Skip to content

Jak sprawdzić, czy moja sieć Wi-Fi jest bezpieczna? Rodzaje zabezpieczeń chroniących Wi-Fi w moim domu

22 de maj de 2022

W dzisiejszych czasach wszyscy mamy połączenie internetowe w naszym domu lub przynajmniej prawie we wszystkich, albo przez Wi-Fi, albo przez komórkową transmisję danych w naszych telefonach. Problem polega na tym, że oczywiście zawsze są ludzie, którzy zamiast płacić za własne połączenie Wi-Fi, próbują „zawiesić się” w sieciach sąsiadów.

Wiemy to Wifi może mieć doskonały zasięg I nie jest całkiem nowe, że jeśli na przykład mieszkasz w budynku, sąsiad w pobliżu chce spróbować połączyć się z twoim Wi-Fi, aby mieć dokładnie internet i nie musi nic płacić.

Połącz się z dowolnym Wi-Fi za pomocą JumpStart

Problem polega na tym, że kiedy wiele osób zacznie się łączyć i korzystać z tej sieci Wi-Fi, to z kolei zacznie zużywać połączenie, co niewątpliwie nie jest przyjemne dla tych, którzy płacą za to miesiąc po miesiącu, ponieważ internet zacznie działać coraz wolniej, w zależności od tego, jak korzystają z niego wszyscy, którzy są połączeni.

Dlatego zalecam, abyś zawsze ustawiał hasło do swojej sieci Wi-Fi, które jest tak skomplikowane, jak to możliwe, różniące się cyframi, literami, symbolami itp.

Ale jednocześnie uważam, że to świetny pomysł pobierz szybki start, dość przydatna aplikacja, która w kilku słowach służy do wymuszenia połączenia z dowolnym Wi-Fi, do którego nie masz hasła, coś, czego oczywiście można użyć w niezbyt miłych intencjach, ale jednocześnie można również użyj tej aplikacji, aby sprawdzić, jak „silne” jest bezpieczeństwo naszego połączenia Wi-Fi.

JumpStart do hakowania haseł Wi-Fi

W ten sposób powiedziała aplikacja Może to być bardzo przydatne podczas łączenia się z sieciami Wi-Fi, do których nie masz hasła.dlatego można za jego pomocą spróbować wejść do własnej sieci Wi-Fi, aby sprawdzić, czy naprawdę łatwo jest do niej wejść, a jeśli tak, należy rozważyć zwiększenie jej bezpieczeństwa.

Do pobierz szybki start Zdasz sobie sprawę, że korzystanie z tej aplikacji jest zbyt proste i za kilka minut zaczniesz jej używać tak, jakby nic się nie stało, ponieważ ma również interfejs, który wcale nie jest skomplikowany do zrozumienia, dlatego jest przeznaczony dla użytkowników z podstawową wiedzą mogą już zacząć korzystać z tej aplikacji bez żadnego problemu.

ten Sieci Wi-Fi Niewątpliwie są bardzo wygodne pod każdym względem, dają nam ogromną swobodę w zakwaterowaniu w naszym domu, w decydowaniu, gdzie chcemy spędzić chwilę wolnego czasu. Połączenie Wifi z urządzeniami mobilnymi to coś po prostu wspaniałego, co daje nam ogromną swobodę.

zablokuj sieć Wi-Fi

Ale oczywiście nic nie jest tak magiczne, jak się wydaje i musimy pamiętać, że niektórzy mogą chcieć wykorzystaj swoje połączenie, aby używać go bez Twojej zgodyaby tego uniknąć, musisz nauczyć się poprawiać bezpieczeństwo swojej domowej sieci Wi-Fi, ale aby wiedzieć, jak to poprawić, przede wszystkim musisz wiedzieć, czy Twoja sieć Wifi jest niepewne i podatne na atakiczytaj dalej to właśnie w tym artykule chcę z tobą o tym porozmawiać.

Jak sprawdzić, czy moje Wifi jest niepewne?

Zasadniczo bezpieczeństwo Twojej sieci Wi-Fi Będzie to zależeć prawie całkowicie od hasła, tak proste, że musisz mieć dość skomplikowane hasło, aby móc mieć bardzo bezpieczną sieć Wi-Fi. W tym celu zalecamy użycie takiego, który zawiera cyfry, wielkie i małe litery, a nawet symbole, aby wyglądał jak „[email protected]!9sj$do2” Skomplikowane? Dość dużo, ale pamiętaj, że od czasu do czasu umieszczamy hasła Wi-Fi, lepiej w ten sposób niż dla kogoś, kto korzysta z połączenia, prawda?

Jak poprawić bezpieczeństwo mojego Wifi

Polecamy pobierz na swoje urządzenie Aplikacja mobilna „Fing – Skaner sieciowy”, która pozwala nam poznać wiele istotnych informacji o naszej sieci Wi-Fi, a także potwierdza, czy Wi-Fi jest bezpieczne, próbując różnych kombinacji, aby uzyskać do niego dostęp.

zobacz ochronę sieci Wi-Fimieć bezpieczne Wi-Fi To wcale nie jest skomplikowane i ważne jest również, aby mieć odpowiednie połączenie, ponieważ jasne jest, że jeśli ktoś kradnie twoje wifi i używając połączenia do przeglądania, pobierania filmów, muzyki itp. Oczywiście będzie to dla ciebie wolniejsze, nie musisz płacić co miesiąc, aby twoi sąsiedzi wykorzystali twoje Sieć Wi-Fijak już wspomniałem, bardzo łatwo jest zachować je w bezpiecznym miejscu, a najważniejszą rzeczą jest posiadanie doskonałego hasła, o czym wspomniałem wcześniej.

Wszelkie pytania jakie masz na ten temat jak zawsze możesz zostawić w komentarzach trochę dalej i jak tylko będę mógł to postaram się Ci odpowiedzieć, czyli jeśli Nie ukradli mojego Wi-Fi i nie mogę się już więcej zagłębić w Zobacz, jak to zrobić, broń Boże.

Chociaż nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, możemy tak powiedzieć Standard WiFi WPA3 towarzyszy nam już od jakiegoś czasu.więc uważamy, że jest to bardzo dobra okazja do przeanalizowania powodów, dla których przeszliśmy z WPA2 na WPA3.

W rzeczywistości, niektórzy użytkownicy nawet nie wiedzą, o co chodzi w WPA i dlaczego ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj szyfrowania używanego w sieci Wi-Fi, jeśli chcesz uniknąć problemów.

odkryj poziom bezpieczeństwa sieci Wi-Fi

Co to jest WPA?

Cóż, przede wszystkim musimy to powiedzieć WPA to skrót od Wi-Fi Protected Access.protokół bezpieczeństwa powszechnie używany do ochrony sieci Wi-Fi regulowany przez WiFi Alliance.

Jeśli chodzi o WPA 3, jak sama nazwa wskazuje, mówimy o trzeciej generacji WPAktórego pierwsza wersja ukazała się piętnaście lat temu, a druga z nich, WPA2, pojawiła się zaledwie rok później.

Protokoły bezpieczeństwa, takie jak WPA, były opracowane tak, aby dane, które przesyłamy przez sieci Wi-Fi, były chronione i nikt inny poza nami nie miał do nich dostępu.

chroń domową sieć Wi-Fi

Czym różni się WPA3 od WPA2?

Jak być może widzieliście wcześniej, WPA3 ma zastąpić WPA2, które w dzisiejszych czasach nie jest już całkowicie bezpieczne ze względu na postępy cyberprzestępców.

Jednym z kluczy do jego działania jest to, że wykorzystuje 192-bitowe szyfrowanie, uważane za bezpieczniejsze niż 128-bitowe. I to jest, że im większy klucz, a dokładniej, tym większe bezpieczeństwo.

Jedną z głównych zalet WPA3 jest to, że jest bezpieczniejszy nawet wtedy, gdy hasło, którego użyliśmy, jest zbyt proste, by w jakiś sposób je nazwać. Zalecenia, w których używasz skomplikowanych haseł, nie będą już obowiązywać po uzyskaniu WPA3.

Z drugiej strony WPA3 Ma więcej korzyści dla użytkowników, takich jak system WiFi Easy Connectdzięki czemu znajdujemy nowy sposób konfigurowania i podłączania urządzeń do sieci, który unika fizycznych przycisków, co również znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo ich naruszenia.

Dzięki tej nowości możesz użyć jednego urządzenia do skonfigurowania innego, które nie ma ekran, biorąc pod uwagę, że wiele urządzeń zgodnych z Internetem Rzeczy w rzeczywistości nie ma ekranu.

Co jeszcze chciałbyś wiedzieć o WPA2 i WPA3?

dołącz do naszego kanału telegram