Skip to content

Jak skompresować lub zmniejszyć wagę wideo bez utraty jakości

27 de luty de 2021

W dzisiejszych czasach filmy wideo stały się podstawową częścią internetu, ponieważ są prawdopodobnie bardziej praktyczne i zabawne. Czy wiesz, co to jest i jakie typy formatów wideo istnieją? Jednak ich największym problemem jest to, że są duże i ciężkie, zajmując dużą część pamięci na urządzeniu. Dlatego w tym poście wyjaśnimy jak skompresować lub zmniejszyć wideo bez utraty jakości.

Dlaczego kompresja wideo jest ważna?

Filmy stają się coraz bardziej popularne i powszechne w internecie każdego dnia. Jednak jego waga i rozmiar nie są kompatybilne z niektórymi urządzeniami, ponieważ nie wszystkie mają wystarczającą pojemność pamięci.

To generuje dyskomfort użytkownika, kiedy tego chce zapisz wideo na swoim komputerze lub urządzeniu. Stało się to jednym z głównych powodów, dla których ważne jest, aby nauczyć się kompresować go bez utraty jakości. Przede wszystkim, jeśli jesteś twórcą treści, ważne jest również, aby wiedzieć, jak renderować wideo szybciej i przy mniejszej wadze w Adobe Premiere Pro.

na szczęście istnieje wiele programów lub aplikacji które gwarantują dobre wyniki, zmniejszając rozmiar i wagę wideo, a najlepsze jest to, że większość z nich jest bezpłatna i oferuje dobrą jakość. Udało się go skompresować bez utraty jakości.

Najlepsze aplikacje do kompresji wideo i jak to zrobić

Chociaż niewątpliwie istnieje wiele narzędzi, które pozwalają nam zmniejszyć wagę i rozmiar wideo, tutaj damy Ci znać najlepszy i najłatwiejszy w użyciu. Mając na uwadze, że niektóre z tych aplikacji trzeba pobrać, a innych można używać online.

VideoSmaller

VideoSmaller jest jednym z najczęściej używanych narzędzi do kompresji filmów, ponieważ zapewnia dobre wyniki i jest złożony. Co więcej, oferuje szczególny charakter bycia online. Wszystko, co musisz zrobić, to:

 • Przejdź do oficjalnej strony VideoSmaller
 • Wybierz i prześlij film, który chcesz rozpakować
 • Wybierz opcję niski poziom zrozumienie i tym samym utrzymanie najwyższej jakości
 • Następnie musisz zaznaczyć skalowanie wideo.
 • To także pozwala usuń dźwięk (pamiętaj, że pomaga to skompresować rozmiar), ale jeśli nie chcesz, możesz pominąć ten krok.

Z drugiej strony należy zauważyć, że jedną z wad tej platformy jest to, że filmy nie mogą być większe niż 500 Mb. Zakładając, że jest to całkowicie bezpłatne.

AConvert

Inną szeroko stosowaną i skuteczną aplikacją jest AConvert. To, podobnie jak VideoSmaller, jest online. Jedną z funkcji, które nam oferuje, jest to, że zapewnia opcje kompresji wideo bez obniżania jego jakości. Jego interfejs jest łatwy w użyciu, wystarczy wykonać poniższe czynności:

 • Otwórz oficjalną stronę AConvert
 • Wybierz wideo lub dodaj adres URL, korzystając z opcji „Wybierz pliki”
 • Następnie klikamy opcje i wybieramy „Zmień rozmiar, szybkość transmisji lub liczbę klatek na sekundę” a szybko uzyskamy więcej opcji dzięki rozwijanemu menu
 • Zaznacz te, które Twoim zdaniem są wygodne w zależności od Twoich potrzeb i na koniec kliknij Konwertuj teraz. Plik wynik jest generowany szybko, a następnie możesz go pobrać.

Hamulec ręczny

kompresować filmy z hamulcem ręcznym

Hamulec ręczny pozwala użytkownikowi bezpiecznie i łatwo kompresować filmy, a najlepsze jest to, że jakość nie jest tracona. Jednak w przeciwieństwie do wcześniej ujawnionych, Aby móc korzystać z hamulca ręcznego, należy pobrać plik; jednak jego interfejs jest prosty w obsłudze i nie wymaga dużego wysiłku. Następnie wyjaśnimy, jak to zrobić:

 • Pierwszą rzeczą do zrobienia jest pobranie programu przez jego oficjalną stronę
 • Po uzyskaniu tego narzędzia przystępujemy do jego otwierania, a następnie przechodzenia do zakładki audio (aby potwierdzić, czy wideo ma więcej niż jedną ścieżkę dźwiękową).
 • Następnym krokiem będzie usunięcie ścieżek audio (jeśli masz więcej niż jedną). W ten sposób możesz z łatwością zmniejszyć wagę wideo.
 • Możesz także wybrać opcja rozdzielczości i umieść go zgodnie z obsługą twojego urządzenia.

Na koniec mamy nadzieję, że ten samouczek pomógł Ci, jednak chcielibyśmy poznać Twoją opinię Czy udało Ci się skompresować lub zmniejszyć wagę swojego wideo?? Czy znasz aplikacje zmniejszające wagę Twoich filmów? Czy wiesz, jak konwertować filmy do formatu H.265 i oszczędzać znacznie więcej miejsca? Zostaw nam swoje odpowiedzi w komentarzach.