Skip to content

Jak się dowiedzieć, czy ktoś jest podłączony do mojego Wi-Fi i go zablokować – Wykryj intruzów Wi-Fi

24 de luty de 2021

Jeśli czasami po cichu przeglądasz Internet, między innymi oglądając filmy z YouTube’a w jakości HD, szukając informacji na jakiś temat, odrabiając pracę domową i nagle Twoje połączenie Wi-Fi zwalnia, być może ktoś, bez Twojego konta, Ukradli Klucz Wi-Fi. Jak możesz rozwiązać ten problem i go zablokować? Tutaj pokażemy, jak to zrobić.

Dowiedz się, kto jest podłączony do Twojego Wi-Fi

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest otwarcie pliku dowolna strona, w wybranej przeglądarce; kontynuujesz wpisywanie adresu IP swojego routera lub modemu; Ale możesz się zastanawiać, gdzie mogę to znaleźć adres IP?

Cóż, musisz zobaczyć z tyłu modem lub router, znajdziesz etykietę z kodem kreskowym; zwykle znajduje się w części dostęp domyślny, lub dane dostępu do sprzętu, z linkiem rozpoczynającym się od http.

Po znalezieniu adresu, który skopiujesz w przeglądarce i po otwarciu tego linku, przekieruje Cię on do strony marka routera lub modem, a następnie zapyta Cię o nazwę użytkownika i hasło, które znajdują się na tej samej etykiecie, co nazwa login i hasło.

Po zalogowaniu kieruje do konfiguracji hasła; ale musisz wprowadzić link i zakładkę, która mówi zaawansowane, gdzie możesz zobaczyć inne osoby, które używają Twojego Wi-Fi.

Następnie idziesz do rzęsa z Lista klientów DHCPPo otwarciu tej karty wyświetli się lista wszystkich urządzeń podłączonych do modemu lub routera; będzie opisywać nazwę, adres IP i rozszerzenie Kod MAC Urządzenia.

Więc kiedy znalazles to lista i widzisz, że na koncie jest więcej połączonych urządzeń lub takie, które wydaje się podejrzane, co zrobić? Cóż, możesz zablokuj To; Oto jak możesz to zrobić.

Blokuj niechciane urządzenia w swoim Wi-Fi

Nie kłopocz się myśleniem, jak to zrobisz, jest to łatwe i szybkie; musisz wybrać kod Mac i naciśnij prawy przycisk myszy i skopiuj, jeśli nie pozwala na kopiowanie w ten sposób, możesz to zrobić naciskając klawisze ctrl + C.

Już skopiowane przechodzimy do zakładki, która mówi bezprzewodowy, następnie w sekcji, która mówi kontrola dostępul, Po wejściu pojawi się opcja, w której znajduje się nazwa twojej sieci Wi-Fi, a druga filtr adresów MAC, który jest ogólnie dezaktywowany, zamierzamy go aktywować, aby przefiltrować i zablokować urządzenie.

szczegóły sygnału wifi

Na dole proszą Cię o umieszczenie pliku Adres MAC, który jest unikalnym 48-bitowym identyfikatorem służącym do identyfikacji wszystkich urządzeń sieciowych; po umieszczeniu kodu, który wcześniej skopiowałeś, podajesz Dodaji aby zakończyć proces, który dajemy w porządku.

A urządzenie byłoby już zablokowane; gdy osoba aktywująca Wifi nie pozwoli na dostęp, nawet jeśli ponownie wprowadzisz hasło, otrzymasz komunikat o odmowie dostępu do sieci: Błąd połączenia. Tak więc w ten łatwy i praktyczny sposób możesz ponownie podnieść intensywność swojego skarbu Internet i nawiguj spokojnie, tak jak wcześniej.

Nie musisz już martwić się, że niektóre urządzenia się dostaną infiltrować w Twojej sieci Wi-Fi; dowiedz się, jak łatwo, szybko i bez potrzeby korzystania z aplikacji możesz zobaczyć, kto odbiera Ci Internet. W ten sposób znacznie poprawisz prędkość swojego internetu, abyś mógł przeglądać bez problemu.

A co najważniejsze, jak możesz zablokować dostęp do sieci Wi-Fi w definitywny sposób i za pomocą kilku kroków, które możesz wykonać samodzielnie bez konieczności szukania dużej pomocy. Jeśli ci się podobało Artykuł lub masz jakieś sugestie, nie krępuj się zostawić nam swoich komentarzy na dole strony.

dołącz do naszego kanału telegram