Skip to content

Jak się dowiedzieć lub dowiedzieć się, czy mój Samsung A3 lub A9 jest oryginalny, czy klon, fałszywy czy chiński?

13 de grudzień de 2021

Żyjemy w czasach, w których niestety dość normalne jest znajdowanie szerokiej gamy klonów czy replik urządzeń topowych marek. Dlatego trzeba być bardzo ostrożnym w tym względzie, ponieważ nie jest niczym niezwykłym, że wiele osób kupuje sklonowane urządzenie w oryginalnej cenie i wtedy oczywiście zaczynają się żale. Z tego powodu zawsze jest wygodnie wiesz, jak odróżnić oryginalny Samsung A3 lub A9 od klona.

Linia A Samsunga jest prawdopodobnie jedną z najlepszych jakościowo pod względem materiałów, jakie prezentuje od tego czasu jest zbudowany w całości ze szkła i metalu można więc powiedzieć, że jest to swego rodzaju „Premium” w porównaniu do innych smartfonów.

Samsung A3 i A9 oryginał lub klon

Oczywiście, jeśli tak na to spojrzymy, gołym okiem, uświadomienie sobie, że to klon, nie jest łatwym zadaniem. Ale kiedy zaczynamy ich dotykać, aby je szczegółowo zbadać, nie zajmuje to zbyt wiele czasu zdajemy sobie sprawę, że nie stoimy przed oryginałem. Jak już wspomniałem, te telefony to Samsungi Premium, z najwyższej jakości materiałów, co nie do końca jest łatwe do naśladowania, poza tym, że gdybym mógł to naśladować, cena klona byłaby bardzo wysoka .

Rozpoznawanie klona lub oryginału

Przede wszystkim będziemy go bardzo dotykać, myślimy, że chodzi o to, abyście starali się rozpoznać materiały budowlane. Kiedy jest plastikowy, jak każdy telefon komórkowy, o którym wiesz, oryginalne A3 i A9 są wykonane z metalu kostnego, dzięki czemu różnica jest niezwykła. Ze względu na zmianę materiałów, waga klona nie jest podobna do oryginału i zdasz sobie z tego sprawę, gdy będziesz miał go w dłoni.

Możemy też kontynuować, system operacyjny klonów to prawie zawsze Android 4.4, podczas gdy najnowsze modele, zwłaszcza A9, są już wyposażone w Androida 6.0 Marshmallow. Możesz to zobaczyć w „Informacje o tym urządzeniu” w „Ustawieniach” Ponieważ nawet wersję na Androida można zakamuflować pod względem wzornictwa, więc trzeba być ostrożnym.

Oprócz patrzenia na urządzenie musimy też zwracaj uwagę na akcesoria, bo np: sklonowane magazynki są dłuższe i grubsze od oryginału.

Telefony Samsung Galaxy zawierają kody do testowania funkcji lub sprawdzania informacji o urządzeniu. W tym przypadku wystarczy wprowadź kod w aplikacji wywołującej a telefon powinien odpowiedzieć na kod. Jeśli telefon nie pokazuje żadnej odpowiedzi, oznacza to, że urządzenie nie jest oryginalne.

fałszywe oryginalne porównanie baterii

Najlepsze sposoby, aby dowiedzieć się, czy Twój Samsung jest oryginalny, czy klon

Z aplikacją

Moglibyśmy powiedzieć, żebyś przyjrzał się wszystkim materiałom produkcyjnym lub innym szczegółom, ale tak naprawdę powiemy ci, że pobierzesz aplikację na smartfona, w której masz wątpliwości, że jest fałszywa. Nazywa się AnTuTu Benchmark, dzięki tej aplikacji możesz zrób test sprzętu i twój występ w wątpliwość. Ale także, gdy zaczniemy testować, pokazuje nam szczegóły modelu smartfona, marki itp. W ten sposób zorientowanie się, czy jest to kopia, to kwestia sekund.

Z kodem IMEI

Najskuteczniejszy sposób jest niewątpliwie dzięki IMEI, jest on oznaczony w trzech częściach: obudowa sprzętu, obudowa i nagrane w oprogramowaniu. Musi pasować we wszystkich trzech przypadkach. Co musimy zrobić, to wybierz na telefonie *#06# i pojawi się numer IMEI, Jest to unikalny numer, który posiada tylko telefon komórkowy, który trzymasz w dłoni. Następnie wchodzimy na www.imei.info i szukamy informacji za pomocą tego numeru. Co powiesz na? Numer modelu, nazwa urządzenia, firma, która je wyprodukowała itp. W kilku słowach pojawiają się wszystkie dane mobilne i jeśli są to chińskie lub klon, nie pojawia się „Samsung”, ale „Nieznany”, zachowaj spokój. Więc w ten sposób najskuteczniejszy bez wątpienia możesz wiedzieć, czy jest oryginalny, czy nie.

zweryfikuj telefon IMEI

Jak zobaczysz? mamy niezbędne narzędzia do naszej dyspozycji, aby móc skutecznie zweryfikować, czy posiadany przez nas smartfon jest oryginalny, czy nie.

W przypadku zakupu drugiej marki i np. nie zezwalaj na wykonywanie żadnej z tych kontroli to na pewno musisz wątpić w to, co chcą ci sprzedać.

ten metody weryfikacji wiedzieć, czy jest fałszywy, czy nie, a najlepsze jest to, że działa na każdym urządzeniu mobilnym, które masz.