Skip to content

Jak skonfigurować Chromecasta — ukryte sztuczki, problemy, rozwiązania i wskazówki

27 de luty de 2022

Wygląda na to że jedno z głównych pytań jakie użytkownicy mają ostatnio, jest szczególnie związane z urządzeniem Chromecast. I musimy w tym względzie powiedzieć, że dla wielu mówimy o jednym z najlepszych urządzeń, które Google wprowadził na rynek.

Jeśli masz urządzenie Chromecast Ultra i chcesz go zainstalowaćnajlepsze jest to, że wiesz, jak zainstalować i skonfigurować Chromecasta 3/4/ Ultra na telewizorze Smart TV lub komputerze.

Dzięki tym zespołom możemy zamienić każdy telewizor w SmartTV. Dlatego jeśli masz w domu Chromecasta, zalecamy: Czytaj dalej, aby jak najlepiej je wykorzystać.

To są najlepsze sztuczki dla twojego Chromecasta 2 całkiem skuteczne

Powrót do ustawień fabrycznych

Wielu użytkowników chce wiedzieć jak powrót do ustawień fabrycznych Chromecast, czyli jak szybko i łatwo zresetować Chromecasta. Można to zrobić na trzy sposoby:

  • wciśnij przycisk zasilania przez 30 sekund, aż do ponownego uruchomienia
  • Wybierz Chromecasta z aplikacji i wybierz opcję Wróć do Ustawienia fabryczne
  • Za pomocą konfiguracja dla Windows i OSX.

Znajdź kompatybilne aplikacje

Oczywiście Google chce, abyś pobrał wszystkie możliwe aplikacje, które są kompatybilne z Chromecastem, iz tego powodu stworzył katalog lub sekcję specjalnie, aby je zawierać. Rzeczywiście, będziesz mógł zobaczyć wszystkie aplikacje kompatybilne z Chromecastem, po prostu wprowadzając ten link.

Jeśli urządzenie Chromecast wyświetla błąd, który Myślisz, że nie da się ich naprawić najlepsze jest to, że skonsultujesz się z oficjalną stroną pomocy technicznej Google, co z pewnością zapewni Ci specjalistyczne rozwiązanie.

Odtwórz kopię lustrzaną swojego urządzenia z Androidem

Oficjalna aplikacja Google Chromecast cały czas dodaje nowe funkcje. Wśród nich są takie, które pozwalają nam zduplikuj zawartość ekranu telefonu komórkowego na Smart TV.

Aby to zrobić, musisz przesunąć powiadomienia w dół, a zobaczysz słynną ikonę Chromecasta. Ty również możesz uruchom tę opcję z samej aplikacji.

Odtwarzaj filmy z Dysku Google

Jeśli jesteś miłośnikiem filmów i seriali, prawdopodobnie zdecydowałeś się pobrać niektóre ze swoich ulubionych. W ten sposób wszystko, co masz co zrobić, to skorzystać z nowych ofert aby powiększyć miejsce na Dysku Google.

Skąd możesz grać bezpośrednio w Chrome. Najłatwiej to zrobić to poprzez aplikacje takie jak AllCast lub LocalCast.

pokaż pulpit komputera

Jedną z najlepszych funkcji Chromecasta jest ta, która pozwala nam oglądać pulpit komputera na telewizorze. Jest to rozszerzenie Google dla Chromecasta, które w celu aktywacji należy wykonać w następujący sposób: kliknąć ikonę rozszerzenia przeglądarki, a następnie kliknąć Wyślij ekran/okno.

Udostępnij playlisty

Wielu pyta nas o możliwość udostępniania playlist na Chromecaście. Musisz wiedzieć, że do tego będziesz potrzebować usługa taka jak QCast Music.

Jest to darmowa aplikacja, którą możesz znaleźć w Sklepie Google Play. Dzięki niemu będziesz mógł tworzyć playlisty do interakcji z innymi użytkownikami.

Zmień jakość transmisji

Ta funkcja pozwala nam zmienić jakość odtwarzania strumieniowego, i jest jednym z pierwszych, które musimy nauczyć się kontrolować w takich przypadkach. Jeśli tylko jesteśmy połączeni z siecią WiFi, zalecamy wybór ekstremalnej jakości.

Odtwarzaj pliki lokalne

Chociaż to prawda, że ​​tak nie jest jedna z funkcji, która działa najlepiej na Chromecaściewielu użytkowników chce wiedzieć, jak z niego skorzystać, dlatego o tym rozmawiamy.

Musisz o tym wiedzieć, że w tym przypadku wszystko sprowadza się do zainstalowania rozszerzenia Google Cast, abyś miał dostęp do zawartości karta przeglądarki na Chromecaście. Potem wciskasz play i to wszystko.

Pobierz zdjęcia w tle z Chromecasta

Wielu powiedziało nam, że uwielbiają obrazy, które są widoczne podczas ładowania Chromecasta, i naprawdę musisz o tym wiedzieć masz do nich łatwy dostęp. Wszystko, co musisz zrobić, to uzyskać dostęp do kodu źródłowego strony i pobrać je za pomocą ich kodu HTML.

Jeśli zazwyczaj czytasz wszystkie nasze artykuły, to wiesz, że często zatrzymujemy się na tym, co rozważamy jeden z najciekawszych gadżetów wszystkich czasów.

Mowa oczywiście o Chromecaście, a prawda jest taka, że ​​nie chcieliśmy przestać odnosić się w każdym razie do ewentualnych problemów, które mogą mieć wpływ na te urządzenia, w dodatku jej najciekawszych rozwiązań.

Następnie porozmawiamy o typowych problemach w Chromecast 1, Chromecast 2 i Chromecast Ultrai jak je naprawić.

Dzięki tym wskazówkom możesz rozwiązać problemy z Chromecastem

Następnie pokażemy Ci niektóre z głównych problemów, które użytkownicy różnych Urządzenia z Chrome wspominały o nas, więc będziesz mógł je poznać na wypadek, gdyby przydarzyły ci się w przyszłości, lub zakończyć je, jeśli już mają na ciebie wpływ.

Jak zawsze mówimy, w każdym razie zalecamy, aby w przypadku ciekawostek w tym zakresie skonsultować się bezpośrednio z nami pod adresem o tym w sekcji komentarzy. W ten sposób możemy rozwiać wszelkie wątpliwości.

różne połączenia USB

Formaty wideo lub audio nieobsługiwane przez Chromecasta 2

Oczywiście Chromecast to naprawdę atrakcyjne urządzenie z obsługą dużej ilości treści. Ale nadal istnieją niektórzy, którzy mu się opierają, przynajmniej na razie. Wiemy, że formaty AVI lub MKV nie są obsługiwane przez Chromecasta 2, co może powodować problemy dla niektórych użytkowników.

Prawda jest taka, że ​​chociaż w końcu będziesz mógł odtwarzać niektóre pliki wideo AVI lub MKV za pomocą dodatkowych programów, zwykle należy zmienić format tych treści, aby odtwarzać je przez Chromecasta.

Transmisja zatrzymuje się

Jeśli mamy do czynienia z Chromecastem, to musi to zrobić z odtwarzaniem strumieniowymi to jest jasne. Jeśli z jakiegoś powodu ten system nie działa, konieczne będzie przeanalizowanie ewentualnych problemów. Jeden z nich, najczęściej spotykany, wskazuje, że Chromecast nie jest podłączony do portu USB telewizora.

Może się również zdarzyć, że prąd niektórych telewizorów przez USB nie wystarczy. Dlatego zalecamy podłączenie go do gniazdka prądem zamiast TV USB, lub podłącz go przez HDMI.

Zakłócenia w kanałach telewizyjnych

Przyczyna tego typu problemu jest bezpośrednio związana z tym, co wydarzyło się w poprzednim przypadku. Co musisz zrobić, to odłącz urządzenie Chromecast z portu USB telewizora i natychmiast podłącz go do źródła ściennego.

Ikona Chromecasta nie pojawia się

Kiedy to nastąpi przerwa w sygnale WiFi z którego pobiera nasze Chromecasty, możliwe, że w pewnym momencie ikona aplikacji zniknie.

Przede wszystkim musisz wtedy upewnić się, że wszystkie dostępne połączenia działają poprawnie. Jeśli wszystko jest połączone w Twojej witrynie, zalecamy uruchom ponownie urządzenia rozwiązać problem.

Jeśli lubisz oglądać filmy, Zalecamy, abyś wiedział, jak krok po kroku oglądać filmy online z komputera na Chromecaście, a ponadto jest to dość szybkie.

Czy dotknął Cię któryś z tych typowych problemów z Chromecastem? Które z tych sztuczek z Chromecastem myślisz? jest najbardziej przydatny ze wszystkich?

dołącz do naszego kanału telegram