Skip to content

Jak tworzyć wykresy dynamiczne, łączone i liniowe w Dokumentach Google? (Przykład)

23 de luty de 2021

Google to gigant branżowy, którego zadaniem jest ułatwienie nam życia poprzez tworzenie najnowocześniejszych aplikacji i technologii. Jednym z nich są Dokumenty Google, daleki kuzyn pakietu Office, ale z trzykrotnie lepszymi funkcjami. Może już to wiedziałeś, ale na pewno nie wiedziałeś, że możesz tworzyć wykresy dynamiczne, kombi i liniowe w formacie Google Dokumenty.

Jak czytasz za pomocą tej aplikacji, możemy dodawać grafiki wszelkiego rodzaju, ponieważ prawie całkowicie dostosowuje się ona do potrzeb użytkownika, nadając jej kompletność twórcza wolność. Jest przeznaczony dla profesjonalistów, nauczycieli, uczniów i wszystkich w ogóle, więc poziom jego grafiki jest wysoki.

Co to za aplikacja?

Aplikacja jest naprawdę bardzo łatwa w obsłudze, ale najpierw nikt nie lubi krótkiego wprowadzenia o tym, czym ona jest. Więc mogę zacząć widzieć, jak to zrobić dynamiczna grafika, połączone i wiersze w Dokumentach Google tak proste, jak pobranie obrazów ze strony internetowej Google Chrome.

Zasadniczo jest to alternatywa dla instalacji Microsoft Office online w systemie Windows 10, w którym możesz tworzyć dokumenty, slajdy i arkusze kalkulacyjne, z tą różnicą, że robisz je z poziomu przeglądarki, którą może być każdy, i trzymasz je w chmurze, Innymi słowy, jeśli Twój komputer lub urządzenie jest uszkodzone, Twoje pliki będą bezpieczne.

Ma trzy tysiące razy więcej zalet niż biuro, ponieważ umożliwia udostępnianie dokumentów online, dzięki czemu inne osoby mogą je edytować bez względu na to, gdzie się znajdują. Ponadto wszystkie wprowadzone zmiany są zapisywane automatycznie.

Jako ciekawostka Google Docs nie jest już jego oficjalną nazwą, od 2012 roku zmieniono ją na Dysk Google, gdy firma o tej samej nazwie połączyła system Docs z Dyskiem (ten ostatni przechowuje dane w chmurze).

Twórz wykresy przestawne, kombinowane i liniowe w Dokumentach Google

Teraz, jeśli przyszedłeś, pierwszą rzeczą do rozpoczęcia tworzenia grafiki, którą chcesz, jest otwarcie dysku Google. Będąc w środku, przejdź do lewego górnego rogu, gdzie znajduje się przycisk z napisem „Nowy”, Naciśnij go, a wyświetli się okno, w którym możesz wybrać, co chcesz zrobić, dokumenty slajdów lub, jak to jest w przypadku, arkusz kalkulacyjny.

Bez wątpienia to błogosławieństwo programu jest jednym z najlepszych produktów, narzędzi i usług oferowanych przez Google. Użytkownik nigdy nie będzie sam z Google.

Po wybraniu otworzy się kolejna karta z arkuszem. Nadszedł czas, aby dodać dane do wykorzystania. Kiedy już to zrobiliśmy, musisz zacienić lub podświetlić kolumny, które pojawiają się na wykresie, jako skrót, po prostu podanie nagłówków każdej kolumny wybiera wszystko.

Lepiej jest zaznaczyć wszystko, ponieważ to wykres do utworzenia, aktualizuje się automatycznie za każdym razem, gdy dodasz coś nowego do każdej kolumny.

Następnie, aby w końcu utworzyć dynamiczne, połączone i liniowe wykresy w Dokumentach Google, przejdź do paska opcji u góry i podaj opcję „Wstawić”, tutaj wyświetli się okno, w którym możesz wybrać żądany typ wykresu.

Wybierz właściwy format

Po wstawieniu grafiki to tylko kwestia edycji, możesz wybrać żądany format, ponieważ są one w pełni konfigurowalne, mogą być dynamiczne, liniowe lub łączone, oprócz możliwości umieszczania kształtów i kolorów, które chcesz.

twórz dynamiczne wykresy google docs

Zakładki umożliwiające edycję pojawiają się po wstawieniu wykresu (najlepiej edytować podczas pracy). Jednak Dokumenty Google są tak intuicyjne, że mają sekcję o nazwie „zalecenia„Kliknięcie w to miejsce przeanalizuje dane wprowadzone do arkusza i wykresu, a następnie zaproponuje model, który najlepiej pasuje.

Jeśli żadna rekomendacja nie przypadła Ci do gustu lub po prostu wolisz zrobić to sam, wybierz menu „Rodzaje wykresów” i tutaj wybierz ten, który najbardziej Ci się wydaje. Na koniec, aby edytować jeszcze bardziej według własnych upodobań, kliknij prawym przyciskiem myszy wykres i wybierz „Edycja zaawansowana ”, tutaj możesz zmienić nazwę, dodać kolor i inne bardzo przydatne wariacje, które oferuje aplikacja.

Jak widać, tworzenie dynamicznych, łączonych i liniowych grafik w Dokumentach Google jest bardzo proste, a interfejs jest tak wygodny, że poczujesz się jak profesjonalista (jeśli nie jesteś jeszcze jasny), a jeśli tak, to zapraszamy do przyszłość.

dołącz do naszego kanału telegram