Skip to content

Jak tłumaczyć rozmowy w trybie tłumacza Google Home? (Przykład)

24 de luty de 2021

Kto nigdy nie chciał mówić w innym języku tak płynnym jak ich własny, a przynajmniej go rozumieć. O to właśnie chodzi w nowej funkcji giganta branżowego Google. Teraz możesz tłumaczyć rozmowy w trybie tłumacza Google Home.

Jest to tak proste, jak sterowanie komputerem z Androida za pomocą Google Home, w super intuicyjny, szybki i prosty sposób.

Czasy tłumacz Google, którym zawiodły zadania tak proste, jak tłumaczenie „cześć”, zostali daleko w tyle, technologia rozwinęła się tak bardzo, że może nawet tłumaczyć inny język w czasie rzeczywistym, i to jest dzisiejsze spotkanie.

Tłumacz rozmowy w trybie tłumacza Google Home

Pierwsza rzecz, jaką wiesz, to Co to jest Google Home? To inteligentny głośnik opracowany przez firmę o tej samej nazwie, który został wydany w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku (stopniowo na całym świecie w 2017 i 2018 roku).

Możesz używać i konfigurować urządzenie Google Home do wykonywania jego funkcji, takich jak ta wspomniana w tym samouczku.

To jeden z największych wynalazków branżowego giganta, na co pozwala używając poleceń głosowych, wchodź w interakcję z Asystentem Google (lub asystent). Niektóre z najważniejszych funkcji są takie, że jest on powiązany z prawie każdym urządzeniem, umożliwiając każdemu użytkownikowi między innymi sterowanie swoimi filmami, słuchanie muzyki, przeglądanie zdjęć.

Google Home jako tłumacz

Jak możesz to przeczytać, jest to bardzo przydatne w każdym aspekcie codziennego życia, ale także zachowuje niesamowitą funkcję i jest wspomnianą już interpretacją innego języka w czasie rzeczywistym.

Aby móc to aktywować, jest to bardzo proste, musisz głośno powiedzieć asystentowi „OK Google aktywuje tryb tłumaczenia ustnego”, i zostanie to automatycznie wstawione do funkcji interpretującej.

Następnie zapyta cię o język, który chcesz, aby tłumaczył, tutaj trzeba powiedzieć tylko jeden, ponieważ wybierze nasz język lub ten, w którym głośnik jest skonfigurowany jako jeden z dwóch języków, którymi musi mówić.

Ten system jest tak imponujący automatycznie wykryje jeden z dwóch języków który skonfigurowałeś, a następnie przetłumaczy go na inny. I voila, to takie proste, że możesz tłumaczyć rozmowy w trybie tłumacza Google Home.

Bez wątpienia jest to kolejny z najlepszych produktów, narzędzi i usług, jakie oferuje Google. Dlatego pozostaje ulubieńcem tłumu.

Aktywacja interpretera w systemie Android

Jeśli nie wiesz, ta wspaniała funkcja jest również dostępna dla telefonów z systemem Android i jest tak samo prosta w użyciu, jak poprzednia. Po pierwsze, procesy są bardzo podobne do tłumaczeń rozmów w trybie tłumacza Google Home. Ponieważ musisz głośno wypowiedzieć polecenie „OK Google, możesz być moim tłumaczem” (Działa również, jeśli powiesz interpretować).

Aby skrócić ten proces, możesz podać język, na który ma tłumaczyć, w tym samym poleceniu po słowie tłumacz lub interpretuj. Cóż, już powiedziałem magiczne słowa Asystent Google Przystąpi do otwarcia trybu konwersacji tłumacza, dzięki czemu zobaczysz, że na ekranie, który się pojawi, będzie odzwierciedlać tłumaczenie pisemne.

Poza tym poniżej pojawią się dwa przyciski, po jednym dla każdego wybranego języka, więc musisz nacisnąć odpowiedni przycisk, aby przetłumaczyć każdy język.

szary zespół google

Chociaż ten program ma również funkcję wolne ręce, czyli przycisk znajdujący się pośrodku pozostałych dwóch, dzięki czemu tłumaczenia są wykonywane automatycznie, ponieważ ktoś mówi w jednym z dwóch skonfigurowanych języków.

Jak widać, tłumaczenie rozmów w trybie tłumacza Google Home jest łatwe, a oprawa Z żadnym z tych dwóch procesów nie zajmie to więcej niż pięć minut.

Więc dla każdego, kto chce nauczyć się innego językalub po prostu porozmawiaj z przyjacielem z innego kraju, który kochasz, ale którego nie rozumiesz, tłumacz utworzony przez Google w czasie rzeczywistym jest Twoją opcją do naśladowania, ponownie dzięki gigantowi branży.

dołącz do naszego kanału telegram