Skip to content

Jak sprawdzić, czy telefon komórkowy Samsung Galaxy S10, S20 jest oryginalną repliką, klonem czy chińską repliką

14 de kwiecień de 2021

Rynek piractwa i replik osiągnął wysoki poziom, co umożliwia stworzenie dokładnej repliki każdy istniejący produkt na rynkuChociaż zwykle robi się to z produktami, które wywarły największy wpływ na ludzi, do tego stopnia, że ​​istnieje nawet replika tych samych urządzeń z systemem iOS, mających bardzo podobne cechy, a nawet takie same jak te z oryginalnych urządzeń.

Urządzenia Samsung nie są wyjątkiem, ze względu na rozszerzenie duży popyt na rynku produktów tej firmy, firmy i producenci replik smartfonów stworzyli dużą liczbę replik niemal każdej wersji urządzeń Samsung, przez co prawie niemożliwe jest rozpoznanie, czy dane urządzenie jest oryginał lub kopia w momencie zakupu.

Większość produkowanych replik jest wykonana na seriach Samsunga A, bo to ten sam, który ma dużą różnorodność modeli telefonów, więc zazwyczaj mogą być repliki lub kopie Samsunga A70 i A50.

Również najlepsze urządzenia jakie może zaoferować Samsung to seria S., który z kolei może od czasu do czasu przedstawiać replikę lub kopię tego samego krążącego na rynku, dlatego w tym artykule nauczymy Cię rozpoznawać, czy telefon Samsung S10 lub S20 to replika lub kopia.

Jak sprawdzić, czy telefon komórkowy Samsung Galaxy S10, S20 jest oryginalną repliką, klonem lub chińską repliką

Urządzenia Samsung serii S są zazwyczaj jednymi z najlepszych pod względem wzornictwa, możliwości i funkcji, co prowadzi do dużego popytu na te telefony, co z kolei sprawia, że bardziej prawdopodobne, że wystąpią wstrząsy wtórne tych samych, które są normalnie sprzedawane online.

Należy zauważyć, że repliki wykonane z tych urządzeń są normalnie fizycznie takie same, ale zdradza je oprogramowanie, ponieważ normalnie chińskie firmy replikujące starają się skopiuj tylko jego estetykę i design.

Ale jeśli chodzi o oprogramowanie i wydajność, niemożliwe jest, aby mogli skopiować je z oryginału, a zatem urządzenia kopiują lub klonują normalnie mają gorszą wydajność w stosunku do oryginalnego nie mają tych samych funkcji, a urządzenie działa bardzo wolno.

Aby móc ustalić, czy urządzenie Samsung jest oryginalne, czy fałszywe, możemy skorzystać z różnych metod, jedną z nich jest przejrzenie i przeanalizowanie sprzętu, który posiada urządzenie, musimy pobrać aplikację z oficjalnego sklepu Android, Google Play Store, tzw CPU-Z po pobraniu będziesz musiał przejść do sekcji Urządzenie w aplikacji i sprawdzić wszystkie dostępne opcje.

Wśród funkcji, które mogą określić, czy Twoje urządzenie jest oryginalne, czy nie, są: kraj, w którym zostało wyprodukowane, rozdzielczość ekranu, procesor urządzenia, pojemność pamięci RAM urządzenia i jego pamięć wewnętrzna.

Wszystko to w końcu będziesz musiał porównaj to z rzeczywistą charakterystyką urządzenia które można łatwo znaleźć na oficjalnej stronie Samsunga. Inną metodą sprawdzenia, czy Twój telefon jest oryginalny, jest porównanie plików IMEI

wyświetlono samsung galaxy

Jak sprawdzić, czy mój telefon Samsung Galaxy jest oryginalny, czy jest repliką według IMEI

Aby wejść do sekcji IMEI telefonu wystarczy otworzyć klawiaturę połączenia i wprowadzić następujący kod * # 06 #, który posłuży do sprawdzenia IMEI telefonu, po wprowadzeniu tego kodu pojawi się nowe okno, w którym pojawi się numer IMEI urządzenia, będziesz musiał skopiować jeden z pojawiających się tam kodów.

Następnie będziesz musiał uzyskać dostęp do strony www.imei.info z dowolnej przeglądarki, po wejściu na stronę będziesz musiał wprowadzić numer poprzednio skopiowany w pasku, aby wypełnić, który mówi „Wpisz numer IMEI” i naciśnij przycisk Sprawdź.

Po tym strona zostanie zaktualizowana i pojawią się wszystkie dane urządzenia, więc jeśli okaże się, że jest to smartfon innej marki i modelu niż Samsung S10 lub S20 lub pojawi się nieznana marka, będzie to oznaczać, że Twój telefon jest repliką