Skip to content

Jak skonfigurować Entel Internet Free 3G / 4G APN krok po kroku?

21 de wrzesień de 2021

Kiedy mówimy o APN, odnosimy się do Nazwa punktu dostępu, znany również pod akronimem w języku angielskim APN (Nazwa punktu dostępu). Oznacza to, że APN to nazwa konfiguracji, którą odczytuje Twój telefon komórkowy, aby skonfigurować połączenie z bramą między siecią Twojego dostawcy a publicznym Internetem. Krótko mówiąc, zawiera wszystkie szczegóły, których urządzenie potrzebuje, aby połączyć się z określoną siecią danych mobilnych lub siecią operatora karty SIM.

Nazwy punktów dostępu składają się z różnych konfiguracji. Te ustawienia są w zasadzie pola tekstowe, które należy wypełnić, aby połączyć się z usługami danych. Każdy telefon komórkowy musi być odpowiednio skonfigurowany do korzystania z tych informacji, w przeciwnym razie mogą wystąpić problemy, takie jak niemożność korzystania z mobilnej transmisji danych lub usługi przesyłania wiadomości multimedialnych (MMS).

Wielokrotnie różne firmy oferują swoim klientom możliwość bezpłatnego dostępu do Internetu, oczywiście z pewnymi ograniczeniami, choć sam dostęp do usługi nie zawsze jest zbyt prosty. Dlatego w tym konkretnym przypadku chcieliśmy opowiedzieć trochę o Proces konfiguracji APN Entel Internet, ponieważ wielu wydaje się mieć z tym problemy.

Rzeczywiście, jak widać, nie jest to bardzo globalny samouczek, z którego może skorzystać większość naszych czytelników, ale z pewnością wszyscy, którzy chcą mieć konfigurację Internetowy APN dla firmy Entel de Chile, Więc jeśli tak jest w Twoim przypadku, nie zastanawiaj się dwa razy i zacznij cieszyć się Internetem bez płacenia tak szybko, jak to możliwe..

Skonfiguruj APN Entel Internet

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić w tym przypadku, to przejść do aplikacji, klasycznej szuflady, którą przynosi większość urządzeń mobilnych z Androidem, chociaż każdy z nich umieszcza ją po kolei w innej sekcji platformy. Po znalezieniu zobaczysz, że kolejna wewnętrzna sekcja Ustawienia lub konfiguracja, co zazwyczaj możemy odróżnić po klasycznej ikonie koła zębatego.

Na sprzęt mobilny z pewnym wiekiem Należy pamiętać, że podczas modyfikacji ustawień telefonu mogą wystąpić błędy, ale trzeba mieć na uwadze, że ich rozwiązanie jest bardzo proste.

Gdy tam będziesz, zobaczysz, że wiele dostępnych opcji pojawia się ponownie, chociaż musisz trzymać się w szczególności połączeń bezprzewodowych i sieciowych, sieci bezprzewodowych lub nazwy, w której pojawia się ta opcja. W jego ramach przechodzimy do Sieci komórkowych, a po ukończeniu tej sekcji nadejdzie czas, aby wybierz Access Point Names lub oczywiście APN.

Wybieramy przycisk Menu lub Opcje, który ponownie będzie zależeć od tego, gdzie się znajduje, od danej marki lub modelu, który posiadamy, i będziemy musieli przywrócić domyślne ustawienia internetowe, następnie wybierając Nowy APN. Następnie będziesz musiał wprowadzić w szczególności szereg danych, które są następujące i które będziemy umieszczać jeden po drugim, aby uniknąć wątpliwości.

Nazwa: Internet mobilny
APN: bam.entelpcs.cl
Pełnomocnik: niezdefiniowany
Port: niezdefiniowany
Nazwa użytkownika: entelpcs
Hasło: entelpcs
Serwer: niezdefiniowany
MMSC: niezdefiniowany
Serwer proxy wiadomości multimedialnych: niezdefiniowany
Port wiadomości multimedialnych: niezdefiniowany
MCK: 730
MNC: 01
Typ uwierzytelniania: PAP
Typ APN: Internet (w niektórych smartfonach może to być „Domyślny” lub „Domyślny, supl”)

zrzut ekranu konfiguracji czarne tło

Jak skonfigurować APN i aktywować wiadomości multimedialne

Teraz, jeśli chcesz utworzyć APN dla wiadomości multimedialnych, nadszedł czas, aby wykonać tę samą procedurę ręcznie, chociaż oczywiście będziemy musieli to zrobić ręcznie. Ponownie, musisz wprowadzić bardzo szczegółowe dane, chociaż te, które musimy uzupełnić, różnią się, dlatego szczegóły na ich temat ponownie pozostawiamy do przejrzenia poniżej.

Nazwa: MMS Entel PCS
APN: mms.entelpcs.cl
Pełnomocnik: niezdefiniowany
Port: niezdefiniowany
Nazwa użytkownika: entelpcs
Hasło: entelmms
Serwer: niezdefiniowany
MMSC:
Serwer proxy wiadomości multimedialnych: 10.99.0.10
Port wiadomości multimedialnych: 8080
MCK: 730
MNC: 01
Typ uwierzytelniania: PAP
Typ APN: MMS

Mamy nadzieję, że dzięki tym wszystkim wskazówkom udało Ci się osiągnąć skonfigurować APN Entel Internet bezpłatny krok po kroku w łatwy i prosty sposób.