefonu komórkowego na komputer.

Aby odbierać i wysyłać pliki, musisz wyszukać opcję odpowiadającą tej akcji. Ale najpierw musisz się zalogować lub założyć konto. W ten sposób użytkownik będzie mógł dodać kolejnego znajomego przez e-mail, z którym się zarejestrował i wymieniać pliki, a nawet wiadomości.

ShareMe

Aplikacja ta jest rozwijana przez firmę Xiaomi, która zajmuje się również produkcją sprzętu mobilnego, co było rozwiązaniem problemu braku możliwości generowania przez sprzęt Wi-Fi Direct.

kroki, aby podłączyć telefony komórkowe WIFI

Tak samo jest kompatybilny z każdą wersją i modelem Androida, a także wszystkie marki telefonów na rynku.

Ponadto jest łatwy w użyciu, a po pobraniu i zainstalowaniu poprosi o specjalne uprawnienia dostępu do plików na urządzeniu.

W ten sposób możliwa będzie wymiana plików między urządzeniami, o ile mają one poprawnie aplikację zainstalowany we wszystkim.

W tym celu w aplikacji będzie znajdował się przycisk do wysyłania lub odbierania u dołu ekranu, w zależności od tego, co jest potrzebne.

W przypadku wysyłania wybierana jest opcja, następnie wybierane są dokumenty lub pliki do udostępnienia i oczekuje się na naciśnięcie przez odbiorcę opcji „Otrzymać”.

W ten sposób zostanie wygenerowany automatycznie sieć Wi-Fi z jednego z urządzeń, aby nawiązać połączenie między nimi i wysłać plik.

dołącz do naszego kanału telegram