Skip to content

Jak rozjaśnić lub rozjaśnić ciemne wideo na Youtube — krok po kroku?

20 de styczeń de 2022

YouTube to jedna z najlepszych platform internetowych do oglądania filmów wszelkiego rodzaju. Twórcy YouTube zawsze starają się przesyłać treści każdego dnia w celu utrzymania odbiorców, a nawet ich zwiększenia. Jakość każdego z tych filmów musi być wysoka, aby ludzie mogli cieszyć się jego oglądaniem.

czasami jest filmy przesłane z niską jasnością lub przy słabym oświetleniu, ponieważ w momencie nagrania wideo osoba znajdowała się w niezbyt wyraźnym miejscu. Następnie pokażemy, dlaczego niektóre filmy stają się ciemne po ich nagraniu i jak zmieniane są standardy wideo, aby wyglądały jaśniej.

Dlaczego niektóre filmy są bardzo ciemne po ich nagraniu?

Niektóre filmy są ciemne po nagraniu, ponieważ miejsce nagrywania było słabo oświetlone lub wystąpił problem z aparatem. Czasami zdarza się, że kamera, za pomocą której nagrywane jest wideo, miał złe ustawienie lub obiektyw był zabrudzony.

Dla takich rzeczy jest to filmy wychodzą ciemne po ich wyeksportowaniu po zarejestrowaniu. Teraz innym powodem, dla którego filmy są ciemne, jest to, że parametry odtwarzacza są źle skonfigurowane lub ktoś poprawił odtwarzacz, aby wyglądał ciemniej.

Podczas nagrywania wideo osoba powinna stać w miejscu, w którym jest dużo naturalnego światła lub stać w miejscu gdzie jest wystarczająco dużo sztucznego światła produkowane przez żarówki. Jeśli jednak masz film, który jest ciemny, możesz spróbować dostosować parametry filmu, aby nie wyglądał tak ciemno.

Jeśli nie wiesz, w YouTube istnieje sposób na zmianę zdjęcia profilowego kanału lub konta. Jeśli jesteś twórcą treści, zalecamy od czasu do czasu zmianę tego zdjęcia, aby Twoi subskrybenci wiedzieli, jaki jesteś. Jeśli jesteś tylko obserwatorem YouTube, możesz to również zmienić mieć dobry profil podczas komentowania filmu.

Poza tym, oprócz YouTube Zmień zdjęcie profilowe, umożliwia subskrybowanie kanału za pomocą dowolnego typu urządzenia.

Jak zmienić standardy mojego filmu, aby wyglądał bardziej przejrzyście?

Nie ma potrzeby ponownego nagrywania wideo, które jest nieco ciemne, aby wyglądało dobrze lub znacznie lepiej, z modyfikować niektóre parametry Wystarczyłoby, żeby wideo wyglądało lepiej. Oczywiście, modyfikując te parametry, nie mówmy, że wideo będzie bardzo wyraźne, ale znacznie się poprawi.

osoba modyfikująca wideo

dwie rzeczy, które muszą być dostosowane w parametrach są to szczegóły dotyczące na przykład jasności lub kontrastu wideo. Zobacz, jak te rzeczy są modyfikowane, zwróć uwagę na kolejne dwa podtematy.

Regulacja jasności

Jasność to coś, co można bez problemu regulować we wszystkich filmach multimedialnych. Aby dokonać tego rodzaju modyfikacji, niezbędny jest program, który pomoże ci: dodaj te filtry do wideo i zachowaj je. Najlepszym narzędziem do robienia tego typu rzeczy jest narzędzie o nazwie „Clideo”.

Clideo to narzędzie online specjalnie stworzony do regulacji jasności i kontrast filmów. Kiedy tylko chcesz, możesz użyć tego narzędzia, jeśli wejdziesz na swoją oficjalną stronę internetową. Będąc w narzędziu internetowym, musisz wykonać następujące czynności, aby dostosować jasność wideo:

  1. Znajdź przycisk „Wybierz plik” i naciśnij go.
  2. Teraz w menedżerze plików znajdziesz wideo, którego jasność chcesz zwiększyć.
  3. Gdy wideo jest już wybrane, następną rzeczą jest wyszukanie parametru o nazwie „Jasność”, który znajduje się na górze szczegółów.
  4. Domyślnie kropka będzie znajdować się pośrodku, ponieważ utrzymuje oryginalną jasność wideo. Jeśli chcesz zwiększyć jasność, przesuń ten punkt w prawo i wybierz wymaganą jasność.

osoba konfigurująca coś na swoim komputerze

Oko, z góry musisz pobierz film z YouTube aby podkręcić jasność, ponieważ to narzędzie nie pozwala na robienie filmów z innych platform. Umożliwia tylko importowanie treści z urządzenia. Warto zauważyć, że dzięki YouTube możesz nawet automatycznie usunąć całą historię wyszukiwania.

Modyfikacje kontrastu

Wiesz już, jak dodać wideo do narzędzia do edycji Clideo i jak rozjaśnić wideo, czego brakuje naucz się modyfikować kontrast i zapisz zmiany. Zwróć uwagę na następujące wskazówki, aby nauczyć się takich rzeczy:

  1. Przejdź do paska parametrów.
  2. Znajdź parametr „Kontrast”, który znajduje się poniżej parametru „Jasność”.
  3. Zwiększ kontrast wideo lub zmniejsz go, aby jasność wideo nie była tak intensywna.
  4. Na koniec przewiń w dół, aby zdecydować, w jakim formacie wyeksportujesz wideo. Kliknij w miejscu, w którym jest napisane „Eksportuj”, poczekaj, aż się przekształci i kliknij Pobierz, aby go pobrać.

dołącz do naszego kanału telegram