Skip to content

Jak szybko i łatwo zmienić warstwę obiektu w SketchUp? (Przykład)

12 de marzec de 2021

Jeśli jesteś początkującym projektantem, prawdopodobnie nadal masz kilka funkcji do odkrycia w Sketchup. Dlatego warto dowiedzieć się więcej o programie, odpowiadając na pytanie Jak nałożyć warstwę obiektu w SketchUp?

A jeśli nauczysz się korzystać z narzędzi do warstwowania, możesz lepiej organizować i wykonywać wszystkie rysunki i prace, które zamierzasz wykonać. Ponieważ dzięki temu możesz eksperymentować z projektami w zaledwie kilku warstwach bez konieczności naruszania podstawowej struktury swojej pracy.

Co to jest Sketchup?

Zanim zaczniesz wyjaśniać, musisz najpierw uzyskać trochę kontekstu na temat tego, czym jest sam Sketchup. Jest to program do modelowania i projektowania 3D, który należy do najlepszych na świecie. Jej głównym celem jest pomagać projektantom obiektów miejskich, m.in. architektom, inżynierom budownictwa.

Najbardziej wyróżniającą się jego cechą jest to, że pozwala tworzyć modele 3D, a nawet tekst 3D w rekordowym czasie, ponieważ jego narzędzia są intuicyjne i bardzo łatwe w użyciu, ponieważ ma dużo i za każdym razem, gdy aktualizują go, aby dodać więcej do tego.

Wspomniany program też zawiera bezpłatny przewodnik po zakupie, który nauczy Cię wykonywania wszelkiego rodzaju projektów, nie tylko urbanistycznych, ale także m.in. samochodów, samolotów.

Jakby tego było mało, posiada rozbudowaną galerię obiektów, tekstur i obrazów, z których możesz korzystać, kiedy tylko chcesz. Jest tak popularny, że jest uważany za Autocad Google.

Jak nałożyć warstwę obiektu w SketchUp?

Ten proces jest dość długi, więc zostanie podzielony na kilka kroków (pamiętaj, że jako przykład posłużą liczby).

Pierwszy krok

Aby rozpocząć, należy przejść do paska narzędzi i wcisnąć opcję „Prostokąt”. Po jej zaznaczeniu klikamy w okno rysunku, aby zakotwiczyć jeden z rogów.

Następnie użyj myszy, aby utworzyć dowolny kształt, ta czynność sprawi, że kształt będzie wyglądał jak warstwa o numerze 0, więc następnym krokiem będzie przeniesienie prostokąta na inną warstwę.

Drugi krok

Kiedy już przygotujesz to, co chcesz, przejdź do menu i wybierz „Okno”, a następnie w nim wciśnij „Warstwy”, tam zostanie wyświetlona lista ze wszystkimi warstwami, które są w Twojej pracy.

komputer do projektowania

Kliknij symbol +, aby dodać nową warstwę, a następnie nadaj jej nazwę. Możesz również zdecydować, aby pozostawić go z domyślną nazwą, czyli warstwą 1, to zależy od Ciebie.

Trzeci krok

Po zakończeniu powyższego wróć do prostokąta i kliknij go trzykrotnie, aby go zaznaczyć, a następnie użyj kombinacji klawiszy Ctrl + X (wytnij), a następnie naciśnij przycisk opcji obok warstwy 1, aby ją aktywować.

Czwarty krok

Do końca, dotknij dowolnego miejsca na płótnie i naciśnij Ctrl + V, ta czynność powinna skopiować twój element do tej drugiej warstwy, abyś mógł już pomyślnie przenieść obiekt. Możesz sprawdzić, czy wszystko poszło dobrze, wracając do warstwy 0 i czyniąc obiekty warstwy 1 niewidocznymi, jeśli prostokąt znika, to dlatego, że wszystko jest w porządku.

Teraz możesz powiedzieć, że rozwiązałeś pytanie Jak zmienić warstwę obiektu w Sketchup? Więc przejdź do swojego programu i zacznij przechodzić przez kolejne kroki, aby wykonać swoją pracę. Pamiętaj, że po zmianie warstwy dowolnego obiektu Sketchup umożliwia, jeśli chcesz, wstawienie tła w bardzo prosty sposób, a także połączenie lub połączenie dwóch obiektów.

dołącz do naszego kanału telegram