Skip to content

Jak tworzyć wizytówki w programie Corel DRAW – szybko i łatwo (przykład)

28 de luty de 2021

Corel Draw to narzędzie do projektowania, które pomaga nam edytować, tworzyć, obracać i zmieniać rozmiar arkusza, na którym będziemy projektować. Przy tej okazji nauczymy Cię jak zrobić efektowne wizytówki w formacie Corel Draw w wersji X8, łatwy i szybki. Jest to narzędzie do tworzenia rysunków wektorowych, które są bardzo przydatne, ponieważ nie ulegają pikselizacji. Jest to jedna z najpotężniejszych aplikacji do tworzenia wizytówek.

Twórz dwustronne wizytówki w programie Corel Draw

Pokażemy Ci kilka koncepcji i narzędzi, które możesz wykorzystać w swoim projekcie. Na przykład w programie Corel Draw możesz używać i konfigurować różne przewodniki projektowe, będzie to bardzo przydatne narzędzie podczas projektowania. Wykonując następujące kroki, osiągniesz zaprojektuj swoją wizytówkę dwustronną w programie Corel Draw:

 1. Przejdź do ekranu głównego, na którym pokaże się „Procedury początkowe”.
 2. Kliknij nowy dokument. Otworzy się okno z nazwą „Utwórz nowy dokument”.
 3. Uzupełnij dane: nazwę, predefiniowane miejsce docelowe, rozmiar, szerokość, wysokość, ilość stron, główny tryb koloru, rozdzielczość prezentacji oraz tryb podglądu.
 4. Naciśnij przycisk „Akceptuj”.
 5. Narysuj prostokąt, do którego można uzyskać dostęp, klikając narzędzie prostokąt lub F6.
 6. Dodaj wymiary, które ma mieć Twoja wizytówka. Aby to zrobić, przejdź do paska właściwości i wprowadź dokładny rozmiar swojej karty, na przykład 90 mm na 50 mm.
 7. Aby wycentrować prostokąt naciśnij klawisz „P”, tak aby nie ruszył się z miejsca, kliknij prawy przycisk i wybierz opcję „Zablokuj obiekt”.
 8. Zacznij tworzyć swój ulubiony projekt, dodając wybrany tekst, kształty i kolory.

Oto kroki na pierwszej stronie Twojej wizytówki. Teraz, utwórz nową stronę, aby zaprojektować jej drugą stronę. Zastosuj następujące instrukcje:

 1. Odblokuj prostokąt i skopiuj go na stronę 2.
 2. Uwzględnij informacje kontaktowe i sieci społecznościowe, za pośrednictwem których chcesz, aby potencjalni klienci Cię zlokalizowali (Facebook, e-mail, numer telefonu i strona internetowa).

Pomysły, aby Twoja wizytówka była najlepsza

Aby Twoja wizytówka wyglądała rewelacyjnie, musisz odwołać się do swojej Wyobraźnia i kreatywność. Dlatego możesz samodzielnie dodawać artystyczne środki do przedmiotów. Czytaj dalej, a odkryjesz kilka bardzo przydatnych wskazówek i wskazówek:

 • Dzięki narzędzie ¨Kształt¨ (F10), możesz bawić się kształtami, które ustaliłeś w poprzednich krokach i nadać swojej karcie lepszy styl. Kliknij prawym przyciskiem myszy iz rozwijanego menu wybierz opcję „Przekształć krzywe”. Stosując ten pomysł, Twój projekt będzie wyglądał atrakcyjniej.
 • Dodaj obraz, który wyróżnia się na Twojej karcie. Podążaj następującą ścieżką: Plik / Importuj. Możesz umieścić go w ramce utworzonej za pomocą narzędzia „Kształt”. Jeśli obraz jest podzielony na piksele, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Szybka wektoryzacja”. Twój obraz będzie ostrzejszy, co jest ważne w momencie drukowania.
 • Umieść logo związane z przeznaczeniem Twojej karty prezentacji. Może mieć kształt gwiazdy lub dowolny inny, a także mieć cienie.
 • Aby wstawić tekst przejdź do narzędzie „Tekst” (F8). Napisz prezentację według własnych upodobań i zmień czcionkę oraz rozmiar, klikając odpowiednią specyfikację na pasku właściwości. Wypróbuj najwyżej dwa rodzaje czcionek, aby nie stracić profesjonalizmu.
 • Wyśrodkuj tekst, korzystając z linii pomocniczych oferowanych przez narzędzia programu, dzięki czemu zobaczysz, że tekst jest prosty i uporządkowany.
 • Wpisz kod „QR”, aby ludzie wchodzili na twoją stronę i znali wszystkie twoje usługi.

Mając gotowy projekt, możesz go wydrukować. Wybierz kartę, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Grupuj obiekty”. Przejdź do zakładki Obiekt / Transformacja / Położenie.

Otworzy się okno z adresami, w których możesz zduplikować swoją kartę. Wybierz wszystko i zgrupuj, aby wyśrodkować na arkuszu. Jeśli pominiesz krok grupowania, ryzykujesz zaśmiecenie projektu w tym samym miejscu i zobaczysz tylko jedną kartę. Powtórz ten proces z drugą stroną karty.

przykładowy tekst

Projektując własne wizytówka Zmotywujesz się do zrobienia obrazu karty, dodając teksty i kształty na każde wydarzenie, które nadejdzie, takie jak ukończenie szkoły, wesele itp. Corel Draw będzie Twoim sprzymierzeńcem w generowaniu nowych form dochodu. Wypróbuj to wszechstronne narzędzie.

dołącz do naszego kanału telegram