Skip to content

Jak szybko i łatwo tworzyć lub tworzyć rozbłyski światła lub flary w programie Photoshop

7 de marzec de 2021

Programy komputerowe i aplikacje znacznie zmieniły procedury związane z wykonywaniem niektórych codziennych czynności, ponieważ obecnie żyjemy w cyfrowy świat. Gdzie wszystko ma coś wspólnego technologia i informatyka.

Z biegiem lat programy te ewoluowały i udoskonalały się, aby być coraz lepszymi i bardziej zdolnymi do wykonywania każdego zadania, do którego są wymagane. Podobnie możemy znaleźć programy dla wszystkich dziedzin i wyspecjalizowane dla każdego obszaru.

Tak jest w przypadku programów do edycji obrazów, dziedziny, która powstała dzięki komputerom i intensywnemu użytkowaniu, które dało się w ostatnich latach.

Obecnie dostępnych jest wiele programów do edycji. Wiele z nich obiecuje spełnić nasze oczekiwania, ale nie wszystkie są w stanie to zrobić. Tylko najlepsze są tym, co wyróżnia się na tle innych i ma największą otwartość.

Co to jest Photoshop i do czego służy flara świetlna lub obiektywowa?

Jeden z programów, żeby nie powiedzieć, że najczęściej używany przez edytorzy graficzni Jest to program Photoshop, który został oficjalnie uruchomiony w 1990 roku. Od momentu jego uruchomienia jego sukces był rozbrzmiewał, aż stał się tym, czym jest dzisiaj. Który ma różne narzędzia.

Od czasu do czasu program ten oferuje aktualizacje swojego interfejsu, z których każda jest znacznie bardziej zaawansowana i ma funkcje lepsze niż poprzednie wersje. Edycja jest możliwa w Photoshopie na profesjonalnym poziomie.

Dzięki wielu narzędziom, których można użyć, jest to właściwie bardzo kompletne narzędzie. Jego główną cechą jest interfejs, który w praktyczny sposób mieści wszystkie narzędzia, co bardzo ułatwia obsługę programu.

Wśród wielu jego funkcji są takie, które wyróżniają się na tle innych, tak jest w przypadku błysk światła lub obiektywu. To efekt, który można zrobić bardzo łatwo, ale efekt wizualny, jaki daje, jest zaskakujący.

Zasadniczo wprowadzane jest światło tętnicze, ale widać to naturalnie, tak jest włóż błysk światła, który może przypominać światło słoneczne lub reflektor, niezależnie od przypadku, efekt jest dość uderzający.

Aby je wykonać, wystarczy wykonać kilka prostych kroków; Ważne jest, aby pamiętać, że każdy z nich musi być wykonany, aby efekt zadziałał. Z tego artykułu dowiesz się, jakie kroki należy wykonać, aby utworzyć lub wykonać flarę światła lub soczewki w programie Photoshop.

Kroki tworzenia lub wykonywania flary światła lub soczewki w programie Photoshop

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest wstaw obraz do którego zostanie dodany efekt światła lub soczewki. Po wstawieniu obrazu możemy przejść do następnego kroku, którym będzie dodanie nowej warstwy.

W prawym dolnym rogu ekranu znajduje się opcja «Dodaj nową warstwę», wybieramy go, a warstwa zostanie dodana automatycznie. Teraz zaczniemy pracować nad tą nową warstwą, w tym celu ją wybieramy.

Następnym krokiem będzie przejście do opcji u góry i kliknięcie opcji „Filtr”, Wiem, jak wyświetlić listę opcji, w których wybierzemy »Interpret». Następnie wybieramy opcję „Lampa błyskowa”.

Utwórz flarę w Photoshopie

Otworzy się okno, w którym zobaczymy miniaturowy widok naszej warstwy, wraz z błyskiem światła, jeśli klikniemy na lampę błyskową, możemy ustawić ją w wybranym miejscu. W ten sam sposób możemy zwiększyć lub zmniejszyć jasność światła.

W dolnej części okna znajdują się opcje soczewek, możemy wybrać taki, który najlepiej odpowiada naszym wymaganiom. Po skonfigurowaniu efektu świetlnego musimy kliknąć opcję OK.

Teraz przejdziemy do opcji warstw i wybierzemy je „Normalna”, wyświetli się lista opcji, gdzie musimy wybrać opcję «Ramka». Gotowe, w ten sposób dodaliśmy efekt świetlny.

Na koniec należy zauważyć, że Photoshop jest jednym z najczęściej używanych programów do edycji obrazów. Dzięki szerokiej gamie opcji i narzędzi, z których można korzystać, stał się trendem, z którego korzystają zarówno profesjonaliści, jak i początkujący.

dołącz do naszego kanału telegram