Skip to content

Jak sprawdzić, czy moja karta sieciowa WiFi obsługuje tryb monitorowania i wstrzykiwanie pakietów

26 de luty de 2021

W branży technologicznej istnieje szeroka gama modeli kart sieciowych Wi-Fi, które są odporne zarówno na tryb monitorowania, jak i wstrzykiwanie pakietów. Ta ostatnia opcja jest konieczna i niezbędna, jeśli chcemy przeprowadzić inspekcję Wi-Fi z naszą ulubioną dystrybucją lub dostawą. W tym artykule dowiesz się, jak sprawdzić, czy moja karta sieciowa Wi-Fi obsługuje tryb monitorowania i wstrzykiwanie pakietów.

Wiedza o tym, czy karta obsługuje tryb monitora, jest ważna, jeśli chcemy przechwytywać pakietyCzytając ten post, znajdziesz klucze do poznania chipsetu karty sieciowej.

Sprawdź kartę sieciową Wi-Fi zainstalowaną w komputerze

Jeśli kupiłeś kartę sieciową Wi-Fi i chcesz sprawdzić, czy obsługuje tryb monitorowania i wstrzykiwanie pakietów. Więc najłatwiejszym krokiem, jaki możesz zrobić, jest wyszukaj w Internecie odpowiedni chipset do naszego typu karty. W ten sposób będziesz mieć dokładne informacje o chipsecie i odkryć, czy obsługuje on tryb monitora, czy nie, ten krok jest najprostszy i najłatwiejszy do zastosowania.

Sprawdź wersję sprzętową karty Wi-Fi

Ciekawym aspektem jest to, że twórcy wydają różne wersje sprzętu dla tego samego typu karty, co oznacza, że ​​Twoja karta może mieć kilka wersji. Jest również prawdopodobne, że pierwsza wersja sprzętu obsługiwała tryb monitorowania ze względu na swój chipset, a pozostałe moduły nie.

Z drugiej strony należy pamiętać o wersji sprzętowej urządzenia, a także sprawdzić, czy obsługuje lub ma kompatybilność z kartą sieciową 5 GHz.

Gdzie możesz zidentyfikować wersję sprzętu na swoim urządzeniu?

 • Zwykle te informacje możemy znajdź go w opakowaniu lub pudełku produktu, z tyłu lub z boku wg projektu.
 • Jeśli nie możesz go znaleźć w pudełku sprawdź samą kartę Wi-Fi Informacje dotyczące modelu i wersji sprzętu można znaleźć na małej etykiecie z tyłu karty.

Jak poznać chipset karty sieciowej Wi-Fi w systemie Windows i Linux

Przemysł lub producenci kart sieciowych nie podawaj informacji o chipsecie używając określonego urządzenia. Większość kart sieciowych Wi-Fi korzysta z chipsetu producenta Realtek, na przykład niektóre modele tej marki obsługują tryb monitora, a inne nie.

Pomożemy Ci poznać chipset karty sieciowej Wi-Fi korzystającej z systemu operacyjnego Windows, dzięki czemu poznasz nawet prędkość karty.

 • System operacyjny Windows.
 1. Przejdź do wyszukiwarki systemu Windows i wpisz „Panel sterowania”.
 2. Następnie znajdź sekcję „Administrator urządzenia”.
 3. Teraz kliknij «Karty sieciowe» i kliknij prawym przyciskiem myszy kartę sieciową zainstalowaną w komputerze i kliknij opcję «Właściwości».
 4. Teraz w tym oknie klikniesz opcję „Szczegóły”, która pojawia się w prawej tylnej części okna.
 5. Następnie w oknie z napisem „Właściwości” naciśnij i poszukaj opcji „Identyfikator sprzętu” a to da ci informacje o chipsecie karty sieciowej Wi-Fi.

Gdy już znasz identyfikator sprzętu, będziesz musiał poszukaj w internecie dokładnego modelu z karty wystarczy wpisać model w wyszukiwarce i to wszystko. Skuteczną metodą jest również zainstalowanie programu takiego jak DriverIdentifier lub AIDA64, które dostarczy nam poszukiwanych informacji.

 • System operacyjny oparty na Linuksie (Debian)
 1. Wejdź do terminala Linux.
 2. Gdy już się w nim znajdziesz, wpisz następujące polecenie «Ispci», aby sprawdzić urządzenia podłączone do PCI.
 3. Możesz także użyć polecenia „Isusb”, aby sprawdzić podłączone urządzenia USB.

Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy karta obsługuje tryb monitora instalacja aircrack-ng w dystrybucjilub używaj dystrybucji docelowych do audytów Wi-Fi. Po zainstalowaniu programu, aby dowiedzieć się, czy obsługuje on tryb monitorowania, zastosuj polecenie «airmon-ng » w dystrybucji Linuksa.

sprawdzenie karty sieciowej w systemie linux

Odkryte lub wyjaśnione metody są całkowicie proste i łatwe do zastosowania, jeśli jesteś nowy, ten post pomoże ci poszerzyć wiedzę o komputerze. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci, jeśli potrzebujesz więcej treści lub informacji o systemach operacyjnych lub urządzeniach inteligentnych możesz odwiedzić witrynę internetową jaktosie.pl.