Skip to content

Jak skonfigurować Google DNS na Androida? – Większa szybkość reakcji

6 de luty de 2022

Android ma usługę DNS, która służy do integracji nas z Internetem w wydajny i uporządkowany sposób, ale czym tak naprawdę jest DNS? To ważne pytanie i musimy na nie odpowiedzieć; tylko w ten sposób możemy określić, czego potrzebujemy. DNS to system nazw domen i działa w celu określenia adresu IP serwera który obsługuje adres usługi, do której chcemy uzyskać dostęp, jest zdecentralizowany i kojarzy nazwy w sposób hierarchiczny.

Google automatycznie integruje dla nas nasze telefony komórkowe, ale nie oznacza to, że jesteśmy w najlepszym miejscu usług oferowanych przez serwer DNS. Z tego powodu możemy go skonfigurować i uzyskać dostęp do innych serwerów DNS, jeszcze szybsze programy lub aplikacje, z lepszymi funkcjami bezpieczeństwa, a także przechodzą przez filtr, który obsługuje cenzurę internetową, ale głównym celem byłoby zwiększenie prędkości Internetu. Zobaczmy teraz, co to wszystko jest.

Jaki jest publiczny DNS oferowany przez Google?

ponad dekadę temu Google zdecydowało się ogłosić bezpłatną usługę opartą na publicznych serwerach DNS, aby uzyskać szybszy dostęp do internetu, znany jako Google Public DNS. Jest to bardzo pomocne, ponieważ pomaga nam zidentyfikować każdy z nich, w szczególności wśród dużej liczby adresów IP podłączonych do sieci, ponieważ tłumaczy te nazwy domen, aby móc uzyskać do nich dokładny i szybki dostęp.

W przypadku Google przedstawia szereg publicznych DNS, do których możemy wejść używając adresów IPv4, dla tego będą to 8.8.8.8 i 8.8.8.4, a dla IPv6 2001:4860:4860::8888 i 2001:4860:4860::8844. Dzięki temu są przydzielani do najbliższych serwerów, aby uzyskać bardziej wydajny dostęp do Internetu, należy to wziąć pod uwagę; na wypadek, gdybyś nie mógł nawiązać połączenie z serwerem.

Jakie kroki należy wykonać, aby zmodyfikować DNS na urządzeniu z Androidem?

Zmiany te można wprowadzić w dowolnym urządzeniu, które można podłączyć do sieci, ponieważ wszystkie mają adres IP, aby można było je zidentyfikować, aby być przypisanym do pobliskiego serwera, który pozwala nam na najbardziej płynny dostęp, W przypadku Androida łatwo o taką zmianę.

serwery w pobliżu dzięki dns

W tej zmianie serwerów DNS otrzymujemy dwa warianty i możemy to zrobić modyfikacja do istniejącej sieci, a także możemy stworzyć zupełnie nową siećwykonaj tę akcję, należy zauważyć, że możemy ją przeprowadzić w sensie, zmienić i skonfigurować DNS dla Androida i iOS w każdym przypadku, jeśli masz również tego typu telefon komórkowy.

Z istniejącej sieci

Aby to zrobić w istniejącej sieci, musimy podążać tą drogą, aby zrobić to skutecznie, najpierw zacznijmy „Ustawienia”, Następnie wchodzimy „Konfiguracja sieci Wi-fi”w tym miejscu widzimy, że pojawia się sieć, z którą jesteśmy aktualnie połączeni, aby ją zmodyfikować klikamy w „Modyfikuj sieć”, następnie przechodzimy do „Opcji zaawansowanych” lub w zależności od urządzenia na którym mamy „informacje” .

Już będąc w tej części przechodzimy do sekcji, która mówi adresy „DNS domyślnie” w tym możemy zaobserwować te, które są przypisane domyślnie, do tych właśnie dokonamy zmiany, dla IPv4 możesz umieścić 8.8.8.8 lub też 8.8.4.4W przypadku IPv6 2001:4860:4860::8888 lub również 2001:4860:4860::8844, po wprowadzeniu tej zmiany zmodyfikujemy DNS urządzenia, co powinno poprawić komfort korzystania z sieci.

w nowej sieci

Odnośnie dodawania serwera DNS do nowej sieci, do której jeszcze nie został przypisany, należy najpierw wpisać Google Public DNS, tutaj możemy zobacz dogłębnie, o czym jest ten projekt możemy też łatwo ustawić język; możemy też postępować w stosunkowo prosty sposób, aby to osiągnąć, zobaczmy, jak to się robi.

  1. Idziemy do Ustawienia> Ustawienia systemowe
  2. Połączenia i sieci
  3. Sieci Wi-Fi i wybierz nową sieć
  4. ustawienia sieci
  5. Zaawansowane ustawienia
  6. Ustawienia IP> Statyczny adres IP
  7. Zlokalizuj się w DNS 1 i DNS 2
  8. I tutaj wprowadzane są wartości.

konfigurowanie dns na Androidzie

Te wartości do wprowadzenia to te oferowane przez Google, z których korzysta Android, czyli 8.8.8.8 i 8.8.4.4, a więc można dodać serwer, który będzie zarządzał nazwami adresów IP z najbliższych nam serwerówaby mieć bardziej płynny dostęp do internetu

dołącz do naszego kanału telegram