Skip to content

Jak skonfigurować Streamlabs OBS dla YouTube i transmisji na żywo bez opóźnień?

8 de grudzień de 2021

Przesyłanie strumieniowe treści na żywo jest bardzo modne, zwłaszcza w obliczu pojawienia się platform takich jak Twitch. Jednak nic nie przebije oryginalnej platformy wideo, YouTube. Dzięki odpowiednim narzędziom możesz zostać gwiazdą YouTube. Uczyć się jak skonfigurować Streamlabs OBS dla YouTube i uzyskaj bezpośrednie bez opóźnień.

Bez względu na to, jakie treści tworzysz, dzięki temu zasobowi uda Ci się wyglądać jak prawdziwy profesjonalista i unikaj irytujących przerw spowodowanych lagami i inne problemy z niestabilnością połączenia. W ten sposób będziesz mógł w pełni wykorzystać YouTube i jak najwięcej interakcji ze swoją społecznością w czasie rzeczywistym.

Czy w Streamlabs OBS można grać na żywo bez opóźnień?

Jedną z najpopularniejszych treści do transmisji na żywo jest Gaming, który udostępnia ekran widzom, aby pokazać na żywo Twoje wyniki w grze. Narzędzia OBS są niezbędne do udostępniania ekranu bez opóźnień w transmisji lub problemach z lagami podczas koncertu.

Streamlabs sprawia, że optymalne zarządzanie zasobami Twojego komputera aby zminimalizować opóźnienia, oferując płynniejsze przesyłanie strumieniowe i zero przerw podczas występów na żywo. W ten sposób umożliwia granie na żywo bez opóźnień. Możesz pobrać Streamlabs OBS z jego oficjalnej strony i zacząć korzystać z jego funkcji, aby ulepszyć swoje programy na żywo.

Transmisja w czasie rzeczywistym, którą to narzędzie zapewnia dla Twoich programów na żywo, jest niezbędna do rozwoju Twojego kanału. Transmisja bez opóźnień pozwala zachować bardziej naturalną interakcję z widzami i zbliż się do społeczności, zwiększając liczbę subskrybentów i gromadząc znacznie więcej wyświetleń swoich filmów.

Jakie wymagania musi spełniać mój komputer, aby uniknąć opóźnień?

Chociaż Streamlabs OBS jest pomocny, nie czyni cudów. Aby uniknąć opóźnień w transmisjach na żywo, specyfikacje komputera muszą spełniają określone minimalne wymagania, które różnią się w zależności od rodzaju treści, które planujesz nadawać. Weź pod uwagę minimalne korzyści przed wybraniem tematu swojego programu na żywo.

Te bezpośrednie o grach lub grach, potrzebują dość wydajnego komputera (CPU, RAM, GPU itp.), ponieważ kamera będzie transmitować przy zachowaniu wydajności gry. W tym aspekcie możesz zmniejszyć ustawienia wizualne gry, aby była bardziej płynna. W Streamlabs możesz skonfigurować „Ustawienie kodera”, aby dobrze zarządzać wykorzystaniem procesora zgodnie z charakterystyką Twojego komputera.

Korzystaj też z programów OBS przyczynia się do płynności życia, ponieważ pozwala skonfigurować jego rozdzielczość, a tym samym dostosować się do możliwości komputera. Streamlabs OBS jest tak skuteczny, że możesz go również używać do przesyłania strumieniowego bez opóźnień na Twitchu, Facebooku i wielu innych platformach do transmisji na żywo.

Czy ma znaczenie, jaki rodzaj połączenia mam dla Streamlabs OBS?

Oprócz wymagań technicznych komputera lokalnego, łącze internetowe jest kluczowym czynnikiem dla transmisji na żywo. Aby uniknąć opóźnień, potrzebujesz: szybkie i stabilne połączenie, zwłaszcza jeśli zamierzasz przesyłać treści multimedialne, takie jak gry wideo, lub jeśli chcesz, aby na żywo odbywało się w wysokiej rozdzielczości.

test prędkości

Minimalna zalecana prędkość połączenia do przesyłania strumieniowego za pomocą Streamlabs OBS w 720p to Przesyłanie 3 MB/s. Z prędkością niższą niż ta, twoje życie będzie cierpieć z powodu ciągłych przerw z powodu lagów. Ile megabajtów zajmuje Twoje łącze internetowe, możesz sprawdzić na jednej ze specjalistycznych stron z testami szybkości.

Aby przesyłać strumieniowo w 480p, wymagane jest minimum 1,5 MB / s; a do tego w 1080p 60fps wymagane jest połączenie 6MB/s. Należy zauważyć że 100% połączenia nie powinno być dedykowane na żywo podczas grania w gry online. Możesz ręcznie dostosować jakość przesyłania strumieniowego za pomocą opcji „Szybkość transmisji wideo”.

Jakie programy są wymagane do nadawania na żywo bez opóźnień?

Istnieje wiele programów OBS lub Open Broadcaster Software, których celem jest ułatwienie transmisji na żywo. Streamlabs OBS to jeden z tych programów, który umożliwia: ręcznie dostosuj parametry na żywo aby zminimalizować wpływ lagów spowodowanych takimi przyczynami, jak niska prędkość połączenia lub brak zasobów na komputerze.

Dostępnych jest wiele różnych programów OBS, w szczególności Streamlabs, który specjalizuje się w transmisjach na żywo na YouTube, Twitch i Facebook. Za pomocą tego narzędzia nie potrzebujesz żadnego innego programu do nadawania transmisji na żywo. Jego funkcjonalności zmniejszają opóźnienia i automatycznie poprawiają jakość Twojego życia.

youtube streamlabs

Jednak, aby program działał poprawnie, musisz: poznaj specyfikację techniczną swojego komputera i najbardziej zalecane ustawienia dla każdego typu komputera i połączenia internetowego. W ten sposób będziesz mógł prawidłowo dostosować ustawienia i uzyskać najlepszą możliwą wydajność podczas transmisji.

W jaki sposób Streamlabs OBS może mieć najmniejsze możliwe opóźnienie w YouTube?

Aby jak najlepiej wykorzystać tę aplikację, dowiedz się, jak obsługiwać każdą z jej opcji i dostosowywać je do wydajności komputera i połączenia internetowego. Przed rozpoczęciem pokazu na żywo znajdziesz panel, w którym powinieneś zwrócić uwagę na cztery opcje bezpośrednio związane z płynnością transmisji.

Pierwsza to „Szybkość transmisji wideo”, która reprezentuje procent prędkość wysyłania, która będzie dedykowana dla Twojej transmisji. W ten sposób możesz ograniczyć przepustowość i równomiernie rozdzielić ją na inne procesy, takie jak gry online. „Audio Bitrate” spełnia tę samą funkcję, ale ogranicza prędkość dedykowaną do emisji dźwięku.

Sekcja „Koder” jest jedną z najważniejszych, ponieważ tam wybierasz, który procesor będzie odpowiedzialny za transmisję, czy to CPU, GPU czy zintegrowana grafika. Wreszcie „Ustawienie kodera” pozwala dostosować ilość dedykowanych zasobów procesora zgodnie z jego mocą. Domyślne ustawienie to „Bardzoszybko”; dla potężnych komputerów używany jest „Faster”; a dla wolniejszych procesorów 'SuperFast’.

dołącz do naszego kanału telegram