Skip to content

Jak śledzić paczkę bez numeru śledzenia lub numeru śledzenia Czy to możliwe?

15 de kwiecień de 2021

Dzięki poniższemu przewodnikowi nauczymy Cię Jak śledzić przesyłkę bez numeru śledzenia? Czy to możliwe? Następnie poznasz odpowiedź.

Najlepiej jest być bardzo świadomym liczb przewodnich, ponieważ znacznie ułatwią one proces monitorowania. W przypadku zakupów online, takich jak zamawianie przez Walmart online, zwykle nie ma problemów, ponieważ informacje te są powszechnie przechowywane. Ale jeśli z jakiegoś powodu tak nie jest, możesz spróbować wykonać następujące czynności.

Skontaktuj się ze sprzedawcą

Z pewnością pierwszą rzeczą, która jest zalecana w przypadku braku numeru przewodniego, jest skontaktowanie się ze sprzedawcą lub kimkolwiek, kto wyśle ​​ci paczkę. Nie jest to konieczne w przypadku śledzenia zamówienia w Walmart i innych platformach, ale jest konieczne dla indywidualnych sprzedawców.

W przypadku sprzedawców prawda jest taka, że ​​większość z nich ma doświadczenie w takich przypadkach. Innymi słowy, prawdopodobnie mają kopię zapasową numerów śledzenia sprzedaży. Biorąc to pod uwagę, zapytaj bezpośrednio o swój numer przewodni, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że firma / sprzedawca ją spisał.

Z drugiej strony, jeśli paczka została wysłana do Ciebie przez znajomego lub znajomego, pamiętaj o kilku rzeczach. Najpierw zapytaj bezpośrednio, czy przewodnik jest gdzieś spisany.

W rzeczywistości jest to najbardziej prawdopodobne, ponieważ większość firm dostarczają pokwitowanie kiedy przesyłka jest realizowana, a dokument zawiera informacje o śledzeniu.

Sprawdź pocztę, jeśli nie masz numeru śledzenia

Niektóre firmy spedycyjne wysyłają informacje o wysyłce do odbiorców lub nadawców wiadomości e-mail. W tym wypadku, zweryfikuj swój email aby sprawdzić, czy otrzymałeś te informacje.

Skontaktuj się z firmą przewozową

Jeśli nigdzie nie możesz znaleźć numeru śledzenia, może być konieczne skontaktowanie się z firmą przewozową. Pracownicy prawie na pewno mogą rozwiązać ten problem, co ma miejsce w przypadku śledzenia przesyłki za pośrednictwem EMS lub innych renomowanych firm.

W takim przypadku najprawdopodobniej Cię o to zapytają informacje związane z wysyłkątakie jak wymiary, zawartość paczki, a także kto wysyła i kto odbiera. Dlatego przygotuj wszystkie istotne informacje, aby firma spedycyjna mogła zlokalizować Twoją przesyłkę i podać numer śledzenia.

Niektóre firmy mają własne systemy rejestracji

Najbardziej odpowiednie firmy spedycyjne posiadają własne systemy rejestracji. Często ułatwia to procesy wysyłki, ponieważ mogą szybko skorzystać z informacji od użytkowników korzystających z ich usług.

utwór bez numeru śledzenia

Jeśli jesteś zarejestrowany w firmie przewozowej, istnieje możliwość, że ma ona rozszerzenie platforma, na której możesz zobaczyć swoje przesyłki. Z pewnością nie jest to najbardziej powszechne, ale jest to istniejąca modalność.

W takim przypadku po prostu zaloguj się na swoje konto i bezpośrednio zweryfikuj swoje przesyłki. Jeśli nie, możesz wypróbować inne wymienione metody.

Chcesz śledzić przesyłkę bez numeru śledzenia? Czekanie

To może nie wydawać się rozwiązaniem, ale jeśli nie możesz nigdzie znaleźć przesyłki, być może będziesz musiał po prostu poczekać. W większości przypadków powiedzą Ci o tym firmy spedycyjne powiadomią o przybyciu przesyłki (w przypadku odbioru w biurze), a jeśli jest to adres, wystarczy poczekać, aż dotrze.

W zależności od tego, gdzie się znajdujesz, większość przesyłek zajmuje zwykle kilka dni (jeśli są to przesyłki krajowe). Mając to na uwadze, poczekaj na wspólny termin dostawy. Jeśli po tym czasie Twoja przesyłka nie dotrze, spróbuj skontaktować się z firmą.

Oczywiście to jest zalecany głównie dla przesyłki krajowe. W przypadku przesyłki międzynarodowej najlepiej szukać numeru śledzenia. Z kolei jeśli jesteś nadawcą, ważne jest, aby wiedzieć, jakie przedmioty mogą być wysyłane za pośrednictwem amerykańskiej poczty lub jakiejkolwiek usługi w kraju, w którym się znajdujesz.